Btso, İş Dünyasının Eğitim Merkezi Haline Geldi - Son Dakika
Güncel

Btso, İş Dünyasının Eğitim Merkezi Haline Geldi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) Akademi Projesi kapsamında düzenlenen 260'a yakın eğitim organizasyonundan 17 binden fazla yönetici ve çalışan faydalandı.

25.03.2018 16:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) Akademi Projesi kapsamında düzenlenen 260'a yakın eğitim organizasyonundan 17 binden fazla yönetici ve çalışan faydalandı.

Odadan yapılan açıklamaya göre, BTSO Akademi'de gerçekleştirilen eğitimlere sektör temsilcileri yoğun ilgi gösteriyor. 2014 yılında hayata geçirilen BTSO Akademi kapsamında Doğan Cüceloğlu, Üstün Dökmen ve Acar Baltaş gibi alanında uzman isimler, Bursa iş dünyasının yönetici ve çalışanlarıyla buluştu.

BTSO Akademi'de 4 yılda kişisel gelişim seminerlerinden İngilizce eğitim programlarına, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden stres yönetimine, hukuki uyuşmazlıklardan aile şirketlerinin geleceğine, finans yönetiminden dijital ve e-pazarlama yöntemlerine kadar 260'a yakın eğitim gerçekleştirildi.

Bursa iş dünyasının talepleri doğrultusunda belirlenen eğitimler, BTSO üyelerinin kişisel gelişimlerini ve iş hayatındaki başarılarını artırmaya büyük katkı sağladı. Uzman kurumlarla iş birliği içinde bugüne kadar düzenlenen eğitim programlarından 17 binden fazla iş dünyası temsilcisi ve çalışanı faydalandı.

İhracatçı olmak isteyen firmalardan yoğun ilgi

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Oda Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin en önemli üretim ve ihracat merkezlerinden Bursa'da, şirketlerin gelişmesinde anahtar faktörün eğitim olduğunu kaydetti.

BTSO Akademi kapsamında düzenlenen eğitimlere şirket yönetici ve çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiğini belirten Burkay, özellikle dış ticaret ve ihracat mevzuatları eğitimlerine çok sayıda başvuru aldıklarını aktardı.

Burkay, Küresel Fuar Acentesi, Ur-Ge ve Ticari Safari projeleri kapsamında düzenlenen alım heyeti ve yurt dışı iş gezisi programlarının firmaların ihracatçı olmasını sağladığını bildirerek, "Bu projelerden faydalanan Bursalı KOBİ'lerimiz, dış ticaret, ihracat mevzuatları ve olanakları, ihracat teşvikleriyle devlet hibeleri konularında düzenlenen eğitimlerimize büyük ilgi gösterdi." ifadesini kullandı.

Akademi eğitimlerinin Bursa iş dünyasına önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Burkay, küresel ölçekte rekabetin giderek zorlaştığını belirtti. Burkay, iş insanlarını rakiplerinden farklı kılacak enstrümanlardan en önemlisinin eğitim ve gelişimleri olduğuna dikkati çekerek, "İnsan kaynağının niteliği, ekonomik kalkınmanın da anahtarı. İş dünyası profesyonellerimizin kişisel gelişimlerine yapmış oldukları yatırım, aslında kentimizin ve ülkemizin geleceği adına yapmış oldukları yatırımlardır. Bursa iş dünyasına yönelik hayata geçirdiğimiz eğitimlere katılan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Btso, İş Dünyasının Eğitim Merkezi Haline Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement