Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çeşitlilikte Birlik' Projesi Final Gösterisiyle Sona Erdi - Son Dakika

Çeşitlilikte Birlik' Projesi Final Gösterisiyle Sona Erdi

Küçükçekmece’de Yaşam Çeşitlilikte Birlik Projesi, yaklaşık bir yıldır süren yoğun faaliyetlerin ardından, gerçekleştirdikleri final etkinliğiyle sona erdi.

Çeşitlilikte Birlik\' Projesi Final Gösterisiyle Sona Erdi
09.10.2017 - 15:45,

Küçükçekmece'de Yaşam Çeşitlilikte Birlik Projesi, yaklaşık bir yıldır süren yoğun faaliyetlerin ardından, gerçekleştirdikleri final etkinliğiyle sona erdi.

Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi ve Ayşe Hatun Özen Vakfı ortaklığında, Avrupa Birliği hibe fonuyla desteklenen Küçükçekmece'de Yaşam Çeşitlilikte Birlik Projesi, yaklaşık bir yıldır süren yoğun faaliyetlerin ardından, gerçekleştirdikleri final etkinliğiyle sona erdi.

Eski manken Gizem Özdilli'nin rengarenk Roman kostümü ile açılış sunumunu yaptığı etkinlik, proje kapsamında neler yapıldığına dair tanıtım filmi ile başladı. Küçükçekmece'de yaşayan Roman vatandaşlarına yönelik düzenlenen projenin kapanış programına, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurtekin Kahrıman, Roman Dernekleri ve Federasyonu, Gönül Birliği Platformu katıldı.

Balkan ve Rumeli müziğinin sevilen isimleri Orhan ve Kemal kardeşlerin sahne performansı ve sunucu Gizem Özdilli'nin müziğe eşlik ederek dans gösterisine Küçükçekmece Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki seyirciler eşlik etti.

Savaş Zurnacı'nın eğitmen olarak destek verdiği projede eğitim alan 7 klarnet öğrencisi sahneye çıkıp performanslarını sergilediler. Jüri performans gösteren öğrencilere yorumlarıyla rehberlik etti. Ayrıca Volkan Ülker'in koordinatörlüğünde Ritim grubunun çoklu performansı hem görsel hem de kulaklara müzik ziyafeti yaşattı. Etkinliğin ardından projeye destek olan katılımcılara, sanatçılara, proje kapsamında emeği geçmiş olan isimlere teşekkür belgeleri verildi.

"Mutluluk ve heyecan içerisindeyiz"

AHEV Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Cemal Özen, toplumdan aldıklarını tekrar topluma geri vermeyi ilke edinmiş bir kuruluş olduklarını belirterek, "Annemiz adına kurduğumuz AHEV Ayşe Hatun Özen Eğitim ve Dayanışma Vakfı olarak, Küçükçekmece'de 'Çeşitlilikte Birlik' kapsamında dezavantajlı vatandaşlarımız olan Romanların topluma ve istihdama katkı sağlamak adına ekonomiye katkı sağlamak adına, iş ve AŞ sahibi yapmak adına vakfımızla Avrupa Birliği'nin ortak olarak geliştirdiği projenin finalindeyiz. Onun mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz" dedi.

Eski Model Gizem Özdilli ise, projenin Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleştiğini vurgulayarak, "Onun dışında Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir emeği var. Çünkü Halk Eğitim Merkezlerinde bu vatandaşlarımız eğitim bilgi ve destek alabiliyorlar" dedi. Özdilli, Roman vatandaşlarının hayatlarını sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda güzelleştirmek amacıyla yaklaşık bir senedir çalışmaları süren bir proje olduğunu belirterek, "Yetenekleri doğrultusunda birçok eğitim aldılar. Eğitimleri bu gece şahane bir galayla bizlere gösterdiler" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çeşitlilikte Birlik' Projesi Final Gösterisiyle Sona Erdi - Son Dakika


Advertisement