Değirmen Dergisi Beşir Ayvazoğlu'nu İlgi Odağına Aldı - Son Dakika
Güncel

Değirmen Dergisi Beşir Ayvazoğlu'nu İlgi Odağına Aldı

Değirmen Dergisi Beşir Ayvazoğlu\'nu İlgi Odağına Aldı

Değirmen Edebiyat ve Düşünce Dergisinin 32.sayısı çıktı.

22.08.2012 10:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Değirmen Edebiyat ve Düşünce Dergisinin 32. sayısı çıktı. Medeniyet değerlerinin inşası için yola çıkan Değirmen dergisi, bir kültür adamı olan Beşir Ayvazoğlu'nu ve seçkin eserlerini odağına aldı. Akademisyenlerin ve yazarların düzeyli yazılarından oluşan dosyada Ayvazoğlu birçok cepheden ele alınıp incelendi.

"Beşir Ayvazoğlu" dosya bölümüne,

yazılarıyla katkı sunan yazarlar;

Mehmet Tekin- Kahve Yemenden Gelir!, İbrahim Şahin- Bir Fotoğraftan Roman Çıkaran Yazar: Beşir Ayvazoğlu, Hayrettin Orhanoğlu- Bir Şairin Gözünden Hayatı Okumak: Beşir Ayvaoğlu'nun Monografileri, Mehmet Nuri Yardım- Kaynak Olacak Konuşmalar: Gel Söyleşelim, Yakup Öztürk- Bir Tayyizamanın Hikayesi, Dosya kapsamında Zeynep Çetin'in Beşir Ayvazoğlu ile Yazarlık Serüveni ve Eserleri Üzerine gerçekleştirdiği bir söyleşi yer alıyor.

Değirmen'in yeni sayısı farklı şiir anlayışlarına mensup şairlerin şiirleriyle göz dolduruyor. Bu yeni sayıda Değirmen, Hayrettin Orhanoğlu'nun "Bakış Risalesi" şiiriyle okuru karşılıyor. Dergide birçok şiir yer alıyor. Değirmen dergisi, bu arada sayfalarında hikayelere yer verdi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Değirmen Dergisi Beşir Ayvazoğlu'nu İlgi Odağına Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı
  04:23 Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı

  Düzce'de ticari taksi, aynı istikamette giden motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü, motosiklette yolcu konumunda bulunan yaralı kız arkadaşını ambulansa binerken bir an olsun yalnız bırakmadı. Kaza sonucunda 2 kişi yaralandı.

 • Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı
  04:17 Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı

  Düzce'de meydana gelen kaza sonucu ticari taksi ile motosiklet çarpıştı. Motosiklette yolcu olarak bulunan kız arkadaşı yaralanan sürücü, ambulansa binerken onu yalnız bırakmadı. Kaza sonrası yol trafiğe kapatılırken, inceleme başlatıldı.

 • Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı
  03:34 Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir kiliseye düzenlenen saldırıda piskopos dahil en az 4 kişi bıçaklandı. Polis, saldırganın gözaltına alındığını ve olayı bir 'terörist eylem' olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Saldırının ardından kilisenin dışında toplanan yüzlerce kişi, saldırganın kendilerine verilmesini talep etti ve polisle çatıştı. İki polis yaralandı ve 20 polis aracı hasar gördü. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Saldırının kişisel bir eylem olduğu belirtilirken, olaylar birbiriyle bağlantılı değil. Kilise saldırısının ardından güvenlik önlemleri alındı.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti
  03:25 Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti

  Uludere ilçesinde meydana gelen kazada, Ferhat Bilen'in kullandığı hafif ticari araç dereye düştü. İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Abdulkerim Babat, Melek Soylu, Haşim Babat ve Sevim Demircioğlu hayatını kaybetti. Sevim Demircioğlu ise tedavi altına alındı.

 • Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak
  03:09 Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak

  Dünyada milyonlarca kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye'de 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası uygulama kullanıcılarına veda mesajı yolladı. Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanılamayacak.


Advertisement