Ek Bilgilerle Yeniden) - THY'nin New York İstanbul Uçağı Hasta Yolcusunu Paris'e Bıraktı - Son Dakika
Güncel

Ek Bilgilerle Yeniden) - THY'nin New York İstanbul Uçağı Hasta Yolcusunu Paris'e Bıraktı

Ek Bilgilerle Yeniden) - THY\'nin New York İstanbul Uçağı Hasta Yolcusunu Paris\'e Bıraktı

Yeniden ---------- TÜRK Hava Yolları'nın New York – İstanbul seferini yapan uçağı bir yolcusunun hastalanması nedeniyle acil olarak Paris'e indi.

02.07.2015 16:02

Yeniden

----------

TÜRK Hava Yolları'nın New York – İstanbul seferini yapan uçağı bir yolcusunun hastalanması nedeniyle acil olarak Paris'e indi.

Edinilen bilgiye göre, THY'nin TK-02 sefer sayılı New York-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, Fransa Hava Sahası üzerindeyken Eski Burdur Valisi Süleyman Oğuz'un eşi Dilek Oğuz  aniden fenalaştı. Hastaya ilk müdahaleyi yolculardan Doktor Eren Yıldız yaptı. Uçağın kaptan pilotu, Paris uçuş kulesinden acil iniş izini istedi. Uçak, Paris Charles de Gaulle Havalimanı'na iniş yaptı ve Dilek Oğuz hastaneye kaldırıldı. Yolcusunu Paris'e  bırakan uçak, iki saatlik bir gecikmeyle saat 13.45'de Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

HASTANIN DURUMU İYİ DEĞİLDİ

Uçakta Dilek Oğuz'a ilk müdahaleyi yapan Doktor Eren Yıldız, şunları söyledi:

"New York'tan kalkıştan iki saat sonra okyanus üzerinde bir hastanın fenalaştığını söylediler ve kabinde doktor arıyorlardı. Ben de 'doktor olduğumu' söyledim ve hastaya ilk müdahaleyi yaptım. İlk müdahalede hastanın durumu iyi çok iyi değildi ama okyanus üzerinde çok fazla çaremiz yoktu. Elimizdeki imkanlarla bir şeyler yapmaya çalıştık. Hastanın durumunun daha kötü olması nedeniyle uçağımız Fransa hava sahasına yaklaşınca Paris Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı. Hastayı Fransız doktorlara devrettik ve orada hastaneye kaldırdılar. Hastanın hipertansiyonu ve şeker hastalığı vardı ve yaşlı bir hastaydı. Ani şekilde bulantı kusmayla ve daha sonra göğüs ağrısıyla devam eden bir tablo ve bayılma gibi bir durumu da oldu. Bu şikayetleri basit bir bayılma gibi görünse de aslında alt neden gizli bir kalp krizi olabileceğini düşündük. " - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ek Bilgilerle Yeniden) - THY'nin New York İstanbul Uçağı Hasta Yolcusunu Paris'e Bıraktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement