Elazığ'da CHP Eski İl Başkanına Zimmet Suçlaması - Son Dakika
Güncel

Elazığ'da CHP Eski İl Başkanına Zimmet Suçlaması

Elazığ\'da CHP Eski İl Başkanına Zimmet Suçlaması

CHP Elazığ eski İl Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kemal Atikeler hakkında, seçim çalışmalarında kullanılmak üzere genel merkez tarafından gönderilen 500 bin liranın harcama defterlerinin genel merkeze gönderilmediği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

26.12.2014 17:01

CHP Elazığ eski İl Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kemal Atikeler hakkında, seçim çalışmalarında kullanılmak üzere genel merkez tarafından gönderilen 500 bin liranın harcama defterlerinin genel merkeze gönderilmediği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Savcıya ifade veren Atiker, verilmeyecek hesabı olmadığını söyledi.

Elazığ'da 2014-104 yılları arasında CHP İl Başkanlığı yapan Prof. Dr. Mustafa Kemal Atikeler, hakkındak suç duyurusunun ardından bugün savcıya ifade verdi. 2 yıla yakın il başkanlığı yaptığı dönemle ilgili gönderilen parabının hesabının belli olduğunu belirten Atikeler, "Ben iki yıla yakın il başkanlığı yaptım şerefle onurla, gururla. Gelen paranın hesabı, kitabı bellidir. Saymanımız hesabını, kitabını tutar. Gelenin, gidenin hesabı bellidir. Biz bunu seçimden sonra da genel merkezimize gönderdik. Bütün illerde olduğu gibi bizden de defterlerimizi istediler, gönderdik. İncelediler; her hangi bir sorun olmadı. Olsaydı zaten genel merkezimiz bizi disipline verirdi. Beni savcı bey çağırdı. Gittim bana, 'Partiye şu kadar para gelmiş, siz bu parayı yemişsiniz, zimmetinize geçirmişsiniz, partiye harcamamışsınız' dedi. Çok şaşırdım. Doğrudur gelen para var, bizim gelir-gider defterimiz vardır. Biz bu harcamaları denkleştirilmiş halde, altına imza atılmış bir şekilde, bizden sonraki yönetime teslim ettik. Bizde bir aksama olmaz, hatta bizim 10 bin küsür lira fazla harcamamız vardı, onu da partiye bıraktım" dedi.

Mevcut CHP yönetiminin kendisini savcılığa şikayet ettiğini ifade eden Atikeler, verilmeyecek hesabının olmadığını belirtirek, "Savcı beyin söylediği; mevcut il yönetiminin beni şikayet ettiğiydi. Bu konuda bilgi istendi, ben de bilgi verdim. Gerekli incelemelerin yapılması durumunda her şey ortaya çıkacak. Benim anlım açık. Bu soruşturma bittikten sonra, beni bu şekilde itham edenler hakkında da tazminat davası açarak şikayetçi olacağım" diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ünsal Karatepe ise, il eski başkanı Mustafa Kemal Atikeler'i şikayet etmediğini, hesap defterlerinin kendilerinden önce genel merkeze gönderildiğini ifade ederek, "Temmuz ayında partimizin tüzüğü gereği 81 il başkanlığından hesap defterleri istenmiş. O dönem biz yönetimde yoktuk. Bir kaç kez genel merkez defterleri istemiş ama buradan defterler gönderilmemiş. Enson Eylül ayında genel merkezden defterler için yazı gönderilmiş. Ama yine de defterler gönderilmemiş. Bundan sonra Atikeler yönetimi görevden alınmıştı. Geçici olarak da Yavuz Doğdu atanıyor. Yavuz Doğdu döneminde bir yazı gönderilerek defterler istenmiş. Yavuz Doğdu bütün defterleri genel merkeze gönderiyor. Daha sonra yapılan seçimde ben ve arkadaşlarım yönetime seçildik. Yavuz Doğdu bana, 'Başkanım benim size devredecek hiçbir şeyim yok, tüm defterler genel merkezde' dedi. Onun için bana devir teslim yapılmadı. Üç aydır il başkanıyım, hesapla ilgili hiçbir şey yapamıyorum, hesap defterleri genel merkezde. Ayrıca Atikeler'i savcılığa ben şikayet etmedim. Atikeler, bunu ıspatlarsa istifa ederiz, ispatlayazsa kendisi müfteri durumuna düşer" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Elazığ'da CHP Eski İl Başkanına Zimmet Suçlaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement