Emas A.ş. Genel Müdürü Kıratlılar: - ''eylülde Piyayasa Girecek Yeni Model Yoğuş Malı Kombiyle Birlikte 5 Yıl İçinde Sadece Kombide 50 Milyon Dolarlık İhracat Hacmine Ulaşmayı Hedefliyoruz'' - Son Dakika
Güncel

Emas A.ş. Genel Müdürü Kıratlılar: - ''eylülde Piyayasa Girecek Yeni Model Yoğuş Malı Kombiyle Birlikte 5 Yıl İçinde Sadece Kombide 50 Milyon Dolarlık İhracat Hacmine Ulaşmayı Hedefliyoruz''

E.C.A markalı ısı ürünlerinin üreticisi EMAS A.Ş'nin Genel Müdürü Önder Kıratlılar, eylül ayında piyasaya girecek yeni model yoğuşmalı kombiyle birlikte 5 yılda sadece kombi ürünlerinde 50 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

23.08.2006 16:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

E.C.A markalı ısı ürünlerinin üreticisi EMAS A.Ş'nin Genel Müdürü Önder Kıratlılar, eylül ayında piyasaya girecek yeni model yoğuşmalı kombiyle birlikte 5 yılda sadece kombi ürünlerinde 50 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bursa'da basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya gelen Kıratlılar, yeni model yoğuşmalı kombilerinintamamen Türk mühendislerinin başarısı olduğunu ve bu proje için şu ana dek 10 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

ECA markası ile Balkan ülkeleri olmak üzere, AB, Ortadoğu ve BDT ülkelerine ihracat yapıldığına değinen Kıratlılar, ''Yoğuşmalı kombiyle birlikte 5 yıl içinde sadece kombide 50 milyon dolarlık bir ihracat hacmine ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi.

Kıratlılar, Bursa'nın doğal gaz kullanımında kısa sürede lider illerden biri konumuna geldiğini ifade ederek, ''Bursa, gerek nüfusu gerek ekonomik altyapısı ile sektördeki kombi rekabetinin en güçlü yaşandığı illerden biri olmuştur ve bu büyük rekabet önümüzdeki yıllarda artarak devam edecektir'' diye konuştu.

Doğalgazın Türkiye'nin vazgeçilmez, ucuz ve sağlıklı bir enerji kaynağı olduğunu da vurgulayan Kıratlılar, kombi pazarının önümüzdeki 5-6 yıl içinde daha da büyüyeceğini, 2010 yılında 550 bin adetlik bir hacme ulaşılmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Emas A.ş. Genel Müdürü Kıratlılar: - ''eylülde Piyayasa Girecek Yeni Model Yoğuş Malı Kombiyle Birlikte 5 Yıl İçinde Sadece Kombide 50 Milyon Dolarlık İhracat Hacmine Ulaşmayı Hedefliyoruz'' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanların kurtarma çalışmaları devam ediyor
  03:25 Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanların kurtarma çalışmaları devam ediyor

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Antalya'daki teleferik kazası nedeniyle havadaki kabinlerde mahsur kalanların kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 3 helikopterle tahliye işlemlerinin yürütüldüğünü ifade eden Memiş, şu ana kadar 74 vatandaşın tahliye edildiğini ve tahliye işlemlerinin titizlikle devam ettiğini söyledi. Devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini ve kurtarma çalışmalarında Türk Silahlı Kuvvetleri, jandarma ve emniyetin de görev aldığını belirten Memiş, kazanın neden kaynaklandığıyla ilgili soruşturmanın adli makamlar tarafından yapılacağını ifade etti.

 • AFAD Başkanı Memiş: Teleferik kazasında kurtarılanların sayısı 74 oldu, çalışmalar devam ediyor
  03:20 AFAD Başkanı Memiş: Teleferik kazasında kurtarılanların sayısı 74 oldu, çalışmalar devam ediyor

  Antalya'da yaşanan teleferik kazasıyla ilgili bölgede incelemelerde bulunan AFAD Başkanı Okay Memiş, şu ana kadar kurtarılan vatandaş sayısının 74 olduğunu açıkladı. Kazanın sebebiyle ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Narkoçelik-11 Operasyonunda 10 Çete Üyesi Tutuklandı
  03:18 Narkoçelik-11 Operasyonunda 10 Çete Üyesi Tutuklandı

  Kocaeli merkezli düzenlenen 'Narkoçelik-11' operasyonunda 608 kilogram kokain ve uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan ara kimyasal madde ele geçirildi. Operasyonda 13 şüpheli adliyeye sevk edildi, 10'u tutuklandı.

 • Antalya'da Teleferik Kazası: Kurtarılan Vatandaş Sayısı 74
  03:15 Antalya'da Teleferik Kazası: Kurtarılan Vatandaş Sayısı 74

  Antalya'da yaşanan teleferik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. AFAD Başkanı Okay Memiş, olayla ilgili bilgi verirken, şu ana kadar 74 vatandaşın kurtarıldığını açıkladı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Narkoçelik-11 Operasyonunda 608 Kilogram Kokain Ele Geçirildi
  03:08 Narkoçelik-11 Operasyonunda 608 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

  Kocaeli merkezli düzenlenen Narkoçelik-11 operasyonunda uluslararası uyuşturucu madde organize suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 608 kilogram kokain ve uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan ara kimyasal madde ele geçirildi. Operasyon sonucunda 13 şüpheli adliyeye sevk edildi ve 10'u tutuklandı.

 • AFAD Başkanı Okay Memiş: Mahsur kalanların kurtarma çalışmaları sarp arazide gerçekleştiriliyor
  02:57 AFAD Başkanı Okay Memiş: Mahsur kalanların kurtarma çalışmaları sarp arazide gerçekleştiriliyor

  AFAD Başkanı Okay Memiş, Antalya'daki teleferik kazasının ardından devam eden mahsur kalanları kurtarma çalışmalarının çok sarp bir arazide gerçekleştirildiğini belirtti. Asılı kalan 11 kabinde mahsur kalan 74 vatandaşın tahliyesi gerçekleştirildi ve şu anda 13 kabinde tahliye işlemleri devam ediyor.

 • Emniyet şeridini kullanan araçlara rekor ceza
  02:53 Emniyet şeridini kullanan araçlara rekor ceza

  Ramazan Bayramı tatilini erkenden bitiren tatilcilerin dönüş yolunda Anadolu Otoyolu'nda yoğunluk yaşandı. Yoğunluktan kaçmak isteyen sürücülerin emniyet şeridine girmesi üzerine yapılan kontrollerde, 87 araca toplamda 560 bin 280 lira ceza kesildi.

 • Anadolu Otoyolu'nda yoğunluktan kaçan 87 araca 6 bin 440'ar lira ceza
  02:50 Anadolu Otoyolu'nda yoğunluktan kaçan 87 araca 6 bin 440'ar lira ceza

  Ramazan Bayramı tatilini erkenden bitiren tatilcilerin dönüş yolunda Anadolu Otoyolu'nda yoğunluk yaşandı. Yoğunluktan kaçmak isteyen bazı sürücüler emniyet şeridine girdi. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, emniyet şeridine giren 87 araca toplamda 560 bin 280 lira ceza kesildi.


Advertisement