Erciyes Üniversitesi'nde Nevruz Kutlaması - Son Dakika
Güncel

Erciyes Üniversitesi'nde Nevruz Kutlaması

Erciyes Üniversitesi\'nde Nevruz Kutlaması

Kayseri Valiliği ve Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen nevruz kutlamalarında ateş yakıldı, örste demir dövüldü.

21.03.2015 13:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri Valiliği ve Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen nevruz kutlamalarında ateş yakıldı, örste demir dövüldü.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen kutlamalara, Vali Vekili Erdoğan Aygenç, Vali Yardımcıları Mehmet Emin Avcı, Mehmet Aktaş, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Doğan ve öğrenciler katıldı. Kutlamada konuşan Prof. Dr. Murat Doğan, uzun süredir nevruz geleneğini sürdürdüklerini söyledi. Yakılan ateşin üzerinden arınma ve temizlenmenin göstergesi olarak atladıklarını belirten Prof. Dr. Murat Doğan, "Bu töreni üniversitede yapıyoruz ancak, Kayseri halkına da mal olmasını istiyoruz. Meydanlara taşması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Prof. Dr. Doğan, konuşmasından sonra nevruz duası yaptı. Ardından Vali Vekili Erdoğan Aygenç ile Prof.Dr. Murat Doğan birlikte nevruz ateşini yakıp, üzerinden atladıktan sonra örste demir dövdü. Vali Vekili Erdoğan Aygenç, "Bu örsün üzerinde demiri dövebiliyorsak, bağımsızlığımızı herkese ilan ediyoruz demektir. Ayrıca, 4 bin senelik tarihimizi Kayseri'ye taşıdık demektir. Bundan sonra sonsuza dek Türk milleti dünya üzerinde var olacak ve ebediyen sonsuza dek kardeşçe yaşayacaktır" diye konuştu.

Kutlamalarda ayrıca, Erciyes Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen spor karşılaşmalarında dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi, etli bulgur pilavı dağıtıldı. - Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erciyes Üniversitesi'nde Nevruz Kutlaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı
  04:10 İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı

  İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırı İran'da coşkuyla kutlandı. Tahran'da halk, saldırıyı coşkuyla kutlayarak Filistin bayrakları taşıdı. İran Devrim Muhafızları Ordusu, saldırıya cevap olarak İsrail topraklarına insansız hava aracı ve füze ateşledi.

 • İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı
  04:04 İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı

  İran'ın başkenti Tahran'da halk, İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırıyı coşkuyla kutladı. Filistin meydanında toplanan yüzlerce Tahranlı 'Kahrolsun ABD' ve 'Kahrolsun İsrail' sloganları eşliğinde Filistin bayrakları taşıdı. Devrim Muhafızları Ordusu'na gerçekleşen saldırı nedeniyle halk, saldırıyı kutlarken teşekkür etti.

 • Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı
  03:50 Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

  Bursa'da bir eğlence mekanında çıkan silahlı kavgada seken kurşun bir müşteriye isabet etti. Kavgaya karışan kişilerden biri bıçakla yaralanırken, diğer kişi ise gözaltına alındı. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Advertisement