Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı - Son Dakika
Güncel

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı

İşsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), bugüne kadar 460 engelli vatandaşın istihdamını sağladı. Engelli bireylerin özel olarak görüştüğü mülakatlar sonucunda 30 kişi daha uygun kadrolarda işe alındı.

20.04.2024 11:04  Güncelleme: 11:07

(İSTANBUL) - İşsizlik sorununa çare olmak için işverenlerle iş arayanları bir araya getiren Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), bugüne kadar 460 engelli vatandaşın istihdamını sağladı.

Esenyurt Belediyesi, ülkenin kanayan yarası işsizliğe çözüm üretmeye devam ediyor. Düzenlediği mülakatlarla, işçi arayan öncü firmalarla iş arayan vatandaşları bir araya getirerek binlerce hayata dokunan ESBİM, istihdamda engel tanımıyor. Birimin, Esenyurt Kültür Merkezi'nde engelli bireyler için gerçekleştirdiği mülakata onlarca farklı firma katıldı. Engelli vatandaşların firmalarla özel olarak görüştüğü mülakatlar sonucunda aranan kriterlere sahip 30 kişi daha uygun kadrolarda istihdam edildi. Yapılan son mülakatla birlikte ESBİM, bugüne kadar 460 engelli bireyin iş sahibi olmasına katkı sağladı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 460 Engelliye İş Sağladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement