Eski Siyasetçinin Organları 3 Kişiye Umut Oldu - Son Dakika
Güncel

Eski Siyasetçinin Organları 3 Kişiye Umut Oldu

Eski Siyasetçinin Organları 3 Kişiye Umut Oldu

Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde bayılıp yere düşünce beyin kanaması geçiren DSP eski ilçe başkanı 58 yaşındaki Hıdır Dikme, kaldırıldığı Erzincan Mengüzek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi.

26.05.2012 12:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde bayılıp yere düşünce beyin kanaması geçiren DSP eski ilçe başkanı 58 yaşındaki Hıdır Dikme, kaldırıldığı Erzincan Mengüzek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi. Hıdır Dikme'nin vasiyeti üzerine yakınları organ bağışında bulundu. Dikme'nin karaciğeri ve iki böbreği, Trabzon'dan gelen özel bir ekip tarafından alınarak Antalya, Samsun ve Trabzon'a götürülerek burada bekleyen hastaların yaşam sevinci oldu.

Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde, 1999- 2002 yıllarında DSP İlçe Başkanlığı yapan evli ve 3 çocuk babası Hıdır Dikme, geçen 20 Mayıs günü bayılarak yere düştü. Pülümür Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Hıdır Dikme, beyin kanaması geçirdiği için yoğun bakım altına alındı, Ancak dört gün sonra yaşamını yitirdi. Vasiyetine, 'Bana bir şey olursa organlarımı bağışlayın' yazan Dikme'nin organları, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden biri profesör 3 kişilik ekip tarafından alındı. Yaklaşık 4 saat süren operasyonun ardından, Dikme'nin karaciğeri Sağlık Bakanlığı'na ait uçakla Antalya, böbreklerden biri Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ve diğeri de karayolu ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yatan hastalara nakledilmek üzere yola çıkarıldı.

VASİYETİ TESELLİ OLDU

Hıdır Dikme'nin 2'si kız 3 çocuğundan biri olan 35 yaşındaki Yılmaz Dikme, babasının yaşarken kendilerine vasiyet ettiğini söyledi. Dikme "Babamın vasiyetini yerine getirdiğim için en azından teselli buluyorum. En azından onun organlarının insanlara hayat vereceği için babamın adına mutluluk duyuyorum" dedi.

Hıdır Dikme'nin akrabası olan Pülümür Belediye Başkanı CHP'li Mesut Coşkun ise "Vasiyetin ardından aile karar aldı, organları bağışlandı. İnşallah onun sayesinde birkaç hayat kurtarmış oluruz. Tüm insanlarında bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz" diye konuştu. - Erzincan

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eski Siyasetçinin Organları 3 Kişiye Umut Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • NEVÜ, Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakalarına ev sahipliği yapıyor
    14:42 NEVÜ, Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakalarına ev sahipliği yapıyor

    Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 'Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları'na ev sahipliği yapıyor. Müsabakalarda NEVÜ, Mersin Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi Erkek Futsal Takımları karşılaşacak. Ayrıca NEVÜ, Mersin Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi Kadın Futsal Takımları ile de mücadele edecek.

  • İzmit'te tır istinat duvarına çarptı, sürücü hafif yaralı
    14:38 İzmit'te tır istinat duvarına çarptı, sürücü hafif yaralı

    Kocaeli'nin İzmit ilçesinde D100 karayolunda meydana gelen kazada, bakıma giden bir tır kontrolden çıkarak istinat duvarına çarptı. Sürücü hafif yaralı olarak kazayı atlattı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.


Advertisement