Eskişehir'de Terör Örgütü Deaş Üyeliği Davası - Son Dakika
Güncel

Eskişehir'de Terör Örgütü Deaş Üyeliği Davası

Eskişehir\'de Terör Örgütü Deaş Üyeliği Davası

Eskişehir'de, terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan 5 tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı.

18.10.2017 21:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eskişehir'de, terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan 5 tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada, tutuklu sanıklar Ömer Akkoyun, Sezgin Yıldız, Tuncay Çiftçi, Yusuf Yavuz, Hüseyin Husunet ile avukatları hazır bulundu.

Sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini istedi.

Sanıklardan Ömer Akkoyun, savunmasında DEAŞ ile bir alakasının olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Tutuklu sanıklardan Tuncay Çiftçi benim çocukluk arkadaşımdır. Onu askere götürmek için şehirlerarası otobüsle yola çıkmıştık. Otobüs durduruldu, gözaltına alındık. Benim Afyon'da giyim mağazam var. Babam, kardeşlerim arasında aile şirketini bölüştürdü. Bana 450 bin lira verdiler. Ben de bu parayla işletme açtım. Suriye'ye gidip terör örgütüne destek olacak olsam işletmemi satar giderdim. Devletine bağlı biriyim. Beraatimi istiyorum."

Mahkeme heyeti, 1 yıldır tutuklu olan sanıkların tamamının adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verirken, duruşmayı dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için 10 Şubat'a erteledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eskişehir'de Terör Örgütü Deaş Üyeliği Davası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement