Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi - Son Dakika
Güncel

Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi

Reyting rekorları kıran 'Ezel' dizisinde FETÖ mesajları verildiği yönündeki iddia, gündeme bomba gibi düştü.

23.11.2018 13:39  Güncelleme: 13:41

Bir döneme damga vuran ve reyting rekorları kıran 'Ezel' dizisinde FETÖ'nün gizli mesajlarının saklı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzaoğlu gibi isimlerin rol aldığı diziyle ilgili iddianın sahini Nihat Genç... Kaleme aldığı yazıda "Kafanızı karıştırmamak için ve konuyu boğmamak için sadece belli başlı gizli işaretlerden bir kaç tanesini verelim" diyen Genç, diziden çeşitli kesitler paylaştı.

İşte yazıdaki ilgili kısım;

1- Kenan İmirzaoğlu'nun olduğu bir sahnede ve defalarca gösteriliyor duvarda FETÖ'nün maskı asılı duruyor. Üstelik maskı incelediğinizde bu maskın FETÖ'nün yüz kalıbından birebir aslına uygun aynen alınmış olma ihtimalini düşünüyorsunuz.

Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi

2- Haluk Bilginer'in öldürülme sahnesinde yakın planda Haluk Bilginer'in yüzü gölgelenmiş ve birebir ATATÜRK'e benzetilmiş. Bir reklam filminde daha öncede Atatürk'ü oynayan Haluk Bilginer'in yüzü şaşırtıcı derecede tıpkısının aynısı Atatürk'e benzetiliyor ve o an öldürülüyor.

Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi

3- 'Yeğen' diye konuşan Ramiz-Tuncel Kurtiz'in aslında FETÖ olduğu bir çok sahnede ayrıntılarıyla işlenmiş, şeker hastası olduğu söyleniyor, FETÖ'nün baba adı Ramiz ana adı Rabia alenen veriliyor.

4- Tuncel Kurtiz'in Hasan Sabbah'la ilgili o meşhur konuşması, sultanı korumalarıyla tehdit ediyor, en yakınındayız kelleni her an alabiliriz, şeklinde bir hikaye. Ezel dizisinden geriye kalan en meşhur sahne bu.

5- Galatasaraylı Can Kıraç'la ilgili tuhaf göndermeler gırla gidiyor, bir yerde üstünde CAN yazan bir kart vizit, diğer sahnede Galatasaray'ın Osmanlı dönemi amblemli bir yüzük hediye ediliyor ve sonra bir tehdit cümlesi.

6- Kahramanlardan birinin adı SEKİZ, diğerinin adı, TEMMUZ. 15 Temmuz'u yaşamamış olsaydık bu tuhaf isimler çok da dikkat çekmeyecekti. Bir büyük iddiaya göre NATO Toplantısı yüzünden 8 Temmuzda yapılması planlanan darbe 15 temmuza çekilmiş.

Şöyle düşünün darbeden beş yıl önce bir dizi çekiliyor ve kahramanların birinin adı Sekiz diğerinin adı Temmuz.

Ve dizide on yılda bir darbeler yapıldığı vurgusu imalı şekilde ve tehditvari söyleniyor.

7- Yine 15 Temmuz akşamı FETÖ'cüler Köprüyü tutmamış olsaydı bazı tuhaf sahneleri anlamayacaktık, şöyle bir sahne, derin devlet imalı bir karakter (ki muhtemelmeşhur Yeşil göndermesi okunuyor) köprüye götürülüyor ve başına silah dayanıp soyunması isteniyor, soyunuyor ve ama başında sadece asker şapkası kalıyor.

Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi

15 Temmuz gecesi bu sahneyi yaşadık ama bu sefer üniformaları soydurulan FETÖ'cüler oldu, kime niyet kime kısmet, yani başında asker şapkalı olanlar soydurulup öldürülecekti, çok manidar sahneler.

Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi

8- Ve ınınınnn ın, final. Sızıntı Dergisi'nin meşhur bir kapağında bahara-dışarıya doğru açılan bir kapı vardır. Filmin son sahnesi Sızıntı Dergisi'nin bu dışarıya açılan kapı görüntüsüyle biter.

Fenomen Dizi Ezel\'de FETÖ Mesajları mı Verildi

Son Dakika Güncel Fenomen Dizi Ezel'de FETÖ Mesajları mı Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement