Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi 24 Ekim'de Açılacak - Son Dakika
Güncel

Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi 24 Ekim'de Açılacak

Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi 24 Ekim\'de Açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sponsorluğunda Yaşayan Mirasımız "Selçuklu" Sergisi 24 Ekim – 3 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

23.10.2013 14:50

SELÇUKLU'DAN ESİNTİLER

Yaşayan Mirasımız "Selçuklu",Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi

Modern dünyanın hızlı değişim sürecinde kaybolmaya yüz tutmuş olan Geleneksel Türk El Sanatlarını tanıtmak, bu sanatlara olan ilgiyi canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarılmasına vesile olmak amacıyla, İnsan ve Medeniyet Hareketi-Sanat Merkezi tarafından organize edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sponsorluğunda Yaşayan Mirasımız "Selçuklu" Sergisi 24 Ekim – 3 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesi'nde düzenlenecek ve açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir TOPBAŞ tarafından yapılacak olan sergide; Hüsn-i Hat, Tezhip, Çini, Ciltçilik, Katı', Minyatür, Ebru, Ahşap Oymacılığı, Kalemişi ve Mozaik sanat dallarında ulusal ve uluslararası platformlarda isim yapmış değerli sanatçılardan,

A.Mahmut Peşteli, Atilla Yusuf Turgut, Faruk Dinçer Eratlı, Faruk Taşkale, FisunOnomay, Fuat Başar, Gürcan Mavili, Gürkan Pehlivan, Güvenç Güven, Hülya Dillek, Hüsamettin Yivlik, Hüseyin Gündüz, İslam Seçen, Melis Uludağ, Meryem Güney, Meyçem Ezengin, Münevver Üçer, Nursen Güven ve Özcan Özcan 'ın eserleri yer alıyor.

Sanatçıların, Selçuklu medeniyeti eserlerini, kendi birikim, zevk ve yaratıcılıkları ile de kaynaştırarak tasarladıkları eserleri özel koleksiyon niteliğinde olacağı ifade ediliyor.

Geçmişle gelecek arasında köprü kuracak bu projede yer alan eserler, özellikle, medeniyetimizin temel direkleri sayılan pek çok sanatçıyı yetiştirmiş bir irfan ocağı olan Bahariye Mevlevihanesi'nin huzurlu ortamında sanatseverlere sunulacak, katılımcılara keyifli bir tarihsel yolculuk yaşatılacak.

Program akışı şöyle:

Yaşayan Mirasımız "Selçuklu" Sergisi

24 Ekim 2013 Perşembe

Program Akışı

18.00 Açılış Konuşması

Proje Tanıtımı

Canlı Müzik Dinletisi

Prof.Dr. Selçuk Mülayim "Selçuklu Şekil Dünyası"

Barkovizyon Gösterimi

Teşekkür Belgeleri Takdimi

Sergi Açılışı (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Kadir TOPBAŞ tarafından yapılacaktır.)

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi 24 Ekim'de Açılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement