Halep Üniversitesi'ne Yapılan Saldırı - Son Dakika
Güncel

Halep Üniversitesi'ne Yapılan Saldırı

Halep Üniversitesi\'ne Yapılan Saldırı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Halep Üniversitesi'ne yapılan saldırıyı kınadı.

16.01.2013 20:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Halep Üniversitesi'ne yapılan saldırıyı kınadı.

Ban'ın sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, Genel Sekreter, saldırıdan duyduğu üzüntüyü belirterek, hayatını kaybeden kişilerin ailelerine taziyelerini sundu.

Ban, "Sivillerin kasıtlı olarak hedef alınması savaş suçudur. Bu çirkin saldırılar kabul edilemez. Saldırılara derhal son verilmelidir. Suriye'de savaşan bütün taraflar uluslararası insancıl hukuka uygun davranmak zorundadır" ifadesini kullandı.

Saldırının tüm yönleriyle soruşturulmasını isteyen Ban, Suriye'de şiddetin sonlandırılması ve soruna acil siyasi çözüm bulunması ihtiyacının önemini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Genel Direktörü Irina Bokova da yaptığı açıklamada, eğitimleri için uğraşan gençlerin, "bu anlamsız şiddet ortamında hayatlarını kaybetmelerinin şok edici" olduğunu kaydederek, "Bu bütün bir ülke için kara bir gün" dedi.

Bokova, Suriye'deki tüm taraflardan eğitim hakkına saygı göstermelerini istedi.

Muhabir: Mustafa Keleş

Yayıncı: Murat Taydaş - BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Halep Üniversitesi'ne Yapılan Saldırı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ramazan Bayramı Tatilinde Bilecik-Bozüyük Çevre Yolunda Araç Yoğunluğu
  15:12 Ramazan Bayramı Tatilinde Bilecik-Bozüyük Çevre Yolunda Araç Yoğunluğu

  Ramazan Bayramı tatili sonrası dönüş yolculuğunda Bilecik-Bozüyük çevre yolunda araç yoğunluğu yaşandı. Ancak trafikte herhangi bir aksama olmadı. Tatilcilerin dinlenme tesislerine uğramasıyla park yeri sıkıntısı yaşandı. Ayrıca ağır tonajlı araçların bayram dönüşü seyir yasağı da başladı.

 • İstanbul Beykoz'da Ambulansa Yol Vermeyen Sürücüye Cezai İşlem
  15:10 İstanbul Beykoz'da Ambulansa Yol Vermeyen Sürücüye Cezai İşlem

  İstanbul Beykoz'da ambulansa yol vermeyen ve ambulans sürücüsü ile sağlık görevlilerine küfür eden sürücüye 29 bin 530 TL para cezası kesildi. Olayla ilgili yapılan incelemelerde araç sürücüsüne trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek, geçiş üstünlüğünü engellemek ve saygısızca araç kullanmak gibi suçlamalar yöneltilerek cezai işlem uygulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da olaya ilişkin paylaşım yaparak sürecin uyarıcı olacağını belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, İranlı mevkidaşına bölgede tırmanma istemediklerini iletti
  15:09 Dışişleri Bakanı Fidan, İranlı mevkidaşına bölgede tırmanma istemediklerini iletti

  Dışişleri Bakanı Fidan, İranlı mevkidaşına, İsrail'e yönelik misillemenin ardından bölgede daha fazla tırmanma olmasını istemediklerini aktardı.

 • Apple Watch, Boğulma Durumunda Yardım Çağırmak İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor
  15:09 Apple Watch, Boğulma Durumunda Yardım Çağırmak İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

  Apple, kullanıcının boğulmakta olup olmadığını tespit etmek ve otomatik olarak yardım çağırmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Apple Watch'un kullanıcıların kalp atışını daha fazla izlemesini sağlayan yeni bir patent alındı. Patent başvurusu, Apple Watch'un kalp atış hızını ve nabız oksimetresini incelemesini ele alıyor. Apple, bu sensörleri kullanarak kullanıcının hayati değerlerini ve davranışlarını izleyecek. Kalp atış hızı, kandaki oksijen seviyesi ve yüzme hareketi gibi ölçümler, kullanıcının sıkıntıda olup olmadığını anlamak için kullanılacak. Apple Watch, kullanıcı davranışının boğulmaya işaret edecek şekilde düzensiz olduğunu belirlemesi durumunda ise acil durumla bağlantı kuracak ve cankurtaran olarak belirlenen kişilere otomatik olarak uyarı gönderecek. Boğulma karşıtı özelliğin önümüzdeki modellerde sunulması bekleniyor.

 • İran, İsrail saldırısında kamikaze İHA ve balistik füze kullandı
  15:09 İran, İsrail saldırısında kamikaze İHA ve balistik füze kullandı

  İran, İsrail ile diplomatik ilişkilerinin gerilmesi sonrasında düzenlediği hava saldırısında kamikaze İHA ve balistik füze kullandığını açıkladı. İsrail ve Ürdün hava savunma sistemleri saldırıyı engelledi. Balistik füzeler, uzun menzilli hedeflere yönelik askeri araçlar olarak bilinirken, kamikaze İHA'lar ise kendilerine verilen hedeflere doğrudan yönlendirilerek saldırı gerçekleştiren ve görevlerini tamamladıktan sonra yok olan özel bir teknolojiye sahiptir.

 • Bitcoin Fiyatı Yüzde 10 Değer Kaybetti
  15:09 Bitcoin Fiyatı Yüzde 10 Değer Kaybetti

  Kripto para dünyasında çalkantı yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin, sadece birkaç saat içerisinde yüzde 10'a yakın değer kaybetti ve fiyatı 62 bin dolara kadar düştü. Analiz firmaları artan volatiliteye ve aşağı yönlü riske işaret ediyor. Diğer popüler kripto paralar da değer kaybetti.


Advertisement