Kırgızistan'da öğretmenin öğrenciye saldırısı olay oldu - Son Dakika
Güncel

Kırgızistan'da öğretmenin öğrenciye saldırısı olay oldu

Kırgızistan'ın Batken Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir okulda bir lise öğrencisi, öğretmenin saldırısına uğradı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde öğretmenin öğrencisini yumrukladığı ve diğer öğrencilerin sınıfı terk ettiği görüldü. Olayın ardından resmi makamlar açıklama yaparken, öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı ve gözaltına alındı. Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı ise olaya ilişkin bir komisyon kurulacağını duyurdu.

25.01.2024 21:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırgızistan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait "Sapat Eğitim Kurumları" bünyesinde ülkenin Batken Bölgesi'nde faaliyet gösteren okulda bir lise öğrencisi öğretmenin saldırısına uğradı.

Ülkede sosyal medya platformlarında paylaşılan bir görüntüde, bir öğretmenin sınıftan koridora çıkardığı öğrencisinin yüzünü "acımazsızca" yumrukladığı ve diğer öğrencilerin sınıfı terk ettiği görüldü.

Öğretmenin öğrencisine şiddetini içeren bu görüntü sosyal ağlara ve medyaya düşmesinin ardından kısa sürede geniş yankı uyandırdı.

Resmi makamlar olaya ilişkin açıklama yaptı

Batken Bölge Valiliği Basın Merkezince yapılan açıklamada, olayın 22 Ocak'ta Batken Bölgesi'ndeki Kızıl Kiya şehrindeki "Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu"na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi'nde yaşandığını duyuruldu.

Bölge Emniyet Müdürlüğü de "çok sesli güldüğü" gerekçesiyle öğrencisine şiddet uygulayan 35 yaşındaki öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlık inceleme komisyonu kuruyor

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanlığının resmi internet sitesindeki olaya ilişkin açıklamada ise çocuk haklarının korunmasına yönelik bir komisyon kurulması ve yerinde inceleme yapılmasına yönelik hazırlıkların sürdüğü belirtildi.

Olayın polisin kontrolünde olduğu ifade edilen açıklamada, öğrencisini darbeden öğretmen ile okul müdür yardımcısının görevinden alındığı, okul müdürünün kişisel sorumluluğunun, pedagoji konseyinin acilen yapılacak toplantısında değerlendirileceği kaydedildi.

Olay devlet kanalının ana haber bültenine konu oldu

Kırgızistan Radyo ve Televizyon Kurumunun (UTRK) bünyesindeki Alatoo-24 haber kanalında yayımlanan haber bülteninde, "Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu'na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi'nde öğrencisini yumruklayan öğretmen tutuklandı" denildi.

Haberde, öğretmenin öğrencisine uyguladığı şiddet görüntüsüne ve gözaltındaki öğretmenin fotoğrafına yer verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırgızistan'da öğretmenin öğrenciye saldırısı olay oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çeşme'de Bayram Tatili: 35 Kişi Yakalandı, 8 Bin 960 Araç Kontrol Edildi
  12:07 Çeşme'de Bayram Tatili: 35 Kişi Yakalandı, 8 Bin 960 Araç Kontrol Edildi

  İzmir'in Çeşme ilçesi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde turistlerin tercih ettiği bir merkez oldu. Tatil boyunca Çeşme'de güvenliğin sağlanması için emniyet ve jandarma ekipleri görev yaptı. Yapılan sorgulamalar sonucunda 35 kişi yakalandı ve 8 bin 960 araç kontrol edildi. Ayrıca, 21 trafik kazası meydana geldi ve çeşitli trafik ihlalleri nedeniyle cezalar kesildi.

 • Rekabet Kurulu, Fransa menşeli özel eğitim kurumları hakkında soruşturma yürütüyor
  12:03 Rekabet Kurulu, Fransa menşeli özel eğitim kurumları hakkında soruşturma yürütüyor

  Rekabet Kurulu, İstanbul'daki Fransa menşeli özel eğitim kurumları hakkında yürüttüğü soruşturmada sözlü savunmaları aldı. Soruşturma sonucunda teşebbüslere idari para cezası uygulanması talep edildi. Teşebbüs temsilcileri ise iddiaları reddetti.

 • Kayseri'de kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs koltuğun arkasında yakalandı
  12:02 Kayseri'de kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs koltuğun arkasında yakalandı

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda resmi belgede sahtecilik suçundan 39 yıl 5 ay 5 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ü.Ö. (41) kanepenin arkasında saklandığı yerde yakalandı. Gözaltına alınan şahıs işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

 • Kayseri'de düzenlenen Gastronomi Festivali Bölge Yemek Yarışması'nda liseli şefler birincilik için yarıştı
  12:01 Kayseri'de düzenlenen Gastronomi Festivali Bölge Yemek Yarışması'nda liseli şefler birincilik için yarıştı

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Gastronomi Festivali Bölge Yemek Yarışması'na 4 ilin liseli şefleri katıldı. Yarışmada, öğrenciler bölgesel yemeklerini en lezzetli ve hızlı şekilde hazırlayarak birinci olmak için yarıştı. Yarışmanın amacı Türk mutfağının tanıtımını sağlamak ve uluslararası düzeyde yapmak. Yarışmanın birincileri 4 Mayıs'ta İstanbul'da finalde yarışacak.

 • Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri rekor kırdı
  12:01 Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri rekor kırdı

  Düzce'de 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ambulans ekipleri günde 115 vakaya bakarak rekor kırdı. Vakalarda ise ilk sırayı kazalar aldı. 9 günlük tatilde Düzce'de 20'den fazla trafik kazası meydana geldi. Ekipler ayrıca ambulanslarla da hastaları Acil Servise kaldırdı. 9 günde ekipler toplam bin 31 vakaya çıkış yaptı. Günlük ortalama 115 olaya müdahalede bulunan ekipler rekor kırarak hastaların sağlığa kavuşmasını sağladı.

 • Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak
  12:00 Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak

  Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT), 20 Nisan'da Opera Sahnesi'nde 'Enternasyonal III' adlı modern dans temsilini prömiyer yapacak. Bu sezon yurt dışından konuk olarak gelen iki koreograf ile hazırlanan eserde, Vietnamlı koreograf Tu Houng'un 'Rabbit Hole' (Tavşan Deliği) adlı eseri birinci perdede, Koreli koreograf Dong Kyu Kim'in 'Excitement' (Heyecan) adlı eseri ise ikinci perdede sahnelenecek. Kostüm tasarımı Tülay Şimşek, ışık tasarımı Bülent Arslan tarafından yapılan eserin ilk temsili, sanatseverlerle 20 Nisan'da buluşacak.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek
  11:59 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültepe Müzesi'ne 25 Bin Eser Teslim Edecek

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri'de yapımı devam eden kayadan oyma Kültepe Müzesi'ne, Kültepe Kaniş/Karum Höyüğü'nden çıkarılan yaklaşık 25 bin eseri teslim edeceğini duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, müzenin sona yaklaşılan bir çalışma olduğunu belirtti ve aynı zamanda Kayseri'yi müzeler şehri yapma yönünde 12 müze çalışması olduğunu söyledi.

 • Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor
  11:59 Hemofili Tedavisinde Uzun Yarı Ömürlü Faktör Konsantreleri Kullanılıyor

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ali Fettah, hemofili tedavisinde cilt altından uygulanan uzun yarı ömürlü faktör konsantrelerinin hastaların yaşam kalitesini artırdığını belirtti. Hemofilinin kanın düzgün pıhtılaşmadığı kalıtsal bir kanama bozukluğu olduğunu söyleyen Fettah, tedavi seçenekleri arasında gen tedavisi ve cilt altından uygulanan faktör konsantrelerinin yer aldığını ifade etti.

 • Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı
  11:59 Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı

  Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara, İstanbul ve İzmir'deki yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelere yönelik tarife ve fiyat listelerinin görünür şekilde işletmenin önüne ve masaların üzerine konulması uygulamasına ilişkin denetim yaptı. Denetimlerde, işletmelerin fiyat ve tarife listelerinin uygun şekilde yerleştirilip yerleştirilmediği kontrol edildi. Denetimlerin devam edeceği ve eksik bilgi veren işletmelere idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 • Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan altın madalya kazanacağına inanıyor
  11:58 Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan altın madalya kazanacağına inanıyor

  Meksika'nın başkenti Meksiko'da 1968 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Ahmet Ayık, Taha Akgül'ün Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'ndan da altın madalyayla döneceğine inandığını söyledi. Ayık, genç sporculara tavsiyelerde bulunarak Türk güreşinin daha da gelişmesini arzuladıklarını belirtti.

 • Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı
  11:57 Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı

  Çin'in sivil havacılık pazarı, hem yolcu hem kargo taşımacılığı hacmi bakımından ilk çeyrekte rekor rakamlara ulaştı. Yolcu seyahatleri yüzde 37 artarak yaklaşık 180 milyona yükseldi. Kargo taşımacılığı ise yüzde 34,4 artarak 2,01 milyon tona ulaştı. Mart ayında yolcu taşımacılığı yüzde 25,7 artarken, kargo taşımacılığı yüzde 28,2 arttı.

 • Çocukluk arkadaşının adını yazdığı romanla yaşatıyor
  11:56 Çocukluk arkadaşının adını yazdığı romanla yaşatıyor

  Çankırı'da yaşayan Veysel Elmas, hayatını kaybeden ve birçok zorluk yaşayan arkadaşı Mehmet Yavuz'un adını yazdığı romanla yaşatıyor. Elmas, gençken yaşadığı platonik aşk sebebiyle üzüntü yaşayan arkadaşının hikayesini romanla anlatarak onun hayatını ölümsüzleştirmeyi amaçlıyor.


Advertisement