Kmü'nün Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci Başladı - Son Dakika
Güncel

Kmü'nün Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci Başladı

Kmü\'nün Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci Başladı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından 2019 Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde değerlendirme sürecine girdi.

22.05.2019 09:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından 2019 Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde değerlendirme sürecine girdi.

Üniversitenin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetim sistemini kapsayan kalite güvence sisteminin değerlendirilmesine yönelik Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından görevlendirilen ve Prof. Dr. Sevim Rollas, Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Prof. Dr. Hüseyin Güçlü Yavuzcan, Prof. Dr. İdris Kabalcı, Prof. Dr. Ali Danışman ve Öğretim Görevlisi Bahar Çelik'ten oluşan Değerlendirme Takımı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Kurumsal Dış Değerlendirme sürecinin ilk adımı olan ön ziyaretini gerçekleştirdi.

Süreç, Değerlendirme Takımının Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü ziyareti ile başladı. Ardından Rektör Akgül ve Sevim Rollas başkanlığında Senato Kurulu üyeleriyle toplantıya geçildi. Rektör Akgül'ün kurumu tanıtıcı konuşmasıyla başlayan görüşmelerde Değerlendirme Takımı, KMÜ Senato üyeleriyle üniversitenin kalite sistemi hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İlk toplantının ardından Değerlendirme Takımı, Kurum İç Değerlendirme Raporu üzerinden kalite güvence sistemi süreçleri ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere KMÜ Kalite Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi. KMÜ Çalıştay Salonunda gerçekleştirilen toplantı, Rektör Yardımcısı ve Kalite Komisyonu Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Oktay tarafından üniversitedeki kalite güvencesi sistemi ve Stratejik Plan hakkında detaylı bir sunum yapılmasıyla başladı. Değerlendirme Takımı, sunum sonrasında Kurum İç Değerlendirme Raporunda yer verilen bilgi ve kanıtlar çerçevesinde Kalite Komisyonu üyeleriyle kalite güvence sistemi uygulamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıların ardından, üniversitenin bazı birimlerini yerinde görerek ön ziyaretini tamamlayan Değerlendirme Takımı, 17-20 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek saha ziyaretinde tekrar üniversiteye gelmek üzere Karaman'dan ayrıldı. - KARAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kmü'nün Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Didim'de Terör Örgütü Propagandası Yapan Şahıs Yakalandı
  11:19 Didim'de Terör Örgütü Propagandası Yapan Şahıs Yakalandı

  Aydın'ın Didim ilçesinde terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranması bulunan A.Ç. isimli şahıs, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs, adli işlemlerinin ardından Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Artvin Valisi Cengiz Ünsal, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyelerini Kabul Etti
  11:19 Artvin Valisi Cengiz Ünsal, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyelerini Kabul Etti

  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından göreve başlayan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Makar ve üyelerini makamında kabul etti. Vali Ünsal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üyeleri tebrik etti ve başarılar diledi. İl Genel Meclisi Başkanı Makar ise Vali Ünsal'a teşekkür ederek, ilin kalkınması ve gelişmesi için çalışacaklarını belirtti.

 • Hatay'ın Dörtyol ilçesinde aranan şahıs yakalandı
  11:18 Hatay'ın Dörtyol ilçesinde aranan şahıs yakalandı

  Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aranan şahısların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Dörtyol ilçesinde 1 ay hapis cezası ile aranan E.E. gözaltına alındı ve cezaevine gönderildi.

 • Büyükelçiler, AA'nın İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarını ortaya koyan belgeselini tebrik etti
  11:18 Büyükelçiler, AA'nın İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarını ortaya koyan belgeselini tebrik etti

  Anadolu Ajansı'nın (AA) İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarını ortaya koyan 'Kanıt' belgeselinin galasına katılan büyükelçiler, AA'yı tebrik ederek, Gazze'deki insani krize dikkati çekti. Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amir Muhammed Ramin ve Dominik Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Elvis Antonio Alam Lora, 'Kanıt' belgeselinin gala gösteriminde AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 • Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde muhtarlar mazbatalarını aldı
  11:18 Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde muhtarlar mazbatalarını aldı

  Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında mahalle veya köy muhtarlığı seçimlerini kazanan muhtarlar mazbatalarını aldı. Şuhut'un Bademli köyünde gerçekleştirilen yerel seçimlerde, Arife Başyiğit tarihi bir başarıya imza attı ve köyün ilk kadın muhtarı oldu. Başyiğit, mazbatasını alır almaz köyünün yol ve güvenlik kamerası sorunlarını çözmek için çalışmalara başladı.

 • Adıyaman'da Kamyonet Kazası: 2 Kişi Hafif Yaralandı
  11:16 Adıyaman'da Kamyonet Kazası: 2 Kişi Hafif Yaralandı

  Adıyaman'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyonetin refüje çarpıp karşı şeride geçmesi sonucu 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Kazada yaralananlar hastaneye gitmeyi reddetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Siverek-Diyarbakır karayolunda kireç yüklü tır devrildi, yol 2 saat trafiğe kapandı
  11:16 Siverek-Diyarbakır karayolunda kireç yüklü tır devrildi, yol 2 saat trafiğe kapandı

  Siverek-Diyarbakır karayolunda seyir halinde olan kireç yüklü bir tır, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu devrildi. Kazanın ardından Diyarbakır-Siverek istikametindeki kara yolunda 2 saat boyunca trafik durdu. Tırın çekilmesiyle birlikte yol tekrar trafiğe açıldı.

 • Arnavutköy'de minibüs ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 7 yaralı
  11:16 Arnavutköy'de minibüs ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 7 yaralı

  Arnavutköy'de servis minibüsü ile bir otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle Boğazköy - Bolluca yolu uzun süre trafiğe kapalı tutuldu.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Sedir Mahallesi'nde Çocuk Kreşi Açtı
  11:15 Antalya Büyükşehir Belediyesi Sedir Mahallesi'nde Çocuk Kreşi Açtı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 100. Yıl Spor Kompleksi bünyesinde Sedir Çocuk Kreşi'ni açtı. Kreş, 4-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim ve sosyal etkinlik imkanları sunuyor.

 • Köy Enstitüleri'nin 84. Kuruluş Yıl Dönümünde Panel Düzenlendi
  11:15 Köy Enstitüleri'nin 84. Kuruluş Yıl Dönümünde Panel Düzenlendi

  Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen panelde, Köy Enstitülerinin günümüzdeki anlamı tartışıldı. Panelde konuşmacılar, geç Osmanlı ve erken Cumhuriyet döneminin sosyo-politik özelliklerini, Köy Enstitüleri deneyimini ve günümüzdeki eğitim politikalarını ele aldılar. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da panelde yer aldı ve Köy Enstitüleri'nin önemine vurgu yaptı.


Advertisement