Komedyen Her Şeyi Biliyormuş: 'Yarın Avusturya Yanabilir' - Son Dakika
Güncel

Komedyen Her Şeyi Biliyormuş: 'Yarın Avusturya Yanabilir'

Komedyen Her Şeyi Biliyormuş: \'Yarın Avusturya Yanabilir\'

AVUSTURYA'da koalisyon ortağı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache'nin 2017 seçimlerinden önce zengin bir Rus kadınla yaptığı görüşmenin yer aldığı görüntü kayıtları paylaşılmış, Strache'nin bu görüntülerde seçim öncesi partisine yardım yapılması durumunda...

19.05.2019 13:07

AVUSTURYA'da koalisyon ortağı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache'nin 2017 seçimlerinden önce zengin bir Rus kadınla yaptığı görüşmenin yer aldığı görüntü kayıtları paylaşılmış, Strache'nin bu görüntülerde seçim öncesi partisine yardım yapılması durumunda bazı devlet ihalelerinin Rusya'ya verilebileceği yönünde ifadeler kullandığı iddia edilmişti.

Avusturya'yı derinden sarsan video görüntülerinden üzerine ülkede erken seçim kararı alındı.

GELEMEM ÇÜNKÜ RUS VİLLASINDA KOKAİN ÇEKİYORUM

38 yaşındaki Alman komedyen Jan Böhmermann'ın bu görüntülerden çok önceden haberdar olduğu ortaya çıktı. Avusturya'da ödül törenine davet edilen ve bu daveti kabul etmeyen Böhmermann, niçin kabul etmediğini de yayınladığı bir video mesajıyla duyurmuştu. Böhmermann video mesajında "Maalesef gelemiyorum. Çünkü Ibiza'da Rus oligarklara ait villada kokain çekip Red Bull içiyorum' açıklaması yaptı. Görüntülerin ortaya çıkasından bir gün önce de yayınlanan programında "Yarın Avusturya yanabilir" demişti. Alman komedyanın videodan ve görüntülerden çok önceden haberdar olduğunu menajeri açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Komedyen Her Şeyi Biliyormuş: 'Yarın Avusturya Yanabilir' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement