Konya-8 Yaşındaki Yasin'den 2 Yıldır Haber Alınamıyor - Son Dakika
Güncel

Konya-8 Yaşındaki Yasin'den 2 Yıldır Haber Alınamıyor

8 yaşındaki Yasin'den 2 yıldır haber alınamıyorKonya'nın Akören ilçesinde 2 yıl önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 8 yaşındaki Yasin Şahin'den halen haber alınamıyor.

04.04.2018 10:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

8 yaşındaki Yasin'den 2 yıldır haber alınamıyor

Konya'nın Akören ilçesinde 2 yıl önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 8 yaşındaki Yasin Şahin'den halen haber alınamıyor. Yasin'in gözü yaşlı annesi Ümmü Şahin, öOğlumun fotoğraflarına bakıp kıyafetleriyle teselli oluyorum. Yasin'imin büyüttüğü bir düvesi var. Düvenin sırtında 'Y' harfine benzer şekil var. Ona gözümüz gibi bakıyoruz ve satmakta istemiyoruz. Oğlum bulunana kadar bu evde duracak. Ben umudumu yitirmedim. Yetkililerden yardım istiyorumö dedi.

Akören'e bağlı, daha önce köy statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde oturan Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 4 çocuğundan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin, 4 Nisan 2016 tarihinde okuldan döndükten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu. Aynı gün, Yasin'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları jandarma, AFAD ve köylüler tarafından aralıksız devam etti. Çalışmalar kapsamında, başta evin çevresi olmak üzere, havadan askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracılığıyla, karadan arama ekipleri tarafından su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar, ağaç ve çalılıkların dipleri tek tek kontrol edildi. Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve bunun aktığı Apa Gölü girişi dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arandı. Aramalarda, Yasin Şahin'in izine rastlanmadı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine Akören Kaymakamlığı tarafından 24 gün süren arama çalışmaları sonlandırıldı. Soruşturmayı sürdüren jandarma ekipleri de hiçbir delile rastlamadı.

2 YILDIR OĞLUMUN ACISI DİNMİYOR

2 yıl önce kaybolan oğlu Yasin'in fotoğraflarına bakıp, kıyafetlerini koklayarak teselli olmaya çalıştığını belirten anne Ümmü Şahin şunları söyledi2 yıldır oğlumun acısı dinmiyor. Ben oğlumun bulunmasını, aranmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Gelip bir çayımızı içmiyorlar, bizim acımızı paylaşmıyorlar. Benim iki kız evladım daha var. Kardeşim bulunsun diye ağlıyorlar. Yaşıtları kardeşleriyle ele ele gezerken, kızlarım kahroluyor. Yetkililer sesimi duysun, benim oğlum kedi değil, köpek değil. Hasretini fotoğraflarına bakarak kıyafetlerini koklayarak dindirmeye çalışıyorum. Yasin'imin büyüttüğü bir düvesi var. Düvenin sırtında 'Y' harfine benzer şekil var. Kaybolduğunda Yasin'im gibi küçüktü. Büyüdü şimdi buzağısı olacak. O düveye kıyamıyoruz satmıyoruz. Oğlum bulununcaya kadar düvesi bu evde duracak satılmayacak. İnşallah oğlum aranır, bulunur sağ salim kucağıma getirilir. Umudumuzu yitirmedik, yitirmeyeceğiz.ö

TORUNUM GELECEK DİYE GECELERİ PENCEREDEN BAKIYORUM

Torunu Yasin'e olan hasretini gözyaşları içinde anlatan babaanne Akile Şahin, torunu bir gün çıkıp gelecek diye geceleri pencereden sürekli baktığını ifade etti. Şahin, 'Aradık, taradık ulaşamadık. İnşallah devletimizden, Başbakandan yardım istiyoruz. İnşallah bulunur. 2 yıl da çok zor günler yaşadık. Bayram geliyor, düğün geliyor, onu çok özlüyoruz. Ben onu unutamayacağım. Çünkü onu ben büyüttüm. Ölüsü ya da dirisi, bize bir haber versinler. Ben geceleri pencerelerden bakıyorum acaba nereden gelecek diye hala bekliyorum. Arkadaşları okuldan çıkınca kapımızın önünden geçiyor, yavrumu görmüş gibi oluyorum.ö diye konuştu.

Konya-8 Yaşındaki Yasin\'den 2 Yıldır Haber Alınamıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Konya-8 Yaşındaki Yasin'den 2 Yıldır Haber Alınamıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement