Kütüphanede Kitap Okuyup, Sohbet Ederek Sabahladılar - Son Dakika
Güncel

Kütüphanede Kitap Okuyup, Sohbet Ederek Sabahladılar

Kütüphanede Kitap Okuyup, Sohbet Ederek Sabahladılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10’uncu Kocaeli Kitap Fuarı’nda kapsamındaki ilk etkinlikte kitapseverler, ünlü yazarlarla bir geceyi kütüphanede kitap okuyup, sohbet ederek geçirdi.

28.04.2018 03:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 10'uncu Kocaeli Kitap Fuarı'nda kapsamındaki ilk etkinlikte kitapseverler, ünlü yazarlarla bir geceyi kütüphanede kitap okuyup, sohbet ederek geçirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında ilk etkinlik olan 'Kütüphanede Bir Gece"de kitapseverler saat 23.00'ten 06.00'ya, Seka Bilim Merkezi'nde yer alan Büyükşehir Halk Kütüphanesi'nde kitap okuyup, yazarlarla sohbet etti.. Gazeteci-yazar Hakan Albayrak, gazeteci-yazar Ebubekir Kurban, köşe yazarı İsmail Kılıçarslan ve yazar-şair Mevlana İdris, gece boyunca kitapseverlerle gündemdeki konular ve edebiyat üzerine değerlendirmelerde bulundu.

"Her birimiz açısından okumak başlı başına bir serüveni içeriyor"

Program hakkında bilgilendirmeler yapan gazeteci İsmail Kılıçarslan, "İlk olarak İstanbul İl Kültür Turizmi Müdürlüğü dedi ki 'Bizim 24 saat açık bir kütüphanemiz var ve buraya dikkat çekmek istiyoruz' Biz de dedik ki kütüphanede bir gece yapalım. Belki gelen olur. Olacak iş değil bence ama yine de bir denemek lazım falan dedik. İlk olarak İstanbul'da Beyazıt Kütüphanesi'nde başladık. Şaşırtıcı olanı şuydu, insanlar geldiler. Gece 23.00'da bir kültürel etkinliğe insan niçin gelir sorusuna bir cevap arıyorum. Henüz buna sağlıklı bir cevap bulabilmiş değilim. Her birimiz açısından okumak başlı başına bir serüveni içeriyor" dedi.

Etkinliğe katılan Ahmet Şamil Çoşkun ise, "Bu etkinliğe geldikten sonra bu kütüphaneni 7/24 açık olduğunu öğrendim. Bu edindiğim bilgi sayesinde burayı daha sık kullanacağım. Konuşmacılar da düşünebileceğimiz güzel meselelere değindiler. Günümüzde toplumumuzun nasıl şeyler yaşadığı ya da başka toplumların neler yaşadığı gibi konular konuşuldu. Gayet güzel verimli bir gece oldu" ifadelerini kullandı. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kütüphanede Kitap Okuyup, Sohbet Ederek Sabahladılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Zonguldak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanacak
  12:31 Zonguldak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanacak

  Zonguldak Valiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli törenler düzenleyecek. Kutlamalar Atatürk Anıtı'nda çelenk sunumuyla başlayacak ve devamında resim ve dereceli eserler sergisi gezilecek. Törenler Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nda devam edecek ve protokolün halkı selamlamasının ardından çeşitli gösteriler düzenlenecek. Bayram kutlamaları çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 • Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  12:29 Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  11. Uluslararası Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nda Avrupa Birliği tescilli Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni düzenlendi. Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, yarışmaya katılan firmalara teşekkür ederek Aydın Memecik Zeytinyağı'nın bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Yarışmada dereceye giren firmalara ödülleri takdim edildi.

 • Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu
  12:29 Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu

  Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Halk Merkezi bünyesinde açılan kick boks kurslarında eğitim gören Muhammed Keskin, Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde düzenlenen Kick Boks Şampiyonası'nda 94 kg ve 94+ kg kategorilerinde Avrupa ikincisi oldu. Keskin, Türkiye'yi temsil etmek için büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, tecrübe ile şampiyonluğa gideceklerini söyledi. Gediz Kaymakamı Hakan Alkan önderliğinde başlayan kurslar sayesinde yetenekli kick boksçuların yetiştirildiğini ifade eden Keskin, Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve antrenörlerine teşekkür etti.

 • Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor
  12:28 Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor

  Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli orman mühendisleri ve 120 kişilik çalışma ekibi tarafından her yıl 50 farklı türde 3 milyon fidan yetiştirilmektedir. Müdürlük, bölgeye uyumlu bir şekilde meşe, badem, zeytin, menengiç, fıstık, iğde, dişbudak, akçaağaç gibi birçok türde fidan ve bitki yetiştirmektedir. Ayrıca AR-GE laboratuvarlarında ve seralarında tür koruma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Orman mühendisleri, olumsuz etkenlere karşı türlerin korunması ve gelişiminin takibini yapmaktadır. Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nün yoğun ve titiz çalışmaları sonucunda her yıl çok sayıda fidan ve bitki toprakla buluşturulmaktadır.

 • Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı
  12:28 Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı

  Filipinler ile ABD arasında gerçekleştirilen 'Balikatan 2024' adlı ortak askeri tatbikata 16.700'den fazla asker katılıyor. Tatbikata yaklaşık 5.000 Filipinler ve 11.000 ABD askeri katılacak. Bu tatbikat, iki ülke arasında yapılan en büyük ortak tatbikat olma özelliğini taşıyor.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  12:27 Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanı Necdet Akel, muhtarlarla ilk toplantısını düzenledi. Toplantıda muhtarların talepleri ve önerileri dinlendi.


Advertisement