Lefkoşa ve Foça Dostluğu - Son Dakika
Güncel

Lefkoşa ve Foça Dostluğu

Lefkoşa ve Foça Dostluğu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve KKTC İzmir Konsolosu Uğur Umar, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

04.05.2015 15:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konukseverliği ve misafirperverliği için Başkan Demirağ'a çok teşekkür ettiğini ifade eden Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı; "İzmir Ticaret Odası'nın davetlisi olarak, İzmir'de iken; özellikle bizlerle yakın ilişkiler içerisinde bulunan Foça Belediye Başkanı Sayın Gökhan Demirağ'ı ziyaret etmek istedik. Lefkoşa ile karşılıklı işbirliği olanaklarını, kültürel ve sosyal anlamda geliştireceğiz. Kendisiyle çok güzel bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

Lefkoşa ve Foça arasındaki dostluğun devam edeceğini ve karşılıklı ilişkilerin her zaman sıcak biçimde yürüyeceğini ve ilerleyeceğini belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'da; "Sayın Başkan Mehmet Harmancı'ya ziyareti için çok teşekkür ediyoruz. Kuzey Kıbrısımızın Başkenti Lefkoşa Belediye Başkanı'nı Foça'da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki süreçte, hem işbirliği hemde farklı projelerde ortak noktalarda olmak için sohbet edeceğiz. Kendisini, Sayın Konsolosumuzla birlikte Foça'da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Lefkoşa ve Foça iyi işler yapacaktır, iyi projeler üretecektir" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lefkoşa ve Foça Dostluğu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, MOSSAD'a bilgi sızdıran 7 kişiyi gözaltına aldı
  10:34 MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, MOSSAD'a bilgi sızdıran 7 kişiyi gözaltına aldı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla, edindikleri bilgileri İsrail istihbarat servisi MOSSAD'a sattıkları belirlenen 7 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, MOSSAD ile iletişim kurduğu tespit edilen eski kamu personeli Hamza Turhan Ayberk'in de aralarında bulunduğu şüphelilerin, bilgi sızdırmanın yanı sıra tehdit ve takip eylemlerinde de bulunduğu ortaya çıktı.

 • Kütahya'da Tır ile Otomobil Çarpışması Sonucu 1 Kişi Öldü
  10:33 Kütahya'da Tır ile Otomobil Çarpışması Sonucu 1 Kişi Öldü

  Kütahya-Eskişehir karayolunun 15. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında, tır ile otomobil çarpıştı. Kazada, otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, eşi yaralandı. Yaralı, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

 • Geyve'de eğlence mekanı çıkışında bıçakla öldürülen kişiyle ilgili bir şüpheli daha tutuklandı
  10:33 Geyve'de eğlence mekanı çıkışında bıçakla öldürülen kişiyle ilgili bir şüpheli daha tutuklandı

  Sakarya'nın Geyve ilçesinde eğlence mekanından çıkan bir kişinin bıçakla öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gözaltına alınan H.B. ile ona yardım ettiği değerlendirilen U.Y, S.Ç, E.E, Ü.T. ve S.A'nın sorgularını tamamladı. H.B. tutuklanırken, 3 kişiye adli kontrol hükümleri uygulandı. Diğer 2 şüpheli ise serbest bırakıldı. Olayın ardından tutuklu sayısı 2'ye yükseldi.

 • Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret etti
  10:32 Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret etti

  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret ederek okul idarecilerinden bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti. Ünsal, öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyerek gelecek hedeflerini dinledi ve gençlerin toplumun geleceği olduğunu vurguladı.

 • AYM, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti
  10:32 AYM, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti

  Anayasa Mahkemesi (AYM), araç satışının ardından, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi, Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti. Yüksek Mahkeme, iptal hükmünün 9 ay sonra yürürlüğe girmesini kararlaştırdı. Kararda, araç satışının ardından önceki sahibinin araç üzerindeki fiili ve hukuki hakimiyetinin sona erdiği, eski araç sahibinin yeni araç sahibi üzerinde herhangi bir denetim ve gözetim sorumluluğunun da bulunmadığı ifade edildi.

 • Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  10:32 Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Samandağ ilçesi olan 4 büyüklüğündeki sarsıntının 6 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

 • Kocaeli Valiliği, İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret etti
  10:30 Kocaeli Valiliği, İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret etti

  Kocaeli Valiliğince yürütülen "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret edildi.


Advertisement