Manisa Yangında Mahsur Kalan 4 Kişiyi Kahraman İtfaiye Eri Kurtardı - Son Dakika
Güncel

Manisa Yangında Mahsur Kalan 4 Kişiyi Kahraman İtfaiye Eri Kurtardı

Yangında mahsur kalan 4 kişiyi kahraman itfaiye eri kurtardıMANİSA'nın Turgutlu ilçesinde zemin kattaki evlerinde çıkan yangında yoğun dumandan kaçarken 3'üncü katta mahsur kalan 1'ü çocuk 4 kişi, bir itfaiye eri tarafından maske takıldıktan sonra tek tek sırtta taşınarak, binadan...

28.02.2018 18:40

Yangında mahsur kalan 4 kişiyi kahraman itfaiye eri kurtardı

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde zemin kattaki evlerinde çıkan yangında yoğun dumandan kaçarken 3'üncü katta mahsur kalan 1'ü çocuk 4 kişi, bir itfaiye eri tarafından maske takıldıktan sonra tek tek sırtta taşınarak, binadan çıkartılarak kurtarıldı.

Atatürk Mahallesi, Gün Sokak'taki 3 katlı bir binanın zemin katında, 63 yaşındaki Mehmet Vural'a ait evde bugün saat 12.00 sıralarında yangın çıktı. Kömür sobasından çıktığı sanılan yangın kısa sürede tüm evi sardı. Evde bulunan Mehmet Vural (63), eşi Ayşe Vural (60), torunları Mehmet Can Vural (19) ve Mehmet Vural (3) yangını farkedip, dışarı çıkmak istedi. Ancak, apartman girişini yoğun duman sarması nedeniyle Mehmet Vural, eşi ve 2 torunuyla binanın 3 katına katına çıkarak canlarını kurtardı. Bu sırada yangını farkedenler, itfaiyeyi aradı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, bir yandan yangını söndürürken bir yandan içeridekileri kurtarmak için binaya girdi. İçeri giren bir itfaiye eri, 'Kimse var mı' diye bağırarak, mahsur kalanların yerini tespit edip, yanlarına ulaştı. Sokağın dar olması ve kaldırımda park edilmiş araçlar olması nedeniyle itfaiye merdiven aracı ile mahsur kalanlara ulaşmakta güçlük yaşandı. Bunun üzerine itfaiye eri Mevlüt Dabak, kahramanlık örneği gösterip, girdiği binada kendi maskesini çıkartıp, 3 yaşındaki Mehmet Vural'a takarken, mahsur kalan yetişkin diğer 3 kişiye de yanındaki bez maskelerden dağıttı. Ardından itfaiye eri Dabak, mahsur kalan dört kişiyi sırayla sırtına alarak tek tek dışarı çıkarıp, 112 Acil servis ekibine teslim ederek hayatlarını kurtardı.

Yangın yaklaşık 1 saatte, üst katlara sıçramadan güçlükle söndürülürken, evde büyük oranda maddi hasar meydana geldi.

Manisa Yangında Mahsur Kalan 4 Kişiyi Kahraman İtfaiye Eri Kurtardı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Manisa Yangında Mahsur Kalan 4 Kişiyi Kahraman İtfaiye Eri Kurtardı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement