Nusaybin'de IŞİD Protestosundan Sonra Olaylar Çıktı - Son Dakika
Güncel

Nusaybin'de IŞİD Protestosundan Sonra Olaylar Çıktı

Nusaybin\'de IŞİD Protestosundan Sonra Olaylar Çıktı

Nusaybin'de IŞİD'i protesto yürüyüşünün ardından olaylar çıktı. Bir grup, polise molotof kokteyli ve havai fişek attı. Polis, gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale edip grubu dağıttı.

28.06.2015 01:00  Güncelleme: 01:08

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği bombalı saldırıları protesto yürüyüşünün ardından olaylar çıktı. Bir grup önlem alan polis ekiplerine molotof kokteyli ve havai fişek atarken, polis gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale edip grubu dağıttı.

IŞİD PROTESTO EDİLDİ

Nusaybin'de IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği ve 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırılar DBP öncülüğünde düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. Fırat Mahallesi Şirin Sokak üzerinde toplanan ve aralarında HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli'nin de bulunduğu kalabalık Abdullah Öcalan, PKK ve YPG lehine sloganlar atarak Mitanni Kültür Merkezi önüne yürüdü. Polisin sıkı güvenlik önlemi aldığı yürüyüşün ardından toplanan kalabalık 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Kalabalığa konuşan DBP Nusaybin İlçe Başkanı İdris Yavuz, IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği saldırıyı kınadıklarını belirterek, "DAİŞ çeteleri devletlerin desteğiyle barbarca katliamlarını sürdürüyor. Özellikle mübarek Ramazan ayında yapılan bu saldırılara karşı sessiz kalan tüm kesimlerinin buna karşı ayağa kalması gerekir. AKP sürekli olarak Kürtlerin mücadelesine karşı DAİŞ'i kalkan olarak kullanıyor. Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren kan politikasından AKP ve DAİŞ'i vazgeçmesi gerekiyor" dedi.

BİR GRUP, POLİSE MOLOTOF ATTI

Protestocular daha sonra bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı. Sakarya Caddesi üzerinde toplanan bir grup ise burada önlem alan polis ekiplerine molotof kokteyli ve havai fişek attı. Polis ekipleri de gruba gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale etti. Polisin müdahalesinin ardından grup ara sokaklara kaçıp, dağıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nusaybin'de IŞİD Protestosundan Sonra Olaylar Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (122)

 • Hakan: Kürdün varmı derdin var 67 14 Yanıtla
  Doğu: Susturma politikası sokmez artık 0 0 ali: bunlar her yerde basa bela. 0 0
 • 34akt: Bunlar evlerinden çıkınca beyinlerini yanlarina almiyorlarmı mı ? 50 12 Yanıtla
  Yarabbi tez elden kahret hain kurtleri: beyin olsa bindikleri dali kesmezler. 0 0
 • ARDA: AKP=DAİŞ=TERÖR 25 36 Yanıtla
 • Beşiktaş: Allah sizin pkk gibi belanızı versin adi alçaklar 48 12 Yanıtla
 • SOLHAN ZAZA: Apo çocukları mesaiye başlamış yine 50 9 Yanıtla
  ahmed: benim ülkemde huzuru bozmak isteyen pkk lidır ve bunlarda kürtleri mükemml kullanıyor zavallı kürtlr bu pkk lıların içyüzünü bilseler bi gidin kobaniye savaşın 0 0
 • Vatandaş: Bu polisin sizden çektiği nedir Allah belanızı versin 42 12 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement