OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı - Son Dakika
Güncel

OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, araştırma ve danışmanlık hizmetleri, AR-GE ve yenilik projelerinin hazırlanması ve uygulanması süreçlerinde iş birliği yapılacak. Taraflar, altyapının ortak kullanım hareketliliği, personel, eğitim, öğrenci, ortak etkinlikler ve tarımsal yayım hizmetleri konularında ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

21.02.2024 16:06  Güncelleme: 16:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

OMÜ'nün açıklamasında, araştırma üniversitesi olma yolunda önemli mesafe katederek, "Aday Araştırma Üniversitesi" pozisyonunu elde eden OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği yapıldığı belirtildi.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile kurumsal kapasite ve potansiyelin geliştirilmesinin hedeflendiği aktarılan açıklamada, "Araştırma ve danışmanlık hizmetleri, AR-GE ve yenilik projelerinin hazırlanma ve uygulanma süreçlerinde iş ve güç birliği yapılmasına yönelik mutabakat sağlandı. 3 yıl geçerli protokole göre taraflar, altyapının ortak kullanım hareketliliği, personel, eğitim, AR-GE, öğrenci, ortak etkinlikler, tarımsal yayım hizmetleri başlıklarında iş birliğinde ortak çalışmalar sağlamakla yükümlü olacak." ifadesine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Ünal, her iki tarafın da hassas, özenli ve yoğun çalışmasıyla protokolün sağlıklı işleyeceğine ve bu yönde başarılı sonuçlar alınacağına inandığını vurguladı.

Özer ise protokolün hayırlı olmasını temenni ederek, OMÜ'nün akademik ve bilimsel birikim ile tecrübesini önemsediklerini, bu potansiyelden faydalanacak olmaktan ötürü mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Programa Kavak Orman İşletme Müdürü Emin Tiryaki, OMÜ Tarımsal Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Hasan Akay, Ziraat Fakültesi İdari İşler Şefi Osman Kop, Çevre Düzenleme Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Mustafa Ar ve OMÜ Özel Kalem Müdürü Taha Yasin Zenginbaş da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel OMÜ ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muğla Köyceğiz'de Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Tamamlandı
  10:08 Muğla Köyceğiz'de Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Tamamlandı

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen ortaokullar arası 6. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları ilçe turnuvası madalya ve ödül töreniyle sona erdi. Turnuvada dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından takdim edildi. Dereceye giren öğrenciler, 30 Nisan'da yapılacak olan İl müsabakalarında başarılar diledi.

 • Eskişehir'deki Balıkçılar Havaların Isınmasıyla Satışlarda Azalma Yaşıyor
  10:05 Eskişehir'deki Balıkçılar Havaların Isınmasıyla Satışlarda Azalma Yaşıyor

  Eskişehir'deki balıkçı esnafı, son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte satışlarının azaldığını belirtti. Balık tezgahlarında balık olmasına rağmen sıcak hava nedeniyle talebin düştüğü ifade edildi. Balıkçılar, küçük teknelerin avlanmaya devam ettiğini ve taze balık bulunmaya devam ettiğini vurguladı. Fiyatlarda ise bir değişiklik olmadığı ve balığın etten daha ucuz olduğu belirtildi.

 • Didimli turizm öğrencileri Turizm Haftası'nı düzenledi
  10:03 Didimli turizm öğrencileri Turizm Haftası'nı düzenledi

  Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Turizm Haftasına özel program düzenlendi. Programa Didim Kaymakamı, Garnizon Komutanı, okul müdürleri, STK ve kurum amirleri ile veliler katıldı. Programda yapılan konuşmalarda turizmin önemi vurgulandı ve Genç Şefler yarışmasında başarılı olan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 • Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı
  10:03 Tekirdağ'da Uyuşturucu Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda yapılan aramalarda 140 gram sentetik uyuşturucu, 409 uyuşturucu hap ve 8 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Tarım ilaçsız, çekirdeksiz üzümler geliyor
  10:01 Tarım ilaçsız, çekirdeksiz üzümler geliyor

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Bülent Köse tarafından yürütülen proje ile hastalıklara dayanıklı, üzerinde tarım ilacı kalıntısı olmayan, çekirdeksiz üzümler geliştirilecek. Karadeniz'e özgü 'kokulu üzüm' de çekirdeksiz üzüm haline getirilerek ticarileştirilecek.

 • Eskişehir'de Abartılı Egzoz ve Hatalı Parka Cezalar Yağdı
  10:01 Eskişehir'de Abartılı Egzoz ve Hatalı Parka Cezalar Yağdı

  Eskişehir'de polis ekipleri tarafından abartılı egzozlu ve hatalı park edilen araçlara yönelik yapılan çalışmalarda toplam 643 bin 955 TL cezai işlem uygulandı. Denetimler sonucunda 15 araç sürücüsüne abartılı egzozdan dolayı 96 bin 585 TL, 96 araca duraklamanın yasak olduğu yerlerde duraklamaktan 66 bin 240 TL ve 757 araca taşıt yolu üzerinde park ihlali yapmaktan 481 bin 130 TL para cezası kesildi.

 • Bursa'da mağarada define faciası: 1 kişi öldü, mahsur kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor
  09:59 Bursa'da mağarada define faciası: 1 kişi öldü, mahsur kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor

  Bursa'nın İznik ilçesinde kaçak kazı yapan definecilerden biri göçük altında kalarak hayatını kaybetti. Mahsur kalan 2 kişi için kurtarma çalışmaları devam ediyor. Jandarma, AFAD ve JAK ekipleri olay yerine sevk edildi.

 • Ferhan Şensoy'un Hayrola Karyola oyunu AKM'de sahnelendi
  09:58 Ferhan Şensoy'un Hayrola Karyola oyunu AKM'de sahnelendi

  Ferhan Şensoy'un kaleme aldığı Hayrola Karyola oyunu, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sanatseverlerle buluştu. Oyunda müzik eşliğinde seyirciyle etkileşim halinde olan genç çiftlerin komik ve trajik durumları anlatılıyor. Oyun, geleneksel Türk tiyatrosu normlarından yararlanılarak sahneleniyor. Oyuncular, oyunu keyifle oynadıklarını ve yeni eklemelerle daha keyifli bir boyut kazandığını belirtiyor.


Advertisement