Otomobille Köpeğine Çarpan Kişiden Şikayetçi Oldu - Son Dakika
Güncel

Otomobille Köpeğine Çarpan Kişiden Şikayetçi Oldu

Otomobille Köpeğine Çarpan Kişiden Şikayetçi Oldu

Sivas'ın Hafik İlçesi'nde yolda otomobilin çarptığı 6 aylık kangal köpeğinin bacakları ve kafatası kırıldı.

11.02.2015 10:17

Sivas'ın Hafik İlçesi'nde yolda otomobilin çarptığı 6 aylık kangal köpeğinin bacakları ve kafatası kırıldı. Sahibi Serkan Kavak (29) tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne getirilen köpek tedaviye alındı. Kavak, köpeğine çarpan kişiden şikayetçi oldu. Hayvan Hakları Konfederasyonu da, köpeğin sahibine destek verdi.

Hafik ilçesine bağlı Karlı Köyü'nde yaşayan ve hayvancılık ile uğraşan Serkan Kavak'ın 6 aylık 'Topak' adlı erkek kangal köpeğine, aynı köyde yaşayan A.G. otomobiliyle çarptı. Kavak, köydeki bir komşusunun otomobili ile köpeğini Sivas'a Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirdi. Burada Veterinerlik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zahit Ağaoğlu tarafından tedaviye alınan köpeğin bacaklarının ve kafatasının kırıldığı belirlendi. Köpeğin kurtulma şansının zayıf olduğu bildirildi.

Köpeğin sahibi Serkan Kavak çarpan sürücünün kaçtığını belirterek, "Bunu yapan hakkında yasal işlem başlattım. Bu zalimlikten başka bir şey değil. Bütün hayvanların da insanlar gibi yaşama hakkı var" dedi. Kavak, Hafik Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

HAYVAN HAKLARI ÖRGÜTÜNDEN DESTEK

Hayvan Hakları Konfederasyonu Sivas Temsilcisi Nurten Tezer ise, sahipli yada sahipsiz hayvana çarpma durumunda sürücünün kaçmaması, en yakın tedavi merkezine götürerek tedavi ettirmesi gerektiğini söyledi. Tezer, "Köpeğin sahibi suç duyurusunda bulundu. Biz de kendisine gerekli desteği vereceğiz" diye konuştu. - Sivas

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Otomobille Köpeğine Çarpan Kişiden Şikayetçi Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement