Renkli Kalemler" Yayında - Son Dakika
Güncel

Renkli Kalemler" Yayında

Renkli Kalemler" Yayında

Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliği ile hayata geçirilen ’Renkli Kalemler Gazetesi’nin Bursa etabı, 12 haftalık bir çalışmanın ardından tamamlanarak kamuoyu ile paylaşıldı.

22.03.2018 13:56

Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliği ile hayata geçirilen 'Renkli Kalemler Gazetesi'nin Bursa etabı, 12 haftalık bir çalışmanın ardından tamamlanarak kamuoyu ile paylaşıldı.

Mehmet Ali Ekmekçi'nin gönüllü olarak koçluk yaptığı proje kapsamında çocuklar, Bursa'da önemli buldukları olayları haberleştirdi. Gazetenin manşetini "Suyu (kova)layan çocuk" olarak belirleyen çocuklar, beden dilinin tahlilinden Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'ne kadar pek çok konuyu gazetelerinin sayfalarına taşıdı. İlk faz çalışmaları 2014'te başlayan Renkli Kalemler projesi, çocukların okuma-yazma alışkanlıklarını ve yaratıcı düşünme kabiliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Renkli Kalemler sürecine katılan çocuklar, tecrübeli gazetecilerin koçluğunda yaşadıkları şehirlerde gördükleri olayları haberleştirmeyi öğreniyor. Süreç sonunda çocuklar mizanpajından fotoğraflarına, haber içeriğinden tasarımına kadar kendi ürettikleri Renkli Kalemler isimli yerel gazetelerini kamuoyuyla dijital olarak paylaşıyor. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Renkli Kalemler' Yayında - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement