Rize'de Şelaleden Düşen Genç İki Saatte Kurtarıldı - Son Dakika
Güncel

Rize'de Şelaleden Düşen Genç İki Saatte Kurtarıldı

Rize\'de Şelaleden Düşen Genç İki Saatte Kurtarıldı

Rize'nin Çayeli ilçesinde serinlemek için Ağaran Şelalesi göletine giren Eyüp Ensar Durmuş, dengesini kaybederek 7 metre yükseklikten kayalık alana düştü.

11.08.2015 17:13  Güncelleme: 17:21

Rize'de şelaleden düşen genç iki saatte kurtarıldı

Rize'nin Çayeli İlçesi'nde serinlemek için Ağaran Şelalesi göletine giren 22 yaşındaki Eyüp Ensar Durmuş, dengesini kaybederek 7 metre yükseklikten kayalık alana düştü. 2 saat süren çalışmanın ardından düştüğü yerden çıkartılan genç hastaneye kaldırıldı.

Olay, dün öğleden sonra meydana geldi. Ağaran Şelalesi göletine giren Eyüp Ensar Durmuş, ayağı kayıp dengesini kaybedince yaklaşık 7 metre yükseklikten alt taraftaki kayalıkların üzerine düştü. Olay yerine çağrılan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD, ve AKUT ekipleri yaralı genci kurtarmak için çalışma başlattı. Önce sedyeye konularak şelalenin üst tarafına çıkarılan Durmuş, patika yoldan taşınarak araç yoluna indirildi. Yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından ambulansla Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve ayağı ile vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu tespit edilen Eyüp Ensar Durmuş tedavi altına alındı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Rize'de Şelaleden Düşen Genç İki Saatte Kurtarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement