Sanat, Cemiyet ve Iş Camiası Buluştu - Son Dakika
Güncel

Sanat, Cemiyet ve Iş Camiası Buluştu

Sanat, Cemiyet ve Iş Camiası Buluştu

Açık Kapı ev sahipliğinde çocuklar yararına düzenlenen anlamlı gala yemeği!

01.12.2011 16:40

Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği ev sahipliğinde, Bay İnşaat-42 Maslak ana sponsorluğunda, Borusan'ın katkılarıyla Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda geçtiğimiz gece çok özel davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen açık artırma ve gala yemeğine ilgi büyüktü. Yönetim Kurulu Üyeleri; Burçak Sayılgan, Didem Kurdoğlu, Esra Civelek, Merve Gürsel, Nevbahar Koç, Serra Taşkent, Şeli Elvaşvili, Sevgi Toprak Tunga, Suzan Keleş, Suzan Yılmaz, Zeynep Üstünel'in ev sahipliği yaptığı geceye; Feryal Gülman, Siren Ertan, Oya & Bülent Eczacıbaşı, Edvina Özyeğin, Mustafa Taviloğlu, Bedri Baykam, Elif Dürüst, Yasemin Kozanoğlu gibi isimler başta olmak üzere sanat, cemiyet ve iş camiasından önemli isimler katıldı.

Sanat ve sosyal sorumluluğun aynı kulvarda buluştuğu organizasyonda, Sovereign Art Foundation Avrupa Sanat Ödülleri kapsamında finale kalan 30 eser öncelikle misafirler tarafından oylandı. Kamen Stoyanov'a ait , "Guys, This is not LA, But it is a cool place too!" isimli eser birinci seçildi ve Sovereign Art Foundation tarafından birinciye 25.000 Euro ödül verildi. Ardından Sotheby's yönetiminde gerçekleştirilen açık artırmayla 29 eser alıcı buldu. Eserlerin satışından elde edilen gelirin %50'si eser sahibi sanatçılara bağışlanırken, %50'si de Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği'nin sürdürdüğü "Koruyu Ruh Sağlığı" projesine fon oluşturdu. Gala yemeğine katılarak ve eser alarak "Koruyucu Ruh Sağlığı Projesi"ne katkıda bulunanlar, sosyal koruma altında yaşayan, ailelerinden ayrılmış, geçmişlerinde olumsuz deneyimler yaşamış; travmatik olarak tanımlayabileceğimiz olaylarla yüzleşmiş çocuklara olumlu tecrübeler kazandırılmasına, hayatla baş etmelerini sağlayacak gerekli donanımı edinmelerine vesile oluyor.

Açık Kapı Derneği, Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası Rehabilitasyon Merkezi'nde 2008 yılından bu yana sürdürülen proje kapsamında bugüne kadar 1.000'den fazla çocuğa ulaşmış. Dernek, projesini Türkiye geneline yayabilmek ve daha fazla çocuğu bu programa dahil etmek için verdiği uğraşı önümüzdeki günlerde farklı projelerle sürdürecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sanat, Cemiyet ve Iş Camiası Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement