Sigara Cinayeti Sanığı: Olay Tamamen Bana Yüklenmesin - Son Dakika
Güncel

Sigara Cinayeti Sanığı: Olay Tamamen Bana Yüklenmesin

Sigara Cinayeti Sanığı: Olay Tamamen Bana Yüklenmesin

ADANA'da 'sigara isteme' nedeniyle çıkan ve 27 yaşındaki Alaattin Erol'un ölümü ile sonuçlanan kavganın ardından tutuklanan Ahmet Özel, kavgaya çok sayıda kişinin karıştığını, cinayetin tamamen kendisine yüklenmesini kabul etmediğini söyledi.

22.11.2016 11:13

ADANA'da 'sigara isteme' nedeniyle çıkan ve 27 yaşındaki Alaattin Erol'un ölümü ile sonuçlanan kavganın ardından tutuklanan Ahmet Özel, kavgaya çok sayıda kişinin karıştığını, cinayetin tamamen kendisine yüklenmesini kabul etmediğini söyledi.

Olay, 5 Haziran'da merkez Seyhan İlçesi Yenibaraj Mahallesi'nde bulunan Dilberler Sekisi mevkisinde iki grup arasında sigara isteme yüzünden çıkan kavgada Alaattin Erol, sırtından aldığı bıçak darbesi sonucu kaldırıldığı hastanede öldü. Kavgaya karışan Ahmet Özel (20), Kadri Öner (35), Halit Öztaş (25), Hüseyin Akman (18), Mehmet Dağ (22), Nurullah Eksik (20), Şehmuz Açıl (19), Muzaffer Yılmaz (18), Musa Ekin (22), Emre Altundağ (19), Hasan Y. (16) ve Yusuf Sincar'ı (18) gözaltına aldı. Şüphelilerden Ahmet Özel bıçağı kullandığı gerekçesiyle tutuklanırken, diğer şüpheliler yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'KAVGAYA ÇOK KİŞİ KARIŞTI'

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Alaattin Erol'u bıçakla öldüren Ahmet Özel hakkında müebbet, 11 şüpheli hakkında ise kasten öldürmeye yardım ve yaralama suçlarından 6 yıl ile 15 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Duruşmada ilk kez hakim karşısına çıkan tutuklu sanık Ahmet Özel, "Olayda ölen ile 2 kişi bana vurdu, bıçak salladılar. Ben de yaralandım. Kendimi korumak için ölenin elindeki bıçağı alıp salladım. Olaya karışan çok kişi var. Öldürme olayının tamamen bana yüklenmesini kabul etmiyorum" dedi.

Diğer tutuksuz sanıklar ise Ahmet Özel'in bıçağı kullandığını söylerken, mağdurlar ve tanıklar da olayla ilgili ifade verdi. Tutuksuz sanıkların yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartını kaldıran mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

- Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sigara Cinayeti Sanığı: Olay Tamamen Bana Yüklenmesin - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement