Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu - Son Dakika
Güncel

Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu

Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu

Silifke Kızılay Şube Başkanlığı yeni yönetimi belirlendi.

20.02.2019 10:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Silifke Kızılay Şube Başkanlığı yeni yönetimi belirlendi.

Tek liste ile halinde seçime girilen Kızılay Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda yapıldı. Divan oluşturulması ve divan başkanlığına Sabit Yıldız'ın seçilmesinin ardından gündemde yer alan maddeler oy birliği ile ibra edilirken, 7 kişilik Silifke Kızılay Şube yönetimine Barbaros Uçar, Halil İbrahim Ateş, Ömer Arslan, Ömer Faruk Kaynar, Alpaslan Ünlü, Talip Şimşek, Seçkin Direk seçildi.

Yedek üyeliklere ise, Hüseyin Düzgünoğlu, Adnan Esen, Akif Ateş, Hakan Çelikel, Ömer Karaca, Kerim Arslan, Halil Berk, Şube denetçisi asil üye Kürşad Çolak, Şube denetçisi yedek üye Ali Ünal, Genel Merkez genel kurul asil delegelere, Adem Koştur, Murat Yıldırım, Halil İbrahim Ateş, Merkez genel kurul yedek delegelere Hüseyin Düzgünoğlu, Adnan Esen, Kerim Arslan seçildiler. Yönetim Kurulu başkanı ise daha sonra asil üyeler arasından belirlenecek.

Eski Silifke Kızılay Şube Başkanı Mustafa Beceren, Kızılay'ın tarihçesi hakkında kısa bilgi verdikten sonra, şubenin yaptığı faaliyetler hakkında üyeleri ve katılımcıları slayt gösterisiyle bilgilendirdi.

Kongreye katılan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise Türk Kızılayı'nın dünya üzerinde bir marka olduğunu belirterek, "Kızılay Türkiye'de ve Silifke'de önemli hizmetler yapıyor. Türk insanının en temel değerlerinden birisi insan ve insan sevgisi. İnsanı sevdikçe, yücelttikçe milletimizi de devletimizi de yüceltmiş olacağız. Bu boyutta bakılınca Türk Kızılayı'na da teşekkür etmek lazım. Çünkü dünyada Türk markası ve insanlara hizmet ediyor. Milletimizin merhamet elini ihtiyaç sahiplerine Dünya'da ve Türkiye'de ulaşmasına büyük katkı sağlıyor, Kızılay'ın Silifke'de yaptığı her çalışmada yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz, destekleyeceğiz" dedi.

Silifke Kızılay Şube yeni yönetimine seçilen üyelerde Kızılay'ın sürdürdüğü hizmetleri Silifke'de devam ettireceklerini belirterek, "Eski yönetime yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerde aldığımız bu görevi en iyi şeklide devam ettireceğiz. Toplantı sonrasında kendi aramızda görev dağılımı yaparak bilgilendirme yapacağız" dediler.

Konuşmalar sonrasında bugüne kadar Silifke Kızılay'a maddi manevi destekte bulunanlara plaket ve teşekkür belgeleri verildi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Silifke Kızılay Şubesi Olağan Genel Kurulu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yeni Konya-Antalya Karayolu'nda bayram dönüşü trafiği yoğunluğu
  19:42 Yeni Konya-Antalya Karayolu'nda bayram dönüşü trafiği yoğunluğu

  Demirkapı Tüneli'nin hizmete girmesiyle açılan Yeni Konya Antalya Karayolu'nda bayram dönüşü trafik yoğunluğu yaşanıyor. Tatilcilerin dönüş yolculuğuna geçmesiyle birlikte Konya ve Anadolu'nun diğer kentlerine dönüşte trafik yoğunluğu oluştu. Beyşehir ilçesi girişi en çok yoğunluğun yaşandığı nokta oldu. Trafik ekipleri önlem ve tedbirlerini artırırken, yoğunluğun yarın da devam etmesi bekleniyor.

 • TEM'de bayram trafiği yoğunluğu böyle görüntülendi
  19:39 TEM'de bayram trafiği yoğunluğu böyle görüntülendi

  Ramazan Bayramı sebebiyle TEM Otoyolu'nda İstanbul istikametinde yoğunluk yaşanıyor. Kazalar ve araç arızaları nedeniyle trafik yer yer durma noktasına geldi. Dron ile havadan çekilen görüntülerde, arıza yapan aracın itildiği anlar da kaydedildi.

 • Kanada, İsrail'e seyahat uyarısı yaptı
  19:39 Kanada, İsrail'e seyahat uyarısı yaptı

  Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, İsrail'e yönelik beklenen misilleme saldırı tehdidinin artması nedeniyle vatandaşlarını İsrail, Gazze Şeridi ve Batı Şeria'ya seyahat etmemeleri konusunda uyardı. Bölgedeki güvenlik durumunun istikrarsız olduğunu ve aniden tırmanabileceğini belirten Joly, halihazırda bölgede bulunan Kanadalıların ise hemen ayrılmaları gerektiğini söyledi.

 • Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi Bayramlaşma Programı Düzenlendi
  19:36 Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi Bayramlaşma Programı Düzenlendi

  Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın ortaklaşa organize ettiği Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi faaliyetleri çerçevesinde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun ve 300'e yakın yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

 • Yalova'da Otomobil Takla Attı: Sürücü Yaralandı
  19:35 Yalova'da Otomobil Takla Attı: Sürücü Yaralandı

  Yalova Armutlu Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında sürücüsünü direksiyon hakimiyetini kaybeden otomobil takla attı. Kazada yaralanan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Eflani'de Ağaç Kesimi Sırasında Kaza: Bir Kişi Hayatını Kaybetti
  19:34 Eflani'de Ağaç Kesimi Sırasında Kaza: Bir Kişi Hayatını Kaybetti

  Karabük'ün Eflani ilçesinde, Tabaklar Mahallesi'nde Orhan Ünal adlı bir kişi, kestiği ağacın altında kalarak hayatını kaybetti. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi ancak Ünal'a yapılan müdahale sonuç vermedi. Ünal'ın cenazesi Eflani Entegre Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kayseri'de iki otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı
  19:33 Kayseri'de iki otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı

  Kayseri'de meydana gelen trafik kazasında, M.Y. ve M.K. adlı sürücülerin otomobilleri çarpıştı. Kazada 3 kişi yaralandı ve olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, otomobiller çekici yardımıyla kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Advertisement