Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi - Son Dakika
Güncel

Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi

Şırnak\'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi

Şırnak'ta yoğun kar yağışının ardından ulaşıma açılan Tanin Geçidi havadan görüntülendi. Geçitteki kar kalınlığı yer yer 5 metreyi buluyor. Amatör fotoğrafçılar da kar manzarası çekmek için geçide geldi. Besiciler ise hayvanlarının bakımı için yoğun bir mesai harcıyor.

20.02.2024 11:12  Güncelleme: 11:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şırnak'ta yoğun kar yağışının ardından ulaşıma açılan Tanin Geçidi havadan görüntülendi.

Uludere ilçesi ve Uzungeçit beldesi arasındaki, Beytüşşebap ilçesine alternatif kısa yol güzergahı olarak da kullanılan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'ndeki kar kalınlığı yer yer 5 metreyi buluyor.

Kar nedeniyle kapanan ve Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü 95. Şube Şefliği ekiplerince yapılan çalışmalarla 4 gün önce ulaşıma açılan geçit, dron ile havadan görüntülendi.

Amatör fotoğrafçılar da kar manzarası çekmek için geçide geldi.

Bölgeye gelenler arasında bulunan öğretmen Kübra Kaya, bu yıl kente atandığını söyledi.

Geçidin bulunduğu bölgenin çok güzel ve etkileyici bulduğunu belirten Kaya, "Arkadaşlarımız ile geldik. Bugün çok güzel fotoğraflar çektik ve çok güzel vakit geçirdik. Şırnak'ta gerçekten gezilecek çok güzel yerler var. Tanin Geçidi bu yerlerden biri." ifadelerini kullandı.

Bu arada, Uludere ilçesine bağlı Yemişli köyünde de besiciler, hayvanlarının bakımı için yoğun bir mesai harcıyor.

Besiciler, hayvanları için haziran ayında biçtikleri otları kuruttuktan sonra temmuz ayında belirli yerlerde istifleyip üstünü çadırla kapatıyor. Şubat ayında da karın altından çıkarılan otlar, hayvanlar için kullanılıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Iğdır'da Dereye Düşen 6 Yaşındaki Çocuğun Cansız Bedeni Bulundu
  12:18 Iğdır'da Dereye Düşen 6 Yaşındaki Çocuğun Cansız Bedeni Bulundu

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde dün öğle saatlerinde dereye düşerek kaybolan 6 yaşındaki çocuğun cansız bedenine yaklaşık olarak 23 saat sonra ulaşıldı. Çocuğun ailesi ve köylülerin arama çalışmaları sonucunda Y.O.'nun cansız bedeni bulundu.

 • Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar İstifa Haberlerini Yalanladı
  12:14 Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar İstifa Haberlerini Yalanladı

  Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, istifa ettiği yönündeki haberleri yalanladı. Uçar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu tarz haberlerin kaos oluşturmak amacıyla ortaya çıktığını belirtti ve Beşiktaş'ın başkanı ve yönetim kuruluyla birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • Gümrük'te Rekor Yakalama
  12:13 Gümrük'te Rekor Yakalama

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, 2024 yılının ilk 3 ayında 8 milyar TL değerinde kaçak ürün ele geçirdi. Gümrük Muhafaza birimleri, yeni teknoloji ve analiz teknikleri kullanarak yasa dışı ticaretle mücadeleyi sürdürüyor. Bu dönemde uyuşturucu yakalamalarında yüzde 300, değerli maden yakalamalarında ise yüzde 2 bin 600 artış yaşandı. Habur Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda 12 adet külçe altın ele geçirildi.

 • Erzurum Şeker Fabrikası'nda Yatakhanede Yangın Çıktı
  12:13 Erzurum Şeker Fabrikası'nda Yatakhanede Yangın Çıktı

  Erzurum Şeker Fabrikası'nda işçilerin kaldığı yatakhanenin çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangına Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri müdahale ediyor.

 • Yozgat'ta Türk ve Faslı çiftler aynı anda düğün yaptı
  12:12 Yozgat'ta Türk ve Faslı çiftler aynı anda düğün yaptı

  Yozgat'ta yaşayan Şükrü ve Ahmet Seyfullah Yılmaz kardeşler, Faslı Hacer ve Oumaima ile aynı anda düğün yaparak evlendiler. Yılmaz kardeşler, Fas'ta düğün yapmanın ardından Türkiye'ye dönerek Yozgat'ta ikinci bir düğün daha gerçekleştirdi. Türk ve Fas kültürlerini birleştiren çiftler, mutluluklarını paylaşan aileleri ve yakınlarıyla birlikte unutulmaz bir düğün töreni yaşadılar.

 • Muğla'da Almanyalı öğrenciler gençlik değişimi projesiyle tarihi ve doğal güzellikleri keşfetti
  12:09 Muğla'da Almanyalı öğrenciler gençlik değişimi projesiyle tarihi ve doğal güzellikleri keşfetti

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki faaliyetlerini sürdüren Muğla Uluslararası Gençlik ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) işbirliği içinde gerçekleştirilen gençlik değişimi projesi kapsamında Almanyalı öğrenciler, Muğla'nın ilçelerindeki tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfetti. Programda milli, manevi ve kültürel değerler de anlatıldı ve bir hafta boyunca Fethiye, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris, Bodrum, Milas, Yatağan ve Menteşe'deki tarihi antik kentler ve doğal güzellikler ziyaret edildi. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, projenin Türkiye ve Almanya arasında kültürel anlayışı artırmayı, karşılıklı saygı ve işbirliğini teşvik etmeyi hedeflediğini belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı
  12:07 Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı

  Kütahya Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısında, meclis başkanvekilleri ile meclis katip üyeleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üyelerinin asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. AK Parti üyeleri meclis başkanvekilliği görevine seçildi ve diğer görevlendirmeler de yapıldı.


Advertisement