Sumru Yavrucuk, Marmaris'te Sahnede Hastanelik Oldu (3) - Son Dakika
Güncel

Sumru Yavrucuk, Marmaris'te Sahnede Hastanelik Oldu (3)

YAŞADIĞI OLAYI ANLATTI Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Sumru Yavrucuk, sahnede zehirlenmesine neden olan olayı şöyle anlattı: "Sahnede bir kaza diyelim, talihsiz bir kaza. Biz dekorlarımızın arasına, bizim şoförümüzün kişisel, kamyonu ile ilgili kimyasal madde karışmış.

05.12.2018 21:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

YAŞADIĞI OLAYI ANLATTI

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Sumru Yavrucuk, sahnede zehirlenmesine neden olan olayı şöyle anlattı:

"Sahnede bir kaza diyelim, talihsiz bir kaza. Biz dekorlarımızın arasına, bizim şoförümüzün kişisel, kamyonu ile ilgili kimyasal madde karışmış. Bizim dekorcu arkadaşlarımız da taşırken malzemeleri sahneye çıkartırken, biliyorsunuz turnelerde heyecan oluyor, kaos oluyor. Bizim su bidonlarımız yerine maalesef onları taşımışlar ve kontrol edilmeden onlar bizim bardaklara boşaltılmış. Benim de rol icabı sürekli yaptığım bir mizansen var. Suyu alıyorum kafaya dikiyorum o mizansende ve o an geldi ve bunu tereddütsüz yaptım. İçtiğim anda büyük bir acı hissettim. Bir şeyin ters gittiğini hissettim. Allah'tan ilk perdenin sonunda oldu. 3 saniye sonra içeriye girdim ve affedersiniz istifra ettim. Bir şeylerin doğru gitmediğini anladım, acı gitmiyordu ağzımdan. Tabii ilk perdenin bitimini beklemek zorunda kaldık hiç kimse anlam veremedi buna. Aynı şey rol arkadaşımın da başına geldi Rüçhan Çalışkur'un başına da geldi. İkimizde ağzımızda alevlerle çıktık ve ondan sonra oyun çıkışında şoförden öğrendik adblue diye bir madde varmış, ağır vasıtaların yakıtlarının doğaya kazandırmak için yakıcı bir yanıcı bir maddeymiş. Bunun tam bilimsel açıklamasını yapamıyorum kusura bakmayın o kadar çok şey okudum ki bununla ilgili. Sonra hastaneye gittik ve müşahede altına alındık, çünkü organlarda büyük tahribatlar yapan bir maddeymiş. Güzel geçti, bütün hastane seferber oldu bizim için. Açıkçası biraz solunum yolları dışında pek bir problemim yok ve kendimi çok daha iyi hissettiğim için bir engel görmedim bugün sahneye çıkmak için."

Bu arada, Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi'nde sahnelenecek 'Leenane'nin Güzellik Kraliçesi' tiyatro oyununun tüm biletlerinin satıldığı öğrenildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sumru Yavrucuk, Marmaris'te Sahnede Hastanelik Oldu (3) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kars'ta Afganistan uyruklu 3 düzensiz göçmen yakalandı
  18:36 Kars'ta Afganistan uyruklu 3 düzensiz göçmen yakalandı

  Kars İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir çöplüğü bölgesinde yasa dışı yollardan ülkeye giriş yapan Afganistan uyruklu 3 düzensiz göçmeni yakaladı. Göçmenler, işlemlerinin ardından sınır dışı edilecek.

 • İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi
  18:36 İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi

  İstanbul Sinema Müzesi, 200 yıla yaklaşan barok mimarisiyle dikkati çeken ve dünyanın en iyi sinema müzeleri arasında yer alan bir aday olarak Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi. Müze, yenilikçi süreçleri teşvik etmek amacıyla verilen bu ödülle uluslararası alanda daha da tanınacak.

 • Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto
  18:35 Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde Uzungöl'de yapılması planlanan HES projesine karşı bölge halkı protesto düzenledi. Uzungöl Turizimciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, projenin turizme ve çevreye zarar vereceğini belirterek, projenin yeniden incelenmesini ve iptal edilmesini talep etti.

 • Muş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  18:35 Muş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapılan mart ayı meclis toplantısında, şehrin inşası ve ihyası konusunda önemli adımlar atıldığı belirtildi. Asya, toplumun her kesimi için güzel işlere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve siyasetin hizmet üretmek amacıyla yapıldığını vurguladı. Gelecek dönemde de aynı anlayışla hareket edeceklerini ve şehrin daha güzel bir şekilde inşa edilmesi için mücadele edeceklerini ifade etti.

 • Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu
  18:33 Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sarımsaklı Salı Pazarı'nda vatandaşlarla bir araya geldi, pazar esnafıyla buluşup talepleri dinledi. Başkan Ergin, 'Gönülden gönüle sohbetlerimizde, hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını dinledik. Sarımsaklı'da yapacaklarımızı konuştuk' dedi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü
  18:33 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Fatih Pazar Yeri'nde Vatandaşlarla Buluştu
  18:31 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Fatih Pazar Yeri'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler ilçesinde kurulan Fatih Pazar Yeri'nde vatandaşlarla ve esnafla bir araya geldi. Vatandaşlar, hayat pahalılığından ve alım güçlerinin düşmesinden yakınarak sorunlarını dile getirdi. Çerçioğlu ise sosyal belediyecilik anlayışını artırarak devam ettireceklerini belirtti.

 • Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu Mahalleleri Ziyaret Etti
  18:31 Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu Mahalleleri Ziyaret Etti

  Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Bekirler, Doğuca, Hamidiye, Ulupınar, Durasıl ve Hasköy Mahalleleri'ni ziyaret ederek, halkın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağını söyledi.

 • Posbıyık, Muhtarlar Derneği ve toplu ulaşımı ziyaret etti
  18:31 Posbıyık, Muhtarlar Derneği ve toplu ulaşımı ziyaret etti

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, meclis üyesi adaylarıyla birlikte Muhtarlar Derneği, Çilek Halk Otobüsçüleri Kooperatifi ve Murat Taksi durağını ziyaret etti. Posbıyık, 'Ereğli'de kaotik ortama ve çetelere izin vermem. Kdz. Ereğli halkının haklarını sonuna kadar savunacağım' dedi.

 • Marmaris Belediye Başkan Adayı Yazıcı, gençler ile bir araya geldi
  18:28 Marmaris Belediye Başkan Adayı Yazıcı, gençler ile bir araya geldi

  Cumhur İttifakı Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Marmarisli gençlerle bir araya gelerek soruları cevapladı ve Marmaris'in geleceği için adım attığını belirtti.

 • Batman'ın eski belediye başkanı ve milletvekili Hamidi hayatını kaybetti
  18:26 Batman'ın eski belediye başkanı ve milletvekili Hamidi hayatını kaybetti

  1984-1994 yılları arasında iki dönem Batman Belediye Başkanlığı, 1987-1990 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri Belediyeler Birliği Başkanlığı, 20-21-26 dönem Batman Milletvekilliği yapan Hamidi, Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hamidi'nin cenazesi, memleketinde defnedilmek üzere Batman'a getirilecek.


Advertisement