Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor - Son Dakika
Güncel

Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Bağcılar Belediyesi Tiyatro Okulu'nda yeni dönem kayıtları başladı.

01.02.2012 15:43

Ulvi Alacakaptan'ın Sanat Yönetmenliği'nde devam eden Tiyatro Okulu'nda geleceğin tiyatrocuları yetişiyor.

Bağcılar Belediyesi, 2007'de açılışını yaptığı Tiyatro Okulu yeni yıl kayıtlarına başladı. Ünlü Tiyatro Sanatçısı Ulvi Alacakaptan'ın Sanat Yönetmenliği'nde devam eden Tiyatro Okulu'na farklı yaş gruplarında oluşturulacak sınıflarda geleceğin tiyatrocuları yetiştirilecek. Tiyatro Okulu'nda 7-1; 12-15 ve 16 yaş grubu olmak üzere üç grup halinde dersler veriliyor.

240 öğrenci eğitim görüyor

Birinci ve ikinci sınıfta toplam 240 öğrencinin eğitim gördüğü Tiyatro Okulu'nda 7-11 yaş grubuna drama; 12-15 yaş grubuna doğaçlama ve sahne dersleri veriliyor. 16 yaş üstü büyükler grubuna ise sahne, diksiyon, dramaturji, beden dili, pandomim, sinema ve müzik dersleri veriliyor.

Dersler, Ulvi Alacakaptan başta olmak üzere uzman tiyatrocular tarafından veriliyor. 4-5 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavlara 7 yaşındaki çocuklar ve üzeri yaş gruplarındaki herkes katılabilecek. Yeni tiyatro sanatçılarının yetişmesi için tiyatro okulu açtıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı "7'den 70'e tiyatroya ilgi duyan herkesi tiyatro okulumuza bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement