Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor - Son Dakika
Güncel

Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor

Tokat Yeşilyurt\'ta Seçim Gerginliği Sürüyor

Yeşilyurt'ta 30 Mart'ta mevcut Belediye Başkanı Kazım Misafir ile MHP Belediye Başkan Adayı Kübra Sever Taşkıran arasında seçim yarışı yaşandı.

01.04.2014 14:12  Güncelleme: 14:08

Yeşilyurt ilçesinde 30 Mart'ta mevcut belediye başkanı Kazım Misafir ile MHP Belediye Başkan adayı Kübra Sever Taşkıran arasında kıran kırana seçim yarışı yaşandı. Mevcut başkan Kazım Misafir, bin 360 oya karşı bin 410 oy alarak yeniden seçildi. Seçim boyunca her iki aday arasında yaşanan gerginlik, seçimin ardından yeniden başladı. Dün her iki adayın yakınları arasında çıkan ve 8 kişinini yaralandığı gerginlik bugünde devam etti. İlçede toplanan yaklaşık 200 kişilik MHP'li grup kaymakamlık binası önünde toplandı. Kent merkezinden gelen polis ekipleri, kaymakamlık binası önünde önlem aldı. Burada grup adına basın açıklaması yapan MHP İlçe Başkanı Hüseyin Sezer, ilçede yapılan yerel seçimlere şaibenin karıştığını öne sürerek, "Sandık kurullarında kanunlara aykırı olarak, inisiyatif alınarak seçim kuralları ihlal edilip sadece 1007 nolu sandıkta 50 kişinin oylarının kullanılması için yakınlarına müsaade edilmemiş, sandık başkanı hukuksuz bir şekilde kendisi kullanmıştır. Saat 13.00'da olaya müdahale edilmesi neticesinde itirazımıza verdiği cevabı dilekçesine bu yanlışı yaptığını itiraf etmiş, seçimlere şaibe bulaşmıştır. Bu hukuksuzlar neticesinde seçimlerin iptal edilmesi gerekmektedir" dedi. Sezer ayrıca, seçimlere itiraz ettiklerini söyledi. Grup açıklamasının ardından, 'Kaymakam istifa' diye bağırdı.

Burada basın açıklamasının ardından ilçe meydanına çıkarak 100'üncü Yıl Mahallesine yürümek isteyen gruba polis engel oldu. Ardından Atatürk Bulvarına doğru yürüyen gruptan bazıları, yol kenarında bulunan bir Telekom bayisine saldırdı. İş yerinin camı kırıldı, polis gruba biber gazı sıkarak bölgeden uzaklaştırdı. Ardından grup slogan atarak Atatürk Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında bazı esnaflar kepenk indirdi. Grup bir süre yürüdükten sonra dağıldı. Özel hareket polisi, jandarma ile çok sayıda çevik kuvvet polisinin önlem aldığı ilçede gerginlik devam ediyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tokat Yeşilyurt'ta Seçim Gerginliği Sürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement