Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Trabzon-Gümüşhane karayolu sel suları nedeniyle trafiğe kapandı - Son Dakika

Trabzon-Gümüşhane karayolu sel suları nedeniyle trafiğe kapandı

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan yağışların neden olduğu sel suları, Trabzon-Gümüşhane karayolunda taş, çamur ve ağaç parçalarının yola taşınması sonucu yolun çift yönlü ulaşıma kapanmasına neden oldu. Güvenlik kameralarına yansıyan o anlarda, tonlarca ağırlıktaki taş kamyonu suyun ve teresubatın önüne set olurken, karşı şeritten geçen araçlar büyük bir felaketten kurtuldu. Karayolları ekipleri, yol temizleme çalışmalarının ardından sabah saatlerinde tek şeritten ulaşımı sağladı.

20.06.2023 - 12:59,

Trabzon- Gümüşhane karayolu işte böyle trafiğe kapandı

Sel sularının getirdiği taş ve çamur nedeniyle Trabzon-Gümüşhane karayolu dün akşam saatlerinde ulaşıma kapanırken, o anlar güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı

TRABZON - Doğu Karadeniz Bölgesi'nde dün etkili olan yağışların oluşturduğu küçük çaplı derelerin getirdiği taş, çamur ve ağaç parçaları nedeniyle Trabzon-Gümüşhane karayolu geçtiğimiz hafta olduğu gibi dün akşam saatlerinde yine aynı noktadan çift yönlü ulaşıma kapandı. O anlar çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Yağışlar nedeniyle Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde yamaçlardan gelen çok sayıda küçük dere taş, çamur ve ağaç parçalarının oluşturduğu teresubatları yola taşıdı. Bu nedenle yol dün akşam saatlerinde Maçka ilçesi Yazılıtaş mevkiinde ulaşıma kapandı. O anlar çevredeki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Tonlarca ağırlıktaki taş kamyonu suyun ve teresubatın önüne adeta set olurken, karşı şeritten geçen araçları bu kamyon büyük bir felaketten korudu. Bir araç ise sul suları ile sürüklenmekten ise kurtulamadı. Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, Karayolları ekipleri yola gelen teresubatları temizleyerek karayolunu sabah saatlerinde tek şeritten ulaşıma açtı.

Yazılıtaş mevkiinde 4 gün önce yine yol aynı şekilde yol ulaşıma kapanmış, yapılan yol temizleme çalışmalarının ardından ulaşımdaki aksama giderilmişti.

Trabzon-Gümüşhane karayolu sel suları nedeniyle trafiğe kapandı
Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Trabzon-Gümüşhane karayolu sel suları nedeniyle trafiğe kapandı - Son Dakika


Advertisement