Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı - Son Dakika
Güncel

Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı

Tunceli Valiliği, 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan ederek tüm giriş-çıkışları yasakladı.

25.05.2016 18:26  Güncelleme: 11:31

Tunceli Valiliği, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için merkez, Ovacık ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini bildirdi.

11 AYRI BÖLGE "ÖZEL GÜVENLİ BÖLGE" İLAN EDİLDİ

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, koordinat bilgileri yazılı Tunceli İli, Tunceli Merkez, Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgede 26 Mayıs 2016-9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.

GEREKÇE: HALKIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ

Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır" ifadelerine yer verildi.

KARAKOL HİZASINDA DURAKLAMA VE PİKNİK YAPILMAMASI İSTENDİ

Tunceli Valiliği ayrıca, bazı jandarma karakolları hizasında kısa süreli duraklama ve piknik yapılmaması konusunda da uyarılarda bulundu. Açıklamada, "Sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür- Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35'inci kilometresi (Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45'inci kilometresi (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13'üncü kilometresi (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37'inci kilometresi (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması hususunda vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir" denildi.

Güvenlik bölgesi ilan edilen yerler şöyle sıralandı:

Tunceli il merkezi: Hanköy Mahallesi, Tokluk Yayla Evleri, Ahpanos Vadisi, Alacak Köyü, Tokluk bölgesi, Peter Mahallesi.

Nazımiye İlçesi: Dokuzkaya Köyü bölgesi, Doğantaş ve Tavuklu köyü bölgeleri.

Ovacık İlçesi: Sal Deresi Vadisi ve Pişiktaşı bölgesi, Karaoğlan Dağı bölgesi, Yarpuzlu Mahallesi ve Alisırtı Geçidi.

Tunceli\'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement