Tuzluca'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu - Son Dakika
Güncel

Tuzluca'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

Tuzluca\'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağış su baskınlarına yol açtı.

15.05.2015 22:45

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağış su baskınlarına yol açtı.

Akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle Yukarı Mahalle mevkisinde dere yatağında kurulu bulunan 4 ev sular altında kaldı.

Kısa sürede yer yer 5 metreye ulaşan taşkın nedeniyle evlerdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Bazı vatandaşlar göle dönen evlerindeki eşyalarını çıkarmak için yoğun çaba harcadı.

Tuzluca Belediye Başkanı Mehmet Gültekin, yaptığı açıklamada, mahallede bulunan menfezin yetersiz kaldığını ve bu nedenle taşkın oluştuğunu anlattı.

Menfezin zaman içinde tıkandığına işaret eden Gültekin, "Biriken kum, menfezi doldurmuş. Bu nedenle su akışı olmuyor. Menfezin güney kısmındaki bölümde metrelerce su birikintisi oluştu maalesef. Kendi imkanlarımızla açmaya çalıştık ama başarılı olamadık" dedi.

Gültekin, su birikintisinin yer yer 5 metre yüksekliğe ulaştığını belirterek, "Bölgedeki su taşkını nedeniyle 4 vatandaşımızın evi kullanılamaz hale geldi. Şu anda vatandaşlarımız evlerine giremiyor. Tek sevineceğimiz nokta can kaybının oluşmaması. Çok şükür kimsede bir sağlık sorunu oluşmadı" ifadelerini kullandı.

Mahalle Muhtarı Ali Suçin ise, taşkın nedeniyle büyük maddi hasar oluştuğunu aktardı. Sağanak nedeniyle kısa sürede su birikintisinin oluştuğuna işaret eden Suçin, "Bazı evler sular altında kaldı. Bu evlerde 13 nüfus yaşıyor. Gece saatlerinde yağış gerçekleşseydi can kaybı da olabilirdi" şeklinde konuştu. - IĞDIR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tuzluca'da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement