Ünlü Sunucunun Gizlice Çekilen Videosu İçin 55 Milyon Dolar Tazminat - Son Dakika
Güncel

Ünlü Sunucunun Gizlice Çekilen Videosu İçin 55 Milyon Dolar Tazminat

Ünlü Sunucunun Gizlice Çekilen Videosu İçin 55 Milyon Dolar Tazminat

Ünlü sunucunun gizlice çekilen videosu için 55 milyon dolar tazminatNafiz Albayrak/ New York, 8 Mart (DHA)-ABD'de, kaldığı otel odasında anahtar deliğinden çıplak videosu çekilerek internet ortamında paylaşılan Amerikalı ünlü spor muhabiri ve sunucu Erin Andrews, videoyu çeken kişi ve otel hakkında açtığı davayı kazandı.

08.03.2016 11:07

Ünlü sunucunun gizlice çekilen videosu için 55 milyon dolar tazminat

Nafiz Albayrak/ New York, 8 Mart (DHA)-

ABD'de, kaldığı otel odasında anahtar deliğinden çıplak videosu çekilerek internet ortamında paylaşılan Amerikalı ünlü spor muhabiri ve sunucu Erin Andrews, videoyu çeken kişi ve otel hakkında açtığı davayı kazandı.

Yaklaşık 6 yıldır süren davada, mahkeme jürisi, kişilik hakları ve özel hayatı saldırıya uğrayan Erin Andrews'a tam 55 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. ABD'nin Nashville kentinde, bir Amerikan futbolu maçını izlemek için gittiği sırada, kaldığı otelin odasının anahtar deliğinden, giysileri olmadan ayna önünde saçlarını tarayan, arada da telefonla konuşan ünlü sunucunun görüntülerini çeken işadamı Michael David Barrett, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Pazartesi günü kararını açıklayan jüri, çektiği görüntüleri önce satmaya çalışan sonra da internet ortamında paylaşan Barrett'i yüzde 51, Nashville kentindeki Vanderbilt Marriot otelinin işletmecisi West End Hotel Partners adlı işletme zincirini de yüzde 49 oranında suçlu bulduğunu belirterek, iki tarafı toplam 55 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etiğini duyurdu.

(Tür: Dış)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ünlü Sunucunun Gizlice Çekilen Videosu İçin 55 Milyon Dolar Tazminat - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement