Üst Geçit Olmayınca Telleri Söküp Kendi Geçitlerini Yaptılar - Son Dakika
Güncel

Üst Geçit Olmayınca Telleri Söküp Kendi Geçitlerini Yaptılar

Üst Geçit Olmayınca Telleri Söküp Kendi Geçitlerini Yaptılar

Hafif Raylı Sistem Yolu Kenarında Bulunan Demir Telleri Keserek Oluşturdukları Geçitten Karşıdan Karşıya Geçen Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine Tepki Gösterdi.

25.10.2010 16:26

SAMSUN Atakum İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde hafif raylı sistem yolu kenarında bulunan demir telleri keserek oluşturdukları geçitten karşıdan karşıya geçen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. Özellikle okula giden öğrencilerin raylardan karşıya geçişi sırasında tehlike atlattıklarını söyleyen mahalle sakinleri üst geçit yapılmasını istedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 15 gün önce hizmete giren Hafif Raylı Sistem vatandaşların tepkisini çekti. Atakum İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yayaların karşıya geçmesi için durakların dışında herhangi bir yaya geçidinin bulunmamasına kızan bazı vatandaşlar kendi imkanları ile geçit yaptı. Atakum İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde Türk-İş ve Çobanlı durakları arasında kalan 39'ncu sokak üzerinde raylı sistem yolunun kenarlarındaki demir telleri keserek geçit oluşturan vatandaşlar, belediyenin kendilerini hiç düşünmediğini dile getirdi.

Türk-İş ve Çobanlı durakları arasında 2 kilometre mesafe bulunduğunu söyleyen 38 yaşındaki Yaşar Güneş "Burada insanlar karşıya geçmek için en az 1 kilometre yol yürümeleri gerekiyor. Bu çok uzun bir mesafe. Burada üç tane okul var. Öğrencilerin okula gitmek için 1 kilometre yol yürümeleri gerekiyor. Bu yüzden telleri kesip geçit yaptık. Çok tehlikeli oluyor ama yapacak bir şey yok. Biz buraya bir üst geçit yapılmasını istiyoruz" dedi.

Her gün yüzlerce öğrencinin okula gitmek için canlarını tehlikeye atıp buradan geçtiğini belirten 35 yaşındaki Müjgan Güneş ise, "Ben çocuğumun tek başına buradan geçmesine korkuyorum. Okula ben bırakıyorum. Ben bile raylardan geçerken korkuyorum. Üst geçit yapılması için birinin ölmesi mi gerekiyor" diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Atakum İlçesine önümüzdeki Mart ayına kadar 4 üst geçit yapılacağını belirterek "Cumhuriyet Mahalesi'ndeki bu bölgeye de üst geçit yapılacak. Tabi orada yoğun bir yaya trafiği var. Vatandaşlarımız telleri söküyor. Biz kapatıyoruz. Herhangi bir sorun oluşmaması için açılan bu geçidi de kapatmak zorundayız. Yapılacak üst geçitle birlikte sorun çözülmüş olacak" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Üst Geçit Olmayınca Telleri Söküp Kendi Geçitlerini Yaptılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement