"Yargıyı Yargıya Bırakmalarını İstiyorum" - Son Dakika
Güncel

"Yargıyı Yargıya Bırakmalarını İstiyorum"

"Yargıyı Yargıya Bırakmalarını İstiyorum"

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, HSYK'nın Çalışmalarıyla İlgili Yapılan Değerlendirmeleri Eleştirerek, 'Yargıyı Yargıya Bırakmalarını, İstiyorum' Dedi.

24.07.2009 19:34

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, HSYK'nın çalışmalarıyla ilgili yapılan değerlendirmeleri eleştirerek, ''Yargıyı yargıya bırakmalarını, özellikle yargının Kurul içindeki muhatabının Kurul'un başkanı sıfatıyla Adalet Bakanı olduğunu bilmelerini istiyorum'' dedi.

Özbek, HSYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada, ''sadece basında adı geçen bir soruşturmayla ilgili olarak Kurul toplantılarını ilişkilendirmenin, Kurul üyeleri ile bağlantı kurmanın yanlış olacağını'' söyledi.

Özbek, HSYK toplantısından ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün de Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in açıkladığı gibi çalışmalara devam ettiklerini ve çalışmaların belli bir noktaya geldiğini söyledi.

Özbek, özellikle belirtmek istediği bir takım şeyler olduğunu ifade ederek, yaptıkları toplantıların, yalnızca basında adı geçen bir soruşturmayla ilişkilendirilmesinin yanlış olacağını kaydetti.

Çok geniş ve kapsamlı bir kararname üzerinde çalıştıkları, bu kararname içinde birçok kişinin özel durumları olduğunu, bunları değerlendirdiklerini anlatan Özbek, ''Son aşamaya da geldik'' dedi.

Her şeyi çok detaylı değerlendirdiklerini ifade eden özbek, ''Ama lütfen herkes, yargıyı yargıya bıraksın. Özellikle basında hak etmediğimiz bir takım eleştirilere ve isnatlara maruz bırakılıyoruz. Bu herkese zarar verecektir. Bekleyin bizi...'' diye konuştu.

HSYK üyesi Ali Suat Ertosun hakkında bazı basın yayın organlarında yer alan iddiaların toplantılarda gündeme gelip gelmediği sorusuna ise Özbek, ''Son derece yanlış şeyler, kınıyoruz'' karşılığını verdi. Özbek, şöyle devam etti:

''Özellikle şunu belirtmek isterim ki sayın Ertosun, Türkiye Cumhuriyeti'nde son derece önemli görevlerde bulunmuş, son derece kişilikli bir yapıya sahip olan bir arkadaşımızdır. Kurulda da bizlere çok büyük destekler veriyor. Öneri, teklif ve benzeri şeyleri sadece arkadaşımıza mal etmeyi ve onu yıpratmaya yönelik girişimleri de hoş karşılamıyoruz.''

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Yargıyı Yargıya Bırakmalarını İstiyorum' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement