Yeni Pazar Tespiti Çalışmaları - Son Dakika
Güncel

Yeni Pazar Tespiti Çalışmaları

Yeni Pazar Tespiti Çalışmaları

Tekirdağ Belediyesi yeni pazar yeri tespit çalışmalarına başladı.

11.08.2012 11:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mevcut Pazar yerindeki eksikler ve İlimizdeki gelişmelere bağlı olarak yeni pazar yerinin belirlenmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yiğiter Başkanlığında; Zabıta Müdürü Hüseyin Hatipoğlu, Fen İşleri Müdürü Halit Ariş, İmar ve Şehircilik Müdürü Ahmet Çoşkun, Seyyar Pazarcılar ve Esnaf Odası Başkanı Sami Kayın, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Baş komiseri Gökhan Demir, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden İbrahim Çakır, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknisyeni Metin Tanyeli bir araya gelerek, Pazar yerinin belirlenmesi konusunda Tekirdağ Belediye Başkanlığı Meclis Salonunda toplandı.

Yapılan toplantıda 12.07.2012 tarih ve 28351 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik ve 04.04.2012 tarih ve 494 Sayılı Belediye Meclisi Kararı ile kabul edilen Tekirdağ Belediye Başkanlığı Pazaryerleri Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; semt ve üretici pazarlarını modern bir yapıya kavuşturmak, bu yerlerde sebze ve meyveler ile belediyece müsaade edilen diğer gıda ve ihtiyaç maddelerinin ticaretinin kaliteli, standartlara ve gıda güvenirliğine uygun olarak serbest rekabet şartları içinde yapılmasını temin etmek, tüketicilerin hak ve menfaatlerini korumak ve üreticiler ile pazarcıların faaliyetlerini düzenlemek için kararlar alınarak, araştırmalara başlandı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yeni Pazar Tespiti Çalışmaları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Darıca'da izinsiz çalışan 8 yabancı kadın yakalandı
  18:53 Darıca'da izinsiz çalışan 8 yabancı kadın yakalandı

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir otelin masaj salonunda gerçekleştirilen denetimde, çalışma izni olmadan istihdam edildiği belirlenen Kenya, Nepal, Özbekistan, Türkmenistan, Tayland ve Güney Afrika uyruklu 8 kadın yakalandı. Kadınların işlemlerinin ardından ülkelerine gönderileceği bildirildi.

 • Basın Konseyi tarafından düzenlenen panelde medyada etik ve etik denetimi konuşuldu
  18:52 Basın Konseyi tarafından düzenlenen panelde medyada etik ve etik denetimi konuşuldu

  Basın Konseyi tarafından Güney Avrupa'da medyaya güven oluşturmak amacıyla düzenlenen panelde, medyada etik değerlerin göz ardı edildiği vurgulandı. Atilla Gökçe, etik kaygıların iyi insanların kaygıları olduğunu belirterek, etik davranmanın önemine dikkat çekti. Medyada etik sorunların gazeteciler, televizyoncular, programcılar, yorumcular ve moderatörler tarafından yaratıldığı ifade edildi.

 • İstanbul'da sağanak yağış nedeniyle Yenibosna metro istasyonu su altında
  18:50 İstanbul'da sağanak yağış nedeniyle Yenibosna metro istasyonu su altında

  M9 Ataköy-Olimpiyat Metro Hattı'nın Bahçelievler Yenibosna istasyonunda, etkisini artıran sağanak yağış sonucu tavandan sular akmaya başladı. İstasyonun içinde su birikintisi oluşurken, görevliler suyu tahliye etti. Yolcular kaygan zeminde yürümekte güçlük çekerken, su tahliye çalışmaları devam ediyor.

 • Türkiye'den Gazze'ye İyilik Gemisi Yola Çıktı
  18:50 Türkiye'den Gazze'ye İyilik Gemisi Yola Çıktı

  Türk Kızılay öncülüğünde temin edilen 3 bin 774 ton insani yardım malzemesinin ilk kısmını taşıyan tırlar, Mısır'dan Gazze'ye hareket etti. Gemiye yüklenen yardımların bir kısmı tırlara yüklenerek Refah Sınır Kapısı'na doğru hareket etti. Yardımlar, gümrükteki işlemlerden sonra Gazze Şeridi'ndeki ihtiyaç sahiplerine götürülmek üzere Filistin Kızılayı'na teslim edilecek.

 • Uludağ'da Nisan Ayında Kar Sürprizi
  18:50 Uludağ'da Nisan Ayında Kar Sürprizi

  Türkiye'nin en gözde kış turizm merkezlerinden Uludağ'da, nisan ayında hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kar yağışı etkili oldu. Uludağ'da hava sıcaklığı eksi 1 ile 9 derece arasında ölçüldü ve kar yağışının gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

 • Isparta'da minibüs kazası: 1 ölü, 8 yaralı
  18:49 Isparta'da minibüs kazası: 1 ölü, 8 yaralı

  Isparta'nın Eğirdir ilçesinde meydana gelen minibüs kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Minibüsün bahçeye devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, sürücü ve yolcular yaralandı. Yaralılar hastanelere sevk edilirken, maalesef bir kişi kurtarılamadı.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:49 Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek Ordu halkına teşekkür etti. Güler, önlerindeki 5 yıllık süre boyunca ayrım yapmaksızın Ordu'yu yaşanılabilir bir kent olma yolunda birlikte hazırlayacaklarını vurguladı. Ayrıca, şehir ekonomisini güçlendirmek, afete dirençli bir kent yapmak ve lojistik merkezi oluşturmak gibi hedeflerinin olduğunu belirtti.

 • Hatay'da Afet ve Krizler Çağında Çocuk Olmak Çalıştayı Gerçekleştirildi
  18:48 Hatay'da Afet ve Krizler Çağında Çocuk Olmak Çalıştayı Gerçekleştirildi

  Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde düzenlenen 'Afet ve Krizler Çağında Çocuk Olmak Çalıştayı'nda, çocukların korunması ve desteklenmesi gerektiği vurgulandı. Vali Mustafa Masatlı, 'Yüreğimizdeki Işık' projesi hakkında bilgi vererek, ihtiyaçların yerinde tespit edildiğini belirtti. Programa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Leman Yenigün, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Veysel Eren ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Senem Başyurt da katıldı.

 • Erzin ilçesinde tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti
  18:44 Erzin ilçesinde tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

  Hatay'ın Erzin ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, tırla çarpışan otomobilin sürücüsü Ali A. hayatını kaybetti. Kaza sonrası olay yerine sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, sıkıştığı otomobilden çıkarılan Ali A'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Ali A'nın cenazesi morga kaldırıldı.


Advertisement