Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 191'inci Yılı Kutlandı - Son Dakika
Güncel

Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 191'inci Yılı Kutlandı

Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 191\'inci Yılı Kutlandı

Tekirdağ’da Zabıta Haftası münasebetiyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

06.09.2017 16:13

Tekirdağ'da Zabıta Haftası münasebetiyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ve çok sayıda zabıta personeli de yer aldı.

Törende konuşma yapan Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, ilde görevli tüm zabıta ekiplerinin önce insan anlayışı ile yaşanabilir bir Tekirdağ için yer ve zaman kavramı gözetmeksizin fedakarca çalıştıklarını belirtti.

Hasan Bayram'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye takdim edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, "Zabıta yerel yönetimlerin kolluk kuvvetidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurulduğu günden bu yana hizmet anlayışı değişti. 11 ilçenin tamamında hizmetlerin büyük bölümü Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Zabıta teşkilatlarımızın merkezi Büyükşehir Binasında ama 11 ilçemizde de merkezlerimiz var. Zabıta görevini yaparken ciddi boyutta yerel yönetimlerin tüm hizmetlerini denetliyor ve koruyorlar. Bunu yaparken de büyük fedakarlık gösteriyorlar. Zabıta arkadaşlarımı bu görevi yaptıkları için bir kez daha kutluyorum" dedi.

Çelenk Sunma Töreni, konuşmaların ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile son buldu.

Törenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Turgut Ünsal ve Zabıta Dairesi çalışanları Başkan Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 191. yılı dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Turgut Ünsal Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı da makamında ziyaret etti.

Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek Hizmet Binası'nda gerçekleşen ziyarette Zabıta teşkilatının 191. Yılı nedeniyle günlerini kutlayan Başkan Eşkinat, "Zabıta ekipleri belediyelerin halk ile en çok temas eden birimlerinin başında gelmektedir. Bir anlamda belediyelerin yüzleridir. İşinizin oldukça zor olduğunun farkındayız. Gerçekten çok önemli ve zor bir görev icra ediyorsunuz. Hepinize kolaylıklar diliyor, gününüzü kutluyorum" dedi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 191'inci Yılı Kutlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement