Zeytinburnu'nda Sezon Ahmet Özhan Konseriyle Açıldı - Son Dakika
Güncel

Zeytinburnu'nda Sezon Ahmet Özhan Konseriyle Açıldı

Zeytinburnu\'nda Sezon Ahmet Özhan Konseriyle Açıldı

Zeytinburnu Belediyesi, 2013-14 sezonunu Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde halka açık olarak düzenlediği Ahmet Özhan konseriyle açtı.

07.10.2013 11:47  Güncelleme: 11:01

Belediye başkanı Murat Aydın; "Yaklaşık beş yıl önce açılışını yaptığımız Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde, bugüne kadar söyleşi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu, seminer alanında 1000'e yakın etkinlik gerçekleştirdik. 500.000 kişi bu etkinliklere katıldı, istifade etti. Sanatın birçok alanında sertifikalı kurslar düzenledik, 7.000 kişi başvurdu, 3.500 kişi mezun oldu. Bize bu imkânı veren ve düzenlediğimiz programları ilgi ile takip eden herkese çok teşekkür ediyorum." sözleriyle sezon açılışı konuşmasını gerçekleştirdi.

ZKSM salonunu dolduran dinleyicilerin coşku dolu anlar geçirdiği Ahmet Özhan konseri ile sezona merhaba diyen belediye; söyleşiden seminere, konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden kültür sanat kurslarına sanatın birçok alanında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde takvimine kültür sanat dünyasının usta isimlerini ekleyerek takipçileriyle buluşmaya bu sezonda devam edecek.

ZKSM'DE BU SEZON

Geçen sezonda başlattığı Prof. Dr. Bedri Gencer, Yusuf Özkan Özburun, Yavuz Bahadıroğlu seminerlerine bu sezonda da devam edecek olan Zeytinburnu Belediyesi, akademi dünyasının önemli isimlerinden Prof. Dr. İsmail Kara, Doç. Dr. Ekrem Demirli, Dursun Ali Taşçı gibi yeni isimleri de seminer programına ekliyor.

Ekim ayında Ahmet Özhan, Özdemir Erdoğan ve Eşref Ziya Terzi konserleri ile dinleyicilerin karşısına çıkan Zeytinburnu Belediyesi, sezon boyunca müzik dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra İBB ve Devlet Bakanlığı'na bağlı musiki gruplarına da sahnesinde yer vermeye devam edecek.

Geçen sezon önemli şairleri İsmail Kılıçarslan'ın sunumuyla okurlarıyla buluşturan, belediye, bu sezon da programa devam ederken, öykücü Aykut Ertuğrul'un sunumuyla 100 Yüze İmza ve Söyleşi programıyla her ay bir yazarı ağırlayacak, kitaplarını katılımcılara hediye edecek. Gazeteci-yazar Sibel Eraslan'ın sunacağı diğer bir yenilik ise, her ay farklı bir isimle Yurtta ve Dünyada Yakınlaşan ve Uzaklaşan Eksenler söyleşisi olacak. Söyleşiler sezon boyunca sürpriz isimlerle zenginleşmeye devam edecek.

Yetişkin tiyatronun önemli oyunlarına sahnesini açan Zeytinburnu Belediyesi, bu sezonda tiyatro sanatının etkili oyunlarını sahnelemeye devam edecek. Yaklaşık beş yıldır her hafta sonu sahnesini Zeytinburnulu çocuklara açan belediye, çocuk tiyatroları ile küçükleri hem eğlendirecek, hem öğretici nitelik taşıyan oyunlar ile bilgilendirmeye devam edecek.

Zeytinburnu Belediyesi'nin, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde sezon boyunca gerçekleştireceği ve İstanbul'un kültür sanat hayatına önemli katkılar sağlayan etkinlikleri zeytinburnukultursanat.com internet sitesinden düzenli olarak takip edilebilir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Zeytinburnu'nda Sezon Ahmet Özhan Konseriyle Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement