Son dakika Zeytinburnu haberleri, Zeytinburnu son dakika, son dakika Zeytinburnu

Son Dakika Zeytinburnu Haberleri

 • Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı
  10:20 Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısında projeler ve vaatler anlatıldı.

 • Fatih Erbakan: 1 Nisan'da ahlaklı belediyeciliği başlatacağız
  09:27 Fatih Erbakan: 1 Nisan'da ahlaklı belediyeciliği başlatacağız

  Yeniden Refah Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Erbakan 31 Mart'ta sandıklarını patlatacaklarını belirterek 1 Nisan'da ahlaklı belediyeciliği başlatacaklarını söyledi.

 • 18 Yaş Altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası A Grubu Maçları İstanbul'da Başlıyor
  08:53 18 Yaş Altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası A Grubu Maçları İstanbul'da Başlıyor

  Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, 18 Yaş Altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman A Grubu maçları yarın İstanbul'da başlayacak. Organizasyon, 4-10 Mart tarihlerinde Zeytinburnu Buz Adası'nda gerçekleştirilecek. Türkiye'nin yanı sıra Belçika, Bosna Hersek, Meksika, İzlanda ve Yeni Zelanda da turnuvada yer alacak. Milli takımımızda ise Abdullah Yayılkan, Ali Nail Cömert, Amir Zihni Tınaz, Arhan Kuzey Girgin, Arif Eren Şahin, Babür Artış, Mustafa Alp Fındıkoğlu, Çağan Ege Odabaş, Efe Han Öztorun, Emin İnandı, Eray Berat Önal, Hamza Yavuz, Kaan Bahadır, Kayra Aydos, Kerem Arslanoğlu, Mehmet Ayberk Karadağ, Mustafa Koçak, Ömer Faruk Altay, Rıza Yiğit Bekmezci, Serdar Ali Gök ve Zafer Şerik yer alacak.

 • İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor
  19:43 İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un Gazze açıklamalarına tepki: Farkında olmadan Erdoğan'ı eleştiriyor

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu'nda halk buluşması gerçekleştirerek CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk ile birlikte konuşma yaptı. İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un Gazze ile ilgili çıkışına tepki göstererek, adayın hükümeti eleştirdiğini ve farkında olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiğini belirtti.

 • İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu yanımda
  19:45 İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu yanımda

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Adalet Meydanı'ndaki halk buluşması öncesi yaptığı konuşmada, 16 milyon İstanbullunun kendisiyle olduğunu belirterek, 31 Mart akşamı İstanbul'la birlikte olacaklarını söyledi. İmamoğlu, ayrıca Türkiye'nin yakın bölgesindeki savaşlarda mazlumların yanında olduklarını ve Gazze'ye yardım gönderdiklerini ifade etti.

 • DSP İstanbul Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
  19:00 DSP İstanbul Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul'da büyükşehir belediyesi ve ilçe belediye başkanlıklarına aday olduklarını açıkladı. Aksakal, partisinin görevinin küresel emperyalist sistemin elemanlarıyla mücadele etmek olduğunu belirtti.

 • İmamoğlu'ndan Motokuryeye: 'Senle Ben, Eşitim Kardeşim; Başkan, O, Bu, Şu Yok'
  18:20 İmamoğlu'ndan Motokuryeye: "Senle Ben, Eşitim Kardeşim; Başkan, O, Bu, Şu Yok"

  İstanubul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Zeytinburnu İlçe Belediye Başkanı adayı Onur Soytürk ile önce esnaf, sonra pazar ziyaretleri yaptı. Vatandaşların sorunlarını dinleyip, öneri ve eleştirilerini aldı. Yurttaşlarla sohbet eden İmamoğlu, bir motokuryeye, “Bu memleket, Cumhuriyeti kurduğu günden beri bize bir şey bağışladı Atatürk'ün sayesinde. Neyi biliyor musun? Senle ben, eşitim kardeşim. Başkan, o, bu, şu yok” dedi.

 • Anka Haber Ajansı 2 Mart Cumartesi Gündemi
  09:47 Anka Haber Ajansı 2 Mart Cumartesi Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 2 MART CUMARTESİ GÜNDEMİ

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: 'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek'
  01 Mar İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: 'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek'

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek İstanbul'un sorunlarını ve çözüm önerilerini açıkladı. Kavuncu, diğer adayların kaybedeceğini ve seçmenin karar vereceğini belirtti. Ayrıca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum ile görüşmediğini ifade etti. Kavuncu, seçimde yüzde kaç oy oranı beklediği sorusuna ise anket sonuçlarına dayanarak cevap verdi. Adaylıktan çekilme durumunun olmayacağını vurgulayan Kavuncu, İstanbul'un barınma ve ulaşım sorunlarına dikkat çekti ve İBB'nin gelir kaynakları hakkında endişelerini dile getirdi. Ayrıca, CHP'li belediyelerin afiş ambargosu uygulayıp uygulamadığı sorusuna ise Kavuncu, İmamoğlu ve Kurum'un afiş çalışmalarıyla yarışmanın mümkün olmadığını belirtti. Seçim çalışmaları kapsamında dernek ziyaretleri de gerçekleştiren Kavuncu, partililerle bir araya geldi ve Tüm Giresunlular Derneği'ni ziyaret etti.

 • İBB Başkan Adayı Kurum: 'İstanbul'da 650 bin konutu dönüştürmek zorundayız, bu bir milli güvenlik meselesi'
  01 Mar İBB Başkan Adayı Kurum: "İstanbul'da 650 bin konutu dönüştürmek zorundayız, bu bir milli güvenlik meselesi"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un bir deprem şehri olduğunu vurgulayarak, 650 bin konutun acil dönüşmesi gerektiğini ifade etti.

 • Gazze Çalıştayında İsrail'e Yönelik Boykotların Önemi Vurgulandı
  29 Şub Gazze Çalıştayında İsrail'e Yönelik Boykotların Önemi Vurgulandı

  Milletlerarası İlişkiler ve Diplomasi Merkezi ile Filistin Diyalog Grubu işbirliğinde düzenlenen 'Bağımsız Filistin Yolunda Tüm Yönleriyle Gazze Çalıştayı'nda, Gazze'de insani trajedi yaşanmasına sebep olan İsrail'i desteklemesi veya yardım etmesiyle bilinen kurumlara veya şirketlere yönelik boykotların önemi vurgulandı. Çalıştayda, boykotların gücü ve hedefleri üzerine sunumlar yapıldı.

 • 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı
  29 Şub 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı

  Her 4 yılda bir gerçekleşen 29 Şubat, evlilik yıldönümlerine önem veren çiftler nedeniyle nikah dairelerinde ciddi bir düşüşe neden oluyor. İstanbul'da dünya evine girecek çiftlerin tercih etmediği bir gün olan 29 Şubat'ta, kentin 12 ilçesinde kimse nikah başvurusu yapmadı. Rekor oranda nikah sayısı ise 20 çift ile Esenyurt'un oldu.

 • Gazze Çalıştayı: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları masaya yatırıldı
  29 Şub Gazze Çalıştayı: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları masaya yatırıldı

  Milletlerarası İlişkiler ve Diplomasi Merkezi (MID) ile Filistin Diyalog Grubu işbirliğinde düzenlenen 'Bağımsız Filistin Yolunda Tüm Yönleriyle Gazze Çalıştayı'nda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin bölgesel ve küresel çapta ülkelerin tutumları masaya yatırıldı. Çalıştayda, Gazze'deki savaşa ilişkin bölgesel-uluslararası pozisyonlar ve Türkiye'nin tutumu da ele alındı. İslam ülkelerinin İsrail'in Gazze'deki katliama dikkat çekmeye çalıştığı vurgulanırken, Türkiye'nin garantörlük yapabilecek en doğru ülke olduğu birçok ülke tarafından söylendi. ABD, Rusya ve Çin'in tutumları da değerlendirildi.

 • Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreninde Konuşan İmamoğlu: 'Her Şeyi Ona Verirseniz, Hizmet Gelirmiş.
  29 Şub Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreninde Konuşan İmamoğlu: "Her Şeyi Ona Verirseniz, Hizmet Gelirmiş.

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır mahallelerinde 561 yapı, 720 bağımsız birimde oturan toplam 588 hak sahibini, aileleriyle birlikte depreme dayanıklı konutlarına kavuşturacak projenin temelini attı. “Gençliğimizin, enerjimizin ve cesaretimizin eksilmeden büyüdüğünü de herkese hatırlatmak isterim” diyen İmamoğlu, Erdoğan’ı hedef aldı. İmamoğlu “Yetki sahibi vatandaşlarımız, bize sadece geçici yetki verirler. 5 yıllık yetki verir. Hani birine kalsa, her şeyi kendi çatısı altına toplayacak ya… Her şeyi ona verirseniz, hizmet gelirmiş. Her şeyi ona verirseniz var ya, bu milleti mahveder, mahveder. İyi ki biz varız. Böyle bir anlayış olabilir mi? Her yetkiyi ona verin. Muhtarlarımız; toplayın çantanızı pılınızı pırtınızı, evinize gidin. Başka belediye başkanı da olmasın. Her şey onun olsun. İstanbul da onun olsun. Bütün memleket de onun olsun” dedi.

 • İstanbul'da düzenlenen çalıştayda Gazze'nin durumu ele alındı
  29 Şub İstanbul'da düzenlenen çalıştayda Gazze'nin durumu ele alındı

  İstanbul'da, Milletlerarası İlişkiler ve Diplomasi Merkezi (MID) ile Filistin Diyalog Grubu işbirliğinde "Bağımsız Filistin Yolunda Tüm Yönleriyle Gazze Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştayda Gazze'ye yönelik saldırıların detayları ve uzantıları ele alınırken, Gazze'nin geleceği, siyaseti, diplomasisi ve Filistin Devleti de konuşulacak.

 • İstanbul'da 29 Şubat'ta Sadece 168 Çift Evlenecek
  29 Şub İstanbul'da 29 Şubat'ta Sadece 168 Çift Evlenecek

  Her 4 yılda bir kez denk gelen 29 Şubat'ta evlenmeyi tercih etmeyenler nedeniyle İstanbul 12 ilçesinin evlendirme dairesi boş kalırken kalan 27 ilçede sadece 168 çift nikah masasına oturacak.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  28 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz'in illerine bakanlar bizim eserlerimizi görür
  28 Şub İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz'in illerine bakanlar bizim eserlerimizi görür

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Buluşması'nda yaptığı açıklamalarda, İstanbul'da trafik sorununu çözeceklerini ve metro ağını genişleteceklerini belirtti. Ayrıca, kentsel dönüşüm projelerini de hayata geçireceklerini söyledi.

 • Murat Kurum: İstanbul'da trafik çilesini bitireceğiz
  28 Şub Murat Kurum: İstanbul'da trafik çilesini bitireceğiz

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Dünya STK Günü nedeniyle yaptığı açıklamalarda, İstanbul'da trafik sorununu çözeceklerini belirtti.

 • Murat Kurum: 'Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz'
  27 Şub Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz"

  Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım...

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz...

 • Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın İş Yerlerini Ziyaret Etti
  27 Şub Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın İş Yerlerini Ziyaret Etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Saadet Plaza'da bulunan iş yerlerini ziyaret etti. Aydın, ziyaretin ardından, 'Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı aileleri, gençleri, çocukları kasıp kavuruyor. Esnafımız yaka silkiyor, sırf tezgahını ayakta tutabilmenin mücadelesini veriyor. Biz başka bir İstanbul'un mümkün olduğunu, güçlü bir inançla dile getiriyoruz. İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu, güçlü bir kararlılıkla ve inançla dile getiriyoruz. Göreve gelir gelmez ilk önce bu geçim sıkıntısından dolayı muzdarip olan ailelerin yaralarına merhem olmayı, asli görevimiz olarak görüyoruz' dedi.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşma, "Başta kaza kara noktaları olmak üzere tüm yolarımızda motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız. Buradan İstanbul'daki 250 bin motokurye emekçisine de müjdem var.

 • Kaldırımda yürürken üzerine lastik yağdı! Faciadan birkaç saniye kurtardı
  27 Şub Kaldırımda yürürken üzerine lastik yağdı! Faciadan birkaç saniye kurtardı

  Zeytinburnu'nda 1. kattaki dairenin balkonunda bulunan 5 otomobil lastiği kaldırımda yürüyen kadının yanına düştü. Kadın lastiklerin altında kalmaktan son anda kurtulurken, o anlar kameraya yansıdı. Olayda kadının hafif şekilde yaralandığı ve araçlarda hasar oluştuğu belirtildi.

 • İstanbul'un hayalet stadı akıbetini bekliyor
  27 Şub İstanbul'un hayalet stadı akıbetini bekliyor

  Harabeye dönen Zeytinburnu Stadyumu'ndaki çalılar metrelerce yükseldi. Stadın ne yapılacağına dair karar henüz çıkmadı.

 • İBB 'deprem' raporu hazır! İşte İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 7 ilçe
  27 Şub İBB "deprem" raporu hazır! İşte İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 7 ilçe

  İBB'ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı tarafından hazırlanan "Rezerve ve Riskli Alanlar" raporunda dikkat çeken detaylar yer aldı. Son 11 yılda İstanbul'da bulunan ve 2000 yılı öncesi yapılmış 800 bin binanın yalnızca 84 bininin dönüştüğüne yer verilen raporda, dönüşüm için öncelik gerektiren ilçelerin ise Büyükçekmece, Güngören, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Tuzla ve Zeytinburnu olduğuna değinildi.

 • Zeytinburnu Stadyumu 20 Yıldır Atıl Halde Çürümeye Terk Edildi
  27 Şub Zeytinburnu Stadyumu 20 Yıldır Atıl Halde Çürümeye Terk Edildi

  Zeytinburnu Stadyumu, 20 yıldır atıl halde çürümeye terk edildi. Davalar nedeniyle kullanılmayan tribünlerin kenarından yükselen çalılar havadan çekilen görüntülere yansıdı.

 • Mahalle bekçisi kendisine yumruk atan kişiyi bacağından vurdu
  27 Şub Mahalle bekçisi kendisine yumruk atan kişiyi bacağından vurdu

  Zeytinburnu'nda mahalle bekçisi, üç kişi ile yan bakma tartışması yaşadı. Üç arkadaş tartışma sürerken olay yerindeki polislerin yanına gitti. İçlerinden birisi polislerin yanında yanlarına gelen bekçiye yumruk attı. Mahalle bekçisi de silahına davranarak kendisine yumruk atan kişiyi bacağından vurdu.

 • İstanbul'da Rezerv ve Riskli Alanlar Raporu Yayımlandı
  27 Şub İstanbul'da Rezerv ve Riskli Alanlar Raporu Yayımlandı

  İstanbul Planlama Ajansı'nın raporuna göre, Kanal İstanbul güzergahındaki rezerv alanlarda 2 milyon yeni nüfus artışı öngörülüyor. Ayrıca, İstanbul'da 6306 sayılı yasa kapsamında 70 riskli alan ve 152 rezerv yapı alanı ilan edilmiştir.

 • Zeytinburnu'nda Kemer Üretim Atölyesinde Çıkan Yangın Söndürüldü
  27 Şub Zeytinburnu'nda Kemer Üretim Atölyesinde Çıkan Yangın Söndürüldü

  Zeytinburnu'nda bulunan Maltepe Mahallesi Bestekar Aziz Efendi Çıkmaz Sokak'taki 3 katlı kemer üretim atölyesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sonucunda iş yerinde hasar meydana geldi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da bulunan zevat 5 yılı boşa geçirdi, hiçbir şey yapılmadı
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'da bulunan zevat 5 yılı boşa geçirdi, hiçbir şey yapılmadı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci- Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'nin açılış töreninde konuştu. Törene davet edilip edilmediği hafta boyunca çeşitli tartışmalara konu olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik dikkat çeken sözler sarf eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 yıl boşa geçti. Murat Kurum kardeşimizin şehrin emanetini devralmasıyla projelerimiz daha da hızlanacak. Şu anda İstanbul'da bulunan bu zat veya zevat böyle bir imkana sahip değil" dedi.

 • Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Restorasyonu Yüzde 80 Tamamlandı
  26 Şub Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Restorasyonu Yüzde 80 Tamamlandı

  Zeytinburnu'nda çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Balıklı Rum Hastanesi'nin içinde yapılan restorasyonun yüzde 80 tamamlandığı bildirildi. Hastanenin Haziran ayında tekrar hizmete açılması hedefleniyor.

 • Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yılında anma programı düzenlendi
  25 Şub Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yılında anma programı düzenlendi

  Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için vefatının 13. yılında Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabri başında anma programı düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Erbakan'ın oğlu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babasının kabri başında yaptığı konuşmada, merhum babasının hidayeti ve ilmi kendi bünyesinde birleştiren biri olduğunu belirtti.

 • Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak
  25 Şub Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un değişeceğini ve yaşanabilir bir il olacağını belirtti. Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın yerel seçimlerde yeni bir ittifak yapmadığını söyledi ve Milli Görüş belediyeciliğinin tarihe damgasını vuran bir anlayış olduğunu vurguladı. Saadet Partisi İstanbul ilçe belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yılında anma programı düzenlendi
  25 Şub Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yılında anma programı düzenlendi

  Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 13. yılında Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabri başında ve Zeytinburnu'nda düzenlenen programla anıldı. Cihannüma Derneği'nin çağrısıyla Erbakan'ın kabri başında toplanan katılımcılar Yasin Suresi okudu, dualar etti. Anmanın ardından Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde program düzenlendi. Programda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ilim ve siyaset adamı olarak Erbakan'dan çok şey öğrendiklerini söyledi. Cihannüma Derneği Genel Başkanı Rıza Yorulmaz ise merhum Erbakan'ın çok iyi bir öğretmen olduğunu, ondan çok şey öğrendiklerini belirtti.

 • Arkadaşının kafasını keserek sokağa atan şahıstan ''Filistin'' savunması: Hainlik yaptığı için balta ile kafasını kopardım
  24 Şub Arkadaşının kafasını keserek sokağa atan şahıstan ''Filistin'' savunması: Hainlik yaptığı için balta ile kafasını kopardım

  Zeytinburnu'nda arkadaşının kafasını keserek sokağa atan şahsın adliyede verdiği ifade ortaya çıktı. Yousef S. ifadesinde, kendisini Allah'ın görevlendirdiğini savunarak, ''İsrail ve Filistin olaylarında Muhammed İsrail'i tuttuğu için ve bana göre hainlik yaptığı için ona kızgındım. Balta ile kafasını kopardım. Çatıya çıktım ve önce kafayı sokağa doğru fırlattım, daha sonra elimdeki baltayla ben de aşağıya atladım'' ifadelerini kullandı.

 • Yerli ve Milli Parti, Yeniden Refah Partisi'ni destekleyeceğini açıkladı
  24 Şub Yerli ve Milli Parti, Yeniden Refah Partisi'ni destekleyeceğini açıkladı

  Yerli ve Milli Parti Başkanı Teoman Mutlu, Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde destek vereceklerini açıkladı. İki parti lideri birbirlerine kitap hediye ederek, fotoğraf çektirdi. Yerli ve Milli Parti Başkanı Mutlu, Türkiye'nin büyük bir devlet olduğunu ve iki tane ittifaka sıkıştırılamayacağını belirtti. Yeniden Refah Partisi Başkanı Dr. Fatih Erbakan ise destek için teşekkür ederek, ülkemiz ve milletimiz için bir şeyler yapabilmek amacıyla birlikte hizmet etme iradesini ortaya koyduklarını ifade etti.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, '31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı'nda yeni dönem vaatlerini açıkladı
  24 Şub Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, '31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı'nda yeni dönem vaatlerini açıkladı

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, '31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı'nda yeni dönem vaatlerini açıkladı. Toplantıda konuşan Başkan Arısoy, geçmiş dönemde yapılan çalışmaları değerlendirdi ve gelecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, yeni dönem vaatlerini açıkladı
  24 Şub Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, yeni dönem vaatlerini açıkladı

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, '31 Mart Seçim Beyannamesi Toplantısı'nda yeni dönem vaatlerini açıkladı. Başkan Arısoy, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda, son 5 yılda yapılan ve gelecek yıllar için planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

 • TKP, İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak adaylarını tanıttı
  23 Şub TKP, İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak adaylarını tanıttı

  Türkiye Komünist Partisi (TKP), İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Gökdemir ve bazı ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Partinin adayları arasında Kadıköy'de Fatih Mehmet Maçoğlu, Şişli'de Gizem Batı Ayaz, Üsküdar'da Çiğdem Özmen Kıroğlu gibi isimler yer alıyor.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Babası Şevki Bolat Toprağa Verildi
  22 Şub Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Babası Şevki Bolat Toprağa Verildi

  Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat, Zeytinburnu Merkez Efendi Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cenazeye katılımın yoğun olduğu görüldü.

 • Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu
  22 Şub Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 5 bin 500 Bağımsız Kentsel Dönüşüm Temel Atma ve Yıkım töreninde İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, 'Ajanslarla anlaşılıyor, milyarlarca lira para veriliyor. Troller ordusu tutuluyor' dedi. Bakan Özhaseki, kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurgulayarak, her ay 15-20 bin konutun vatandaşa teslim edileceğini belirtti.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi
  22 Şub Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın babası Şevki Bolat, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Şevki Bolat için düzenlenen cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Cenaze namazının ardından Şevki Bolat, Topkapı Çamlık Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı
  21 Şub Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin restorasyonu tamamlandı

  Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin yangın sonucu kullanılamaz hale gelen dış cephesindeki restorasyon tamamlandı. İçerideki tadilat işlemleri ise devam ediyor. Hastanenin ihtiyarhane binasında yapılan tadilatın yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kavuncu, CHP'ye Operasyon Çekildiğini İddia Etti
  20 Şub İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kavuncu, CHP'ye Operasyon Çekildiğini İddia Etti

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlerde CHP'ye operasyon çekildiğini iddia etti. Kavuncu, belediye meclis üyelerinin istifalarını örnek göstererek, CHP'nin listelerinden çıkan isimlerin operasyon olduğunu belirtti.

 • İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor
  20 Şub İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor

  İstanbul'da 20 Şubat 1914 tarihinde hizmete başlayan elektrikli tramvaylar, 110 yıllık geçmişiyle hala toplu ulaşım yükünü taşımaya devam ediyor. İstanbul'da raylı sistem serüveni, Osmanlı Padişahı Abdülaziz'in izniyle 1869 yılında kurulan Dersaadet Tramvay Şirketi ile başladı. Atlı tramvaylar daha sonra elektrikli tramvaylara dönüştü ve günümüzde T1, T3, T4 ve T5 hatlarıyla İstanbullulara hizmet veriyor.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Başvuruları Başladı
  19 Şub Zeytinburnu Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Başvuruları Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi'nin ortaklığında düzenlenen 'Geleneksel Kitap Okuma Yarışması'nın bu yıl 18'incisi için başvurular başladı. Yarışmaya katılım için son tarih 6 Nisan.

 • Akşener: 'İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz'
  18 Şub Akşener: "İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul aday tanıtım toplantısında; “İstanbul’a ihanet edenlere de İstanbul’u ihmal edenlere de mecbur değilsiniz. Zoraki adaya da emanet adaya da mecbur değilsiniz. Çünkü artık karşınızda İstanbul’a layık bir aday var. İstanbul’u, başının üzerinde taşıyacak bir aday var. İstanbullunun hakkını koruyacak, hak ettiği düzeni sağlayacak ve İstanbul’dan başka hiçbir hesabı olmayacak bir aday var. Artık karşınızda Buğra Kavuncu var" dedi.

 • Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli
  18 Şub Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu şehri artık aklı sadece İstanbul'da olanların, kalbi sadece İstanbul'la atanların yönetmesi gerekiyor.

 • Buz Hokeyi 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımı İstanbul'da Hazırlık Kampı Yapacak
  18 Şub Buz Hokeyi 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımı İstanbul'da Hazırlık Kampı Yapacak

  Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımı'nın hazırlık kampı 22 Şubat-2 Mart tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek. Zeytinburnu Buz Adası'nda gerçekleştirilecek olan kamp, 29 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek.

 • İstanbul'da organize suç örgütüne operasyon: İşletmeciyi silahla yaraladılar
  17 Şub İstanbul'da organize suç örgütüne operasyon: İşletmeciyi silahla yaraladılar

  İstanbul Bahçelievler'de, Barış Boyun'un elebaşı olduğu organize suç örgütü üyeleri, bir tekel bayisinde işletmeciyi silahla yaraladı. Gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Polis ekipleri, suç örgütünün 5 farklı olaya karıştığını belirledi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: İslam dünyasının çaresizliği İsrail'in en büyük gücüdür
  16 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: İslam dünyasının çaresizliği İsrail'in en büyük gücüdür

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in en büyük gücünün askeri veya teknolojik güç olmadığını, İslam dünyasının çaresizliği ve dağınıklığı olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan Konyalı Camii'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Müslüman toplulukların birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Camiler, bizi fiziki olarak birleştirdiği gibi kalplerimizi ve zihinlerimizi de birleştirmelidir
  16 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Camiler, bizi fiziki olarak birleştirdiği gibi kalplerimizi ve zihinlerimizi de birleştirmelidir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "İslam dünyasının bu kadar çaresiz, dağınık, inisiyatifsiz olması İsrail yönetiminin arkasındaki en büyük güçtür.

 • 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı'
  16 Şub 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: "Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin 11 ilçesine kazandırılan 11 yeni Yuvamız İstanbul kreşinin açılışını, çocuklarla birlikte yaptı. Karnaval havasında geçen açılışta konuşan İmamoğlu, “Maalesef, bizden önceki 20- 25 yılda, tek bir kreş dahi İstanbul'a açmayan bir yönetim vardı. Onca yıl tek bir kreş açmayan bu yönetim, şimdi sanki sıfırdan başlayacakmış gibi, kreş açmayı şehre vadetmeyi en önemli vaatlerinden birisi olarak dile getiriyor. Buna ben ne yapıyorum? Vallahi de billahi de seviniyorum. En azından böylesi önemli bir projenin ne kadar mega bir proje olduğunu, ne kadar büyük bir proje olduğunu anlayabilmişler. Bizim yarışımızın adı, başkalarının yaptığı gibi, bir siyaset yarışı değil. Bizim yarışımızın tek adı var. Vallahi de billahi de milletine hizmet yarışı. Bu konuda da ben şahsen iddia ediyorum ki; beni geçecek bir belediye başkanı Türkiye'de yok. Başkası da desin ki ‘Ben daha çok koşacağım.’ Başımın üstünde yeri var” dedi.

 • Zeytinburnu'nda Uyuşturucu İmalathanesi Operasyonu: 1 Gözaltı
  16 Şub Zeytinburnu'nda Uyuşturucu İmalathanesi Operasyonu: 1 Gözaltı

  Zeytinburnu'nda yapılan baskında, özel düzenekle kurulmuş sera usulü havalandırmalı uyuşturucu imalathanesi ortaya çıkarıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iki adreste yapılan baskında 8 kilo 340 gram Hint keneviri, 2 kilo 665 gram kurutulmuş Hint keneviri, silah ve uyuşturucu üretiminde kullanılan malzemeler ele geçirdi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.

 • İstanbul Zeytinburnu'nda uyuşturucu ticareti yapan şüpheli cezaevine gönderildi
  16 Şub İstanbul Zeytinburnu'nda uyuşturucu ticareti yapan şüpheli cezaevine gönderildi

  İstanbul Zeytinburnu'nda yapılan bir operasyonda uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla yakalanan şüpheli, cezaevine gönderildi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Veliefendi Mahallesi'ndeki 2 ikamette uyuşturucu madde ticareti yapıldığını tespit etti. Operasyonda şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramalarda uyuşturucu madde ve silahlar ele geçirildi. Şüpheli, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Usta Sanatçı Arif Şentürk, vefatının 2. yıl dönümünde Zeytinburnu'nda anıldı
  16 Şub Usta Sanatçı Arif Şentürk, vefatının 2. yıl dönümünde Zeytinburnu'nda anıldı

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından Rumeli türküleriyle herkesin beğenisini kazanan usta sanatçı Arif Şentürk için vefatının 2. yıl dönümünde anma programı düzenlendi. Programda 'Kumanova'dan Zeytinburnu'na Bir Rumeli Delikanlısı Arif Şentürk' kitabının ikinci baskısı tanıtılırken sanatçıyla ilgili hazırlanan belgesel sevenleriyle buluştu.

 • İBB, Belediyeye Ait Parsel ve Hisselerin Satışına Onay Verdi
  15 Şub İBB, Belediyeye Ait Parsel ve Hisselerin Satışına Onay Verdi

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, farklı ilçelerdeki mülkiyeti belediyeye ait bazı parsel ve hisselerin satışına onay verdi. Meclis, komisyon raporları doğrultusunda çeşitli ilçelerde yer alan taşınmazların satışına onay verirken, Sarıyer Ayazağa Mahallesi'ndeki tapu sorunu da çözüldü. Ayrıca, AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu tarafından sunulan Özel Taşımacı İşletme Sistemi (ÖTİS) hak ediş maliyet tablosu güncelleme teklifi de kabul edildi.

 • İBB, elektrikli scooter işletmeciliği için 34 bin 783 izin verdi
  15 Şub İBB, elektrikli scooter işletmeciliği için 34 bin 783 izin verdi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, kent sınırları içinde elektrikli scooter işletmeciliği yapmak isteyen firmalara 34 bin 783 elektrikli scooter için izin verildi. Toplantıda alınan kararla birlikte kentte işletilen e-scooter sayısı 27 bin 782'den 34 bin 783'e yükseltildi. İlçe bazında dağılım ise ayrıntılı olarak verildi.

 • İBB, minibüsleri taksiye dönüştürmeye devam ediyor
  15 Şub İBB, minibüsleri taksiye dönüştürmeye devam ediyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, minibüsten 8 artı 1 taksiye dönüştürülen bin 755 araçtan bin 38'inin normal taksiye çevrilmesine karar verildi.

 • UKOME'den taksi kararı: Bin 38 araç taksiye dönüştürülecek
  15 Şub UKOME'den taksi kararı: Bin 38 araç taksiye dönüştürülecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında, minibüsten 8 artı 1 taksiye dönüştürülen bin 755 araçtan bin 38'inin normal taksiye çevrilmesine karar verildi.

 • İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen çalışmaya göre İstanbul'daki okulların depreme karşı yapım ve güçlendirme çalışmalarına dair son durum raporu açıklandı.

 • İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna ilişkin raporunu kamuoyuna açıkladı. İstanbul'daki riskli ve boşaltılan okul sayısını açıklayan İstanbul Valiliği, yapılan incelemede okulların 1428'inin riskli olduğu tespit edilmiştir'' ifadelerini kullandı.

 • Zeytinburnu'nda 2 gündür kendisinden haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu
  13 Şub Zeytinburnu'nda 2 gündür kendisinden haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu

  Zeytinburnu'nda 2 gündür kendisinden haber alınamayan yabancı uyruklu şahıs, evinde ölü bulundu. İş arkadaşları endişelenerek polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polislerin kapıyı koçbaşı ile açması sonucu kişinin cansız bedeni yatakta bulundu. Ölüm sebebi otopsi sonucunda belirlenecek.

 • Zeytinburnu'nda 2 gündür haber alınamayan yabancı uyruklu şahıs evinde ölü bulundu
  13 Şub Zeytinburnu'nda 2 gündür haber alınamayan yabancı uyruklu şahıs evinde ölü bulundu

  Zeytinburnu'nda 2 gündür haber alınamayan yabancı uyruklu şahıs, evinde ölü bulundu. İş arkadaşları endişelenerek polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polisler, kapıyı koçbaşı ile açarak şahsın cansız bedenini buldu. Ölüm sebebi otopsi sonucunda belirlenecek.

 • CHP, 3 büyükşehir ve 125 belediye başkan adayını açıkladı
  13 Şub CHP, 3 büyükşehir ve 125 belediye başkan adayını açıkladı

  CHP, Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Veli Ağbaba ve Ankara Çankaya Belediye başkan adayı Hüseyin Can Güner'i açıkladı. Toplamda 3 büyükşehir ve 125 belediye başkan adayı belirlendi. İstanbul'un çeşitli ilçelerinde de adaylar belirlendi.

 • CHP'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI
  13 Şub CHP'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI

  9 ilçede mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi protestolara neden oldu Altan ÇİMEN - Burak KESKİNCİ - Emine DERYA - Erdi DEMİR / CHP'nin İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayları Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Açıklandı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Açıklandı

  CHP İstanbul İlçe Adayları, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda alfabetik sıraya göre açıklandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'in konuşmalarının ardından 39 ilçenin adayları tek tek sahneye çağrıldı.

 • CHP'nin İstanbul ilçe adayları belli oldu
  13 Şub CHP'nin İstanbul ilçe adayları belli oldu

  CHP'de İstanbul ilçe adaylarının tanıtımı için düzenlenen toplantıda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'a hizmet için tam yol ileri dedi. CHP lideri Özgür Özel'in toplantıya katılmaması dikkat çekti. İmamoğlu, salondan gelen protesto seslerine karşılık olarak CHP kürsüsüne saygı duyulması gerektiğini belirtti. Toplantıda CHP İstanbul Belediye Başkan Adayları da açıklandı.

 • İstanbul'da suç örgütü operasyonunda 4 kişi tutuklandı
  11 Şub İstanbul'da suç örgütü operasyonunda 4 kişi tutuklandı

  İstanbul'da Barış Boyun liderliğindeki suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Operasyon, çalıntı araç, silahlı saldırı ve yaralama olaylarıyla ilgili gerçekleştirildi.

 • İstanbul'da suç örgütü operasyonunda 4 kişi tutuklandı
  11 Şub İstanbul'da suç örgütü operasyonunda 4 kişi tutuklandı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlara karıştıkları belirlenen 7 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 • İstanbul'da Suç Örgütü Üyelerine Operasyon: 7 Gözaltı
  10 Şub İstanbul'da Suç Örgütü Üyelerine Operasyon: 7 Gözaltı

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, liderliğini Barış Boyun'un yaptığı suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Necmettin Erbakan'ın Kabrini Ziyaret Etti
  09 Şub Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Necmettin Erbakan'ın Kabrini Ziyaret Etti

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti ve başka bir İstanbul'un mümkün olduğunu vurguladı.

 • Murat Kurum, Tuzla'da kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı
  09 Şub Murat Kurum, Tuzla'da kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Tuzla'da düzenlenen kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı. Kurum, İBB olarak 650 bin yeni konutun inşasına başlayacaklarını ve kentsel dönüşümde uygun şartlarda konutlar yapacaklarını belirtti.

 • Murat Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırıyor
  09 Şub Murat Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırıyor

  AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da 5 bin 187 bağımsız bölümün temel atma ve yıkım törenine katıldı. Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacaklarını ve İstanbul'u depremlere hazırlıklı hale getireceklerini söyledi.

 • Murat Kurum, İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Başlattı
  09 Şub Murat Kurum, İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını Başlattı

  AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da 5 bin 187 bağımsız bölümün temel atma ve yıkım törenine katıldı. Kurum, İstanbul'da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacaklarını ve İstanbul'u depremlere hazırlıklı hale getirdiklerini belirtti.

Advertisement