Zonguldak'ta DEAŞ üyelerine operasyon: 4 tutuklama - Son Dakika
Güncel

Zonguldak'ta DEAŞ üyelerine operasyon: 4 tutuklama

Zonguldak\'ta DEAŞ üyelerine operasyon: 4 tutuklama

Zonguldak'ta terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları ve finans sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Operasyonda çok sayıda dijital ve örgütsel materyale el konuldu.

01.03.2024 18:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zonguldak'ta, terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, terör örgütlerinin faaliyetlerinin ve finans kaynaklarının deşifre edilmesine yönelik çalışma yürütüldü.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, İl Jandarma Komutanlığı ve TEM Daire Başkanlığınca, DEAŞ terör örgütüne üye oldukları ve finans sağladıkları gerekçesiyle 5 şüpheliye yönelik 27 Şubat'ta kentte operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı, yapılan aramalarda çok sayıda dijital ve örgütsel materyale el konuldu.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4'ü tutuklandı, 1 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zonguldak'ta DEAŞ üyelerine operasyon: 4 tutuklama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Akıllı gözetleme kuleleri ve yapay zeka ile orman yangınlarına mücadele kolaylaşıyor
  11:43 Akıllı gözetleme kuleleri ve yapay zeka ile orman yangınlarına mücadele kolaylaşıyor

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, akıllı gözetleme kulelerinin ve yangın ihbarından sonra ekiplerin hızlıca koordine olmasını sağlayan Karar Destek Sistemi'nin yapay zekayla yönetildiğini belirterek, bunun orman yangınlarıyla mücadele kolaylık sağladığını söyledi.

 • İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak
  11:39 İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak

  İngiltere'de 2009'dan sonra doğanların hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayacak tasarı parlamentoda onaylandı. Bu yılın sonuna kadar yürürlüğe girmesi beklenen yasa, dünyanın herhangi bir yerinde uygulamaya giren en sert sigara yasaklarından biri olacak. İngiltere'deki yasak, 15 yaşına giren çocukların hayatları boyunca sigara almasını engelleyecek ve mevcut yasalarla birlikte 18 yaşın üzerindeki kişilere tütün ürünleri satışını da kademeli olarak azaltacak. Sigara yasağı, diğer ülkelerde de benzer şekilde uygulanmaktadır ve sigara yasalarının etkili olduğu, sigara kullanımının azaldığı ve sağlık sorunlarının azaldığı gözlemlenmektedir.

 • Elazığ'da 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyasıyla traktör sürücüleri bilgilendirildi
  11:39 Elazığ'da 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyasıyla traktör sürücüleri bilgilendirildi

  Elazığ'da İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyası kapsamında traktör sürücüleri bilgilendirildi. Gökbelen köyünde gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğinde traktör ile römork kullanımı, rops ve sürücü kabini kullanımının önemi, römorklarda reflektör kullanımı gibi konular hakkında bilgi verildi. Ayrıca ekipler, traktör römorklarına reflektör montajı gerçekleştirdi.

 • İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak
  11:39 İngiltere'de Doğanların Hayat Boyu Sigaraya Erişimi Yasaklanacak

  İngiltere'de 2009'dan sonra doğanların hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayacak tasarı parlamentoda onaylandı. Bu yılın sonuna kadar yürürlüğe girmesi beklenen yasa, dünyanın herhangi bir yerinde uygulamaya giren en sert sigara yasaklarından biri olacak. İngiltere'deki yasak, 15 yaşına giren çocukların hayatları boyunca sigara almasını engelleyecek ve mevcut yasalarla birlikte 18 yaşın üzerindeki kişilere tütün ürünleri satışını da kademeli olarak azaltacak. Sigara yasağı, diğer ülkelerde de uygulanmakta olup, sigara yasalarının etkili olduğu ve sigara kullanımının azaldığı gözlemlenmektedir.

 • Çin'de düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali başladı
  11:36 Çin'de düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali başladı

  Çin'de her yıl düzenlenen Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali'nin 41'incisi Cumartesi günü Shandong eyaletinin Weifang şehrinde başladı. Festival, uçurtma sanatçılarının gösterileri, yarışmalar ve etkinliklerle dolu bir program sunuyor.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: Büyük bir borçla karşı karşıyayız
  11:36 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın: Büyük bir borçla karşı karşıyayız

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, belediyenin büyük bir borçla karşı karşıya olduğunu ve hesapsız bir çalışma olduğunu belirtti. Akın, sorunların çözümü için planlarını hazırladıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 • Avrasya Kalkınma Bankası, Türkiye'nin gelecekte üye olabileceğini düşünüyor
  11:33 Avrasya Kalkınma Bankası, Türkiye'nin gelecekte üye olabileceğini düşünüyor

  Avrasya Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Nikolay Podguzov, Türkiye'nin Orta Asya bölgesinde önemli bir rol oynadığını ve bankaya üye ülkelerle yakın ekonomik ve kültürel bağları olduğunu belirterek, gelecekte Türkiye'nin de bankanın üyesi olabileceğini düşündüğünü söyledi. Bankanın kümülatif yatırım portföyü 15 milyar doları aşarken, Avrasya Kalkınma Bankası Orta Asya'da bağlantı altyapısı, ulaşım ve lojistik, enerji ile su imkanlarının artırılması ve gıda güvenliğinin sağlanması gibi konulara odaklanmaktadır.

 • Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlar arası Zonguldak futbol turnuvası başladı
  11:32 Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlar arası Zonguldak futbol turnuvası başladı

  Adalet Bakanlığı'na bağlı kurumlar arasında düzenlenen Zonguldak futbol turnuvası, Zonguldak Hakimler ve Savcılar ile Kdz. Ereğli Avukatlar arasında oynanan karşılaşma ile başladı. Açılış maçını Zonguldak Hakimler ve Savcılar takımı 6-4 kazandı. Turnuvanın ikinci gününde ise Zonguldak Adliyespor ile Beycumaspor ve Zonguldak Cezaevispor ile Devrek Açık Cezaevispor karşılaşacak.

 • Kars'ta Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında tohum dağıtımı yapıldı
  11:31 Kars'ta Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında tohum dağıtımı yapıldı

  Kars'ta gerçekleştirilen 'Mera Islah ve Amenajman Projeleri' kapsamında çiftçilere 100 bin kilo tohum dağıtıldı. Yüzde 10 hibe ile dağıtılan tohumlar, tarım ve hayvancılığa önemli katkı sağlayacak. Proje, Kars Valisi Ziya Polat tarafından Sultan Alparslan'ın fethettiği Ani'den başlatıldı. Proje kapsamında köy meralarında zararlı bitkiler yok edilerek hayvanlara yararlı bitkilerin çoğalması için iyileştirmeler yapılıyor.


Advertisement