Son dakika Gürsel Baran haberleri, Gürsel Baran son dakika, son dakika Gürsel Baran

Son Dakika Gürsel Baran Haberleri

 • Kredi kartlarında taksit sayısı değişecek mi? İlk talep geldi
  18 Şub Kredi kartlarında taksit sayısı değişecek mi? İlk talep geldi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasının üretime ve ticarete olumlu yansıyacağını belirtti.

 • ATO Başkanı: Ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılması gerekiyor
  18 Şub ATO Başkanı: Ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılması gerekiyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasının üretime ve ticarete olumlu yansıyacağını belirtti. Baran, ticari kredi kartlarının bireysel kredi kartlarından ayrı değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, inşaat malzemeleri sektöründe artan talep ve kredi kartı harcamalarındaki artışın tüketimden değil, inşaat üretiminden kaynaklandığını ifade etti.

 • ATO Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Analist Eğitimi Sertifika Töreni ve Konferansı Gerçekleştirildi
  15 Şub ATO Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Analist Eğitimi Sertifika Töreni ve Konferansı Gerçekleştirildi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, siber güvenliğin, kritik verilerin korunması açısından önemine işaret ederek, 'Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızın devamı için siber güvenlik hattımızı sağlam tutmamız şart.' ifadesini kullandı. ATO'da gerçekleştirilen Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Analist Eğitimi Sertifika Töreni ve Konferansı'nda, siber güvenlik alanında yeni ve nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkı sağlandığı belirtildi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Siber güvenlik hattımızı sağlam tutmalıyız
  15 Şub ATO Başkanı Gürsel Baran: Siber güvenlik hattımızı sağlam tutmalıyız

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, dijitalleşmenin sağladığı kolaylıkların yanı sıra bazı tehditleri de içerdiğini ve dijital ortama taşınan her sistemin, yeni ve ciddi güvenlik risklerini beraberinde getirdiğini belirterek, 'Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızın devamı için siber güvenlik hattımızı sağlam tutmamız şart' dedi.

 • Akaryakıt İstasyonları Kredi Kartı Komisyon Oranlarının Düşürülmesini İstiyor
  07 Şub Akaryakıt İstasyonları Kredi Kartı Komisyon Oranlarının Düşürülmesini İstiyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yüksek kredi kartı komisyon oranları nedeniyle sıkıntı yaşadığını belirterek, sektör temsilcilerinin bankalardan komisyon oranlarının düşürülmesini talep ettiğini söyledi. Baran, ayrıca akaryakıt bayilerinin yeni nesil yazar kasaya geçişin maliyetlerinin vergiden düşürülerek desteklenmesini beklediğini ifade etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Türk Milletinin En Büyük Gücü Birlik ve Beraberliktir
  04 Şub ATO Başkanı Gürsel Baran: Türk Milletinin En Büyük Gücü Birlik ve Beraberliktir

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, felaket karşısında sergilenen dayanışmayı hissettiklerini ve Türk milletinin en büyük gücünün birlik ve beraberlik olduğunu belirtti. ATO olarak deprem bölgesinde aktif bir şekilde yer aldıklarını ve ihtiyaçları karşılamak için çeşitli yardımlar yaptıklarını ifade etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Dayanışma içinde milletçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yok
  04 Şub ATO Başkanı Gürsel Baran: Dayanışma içinde milletçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yok

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından dayanışma içinde milletçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olmadığını belirtti. ATO olarak deprem bölgesine tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve yardımlarını sürdürdüklerini ifade eden Baran, birlik ve beraberliğin Türk milletinin en büyük gücü olduğunu vurguladı.

 • ETSO Başkanı Saim Özakalın, TOBB Müşterek Konseyi'ne katıldı
  02 Şub ETSO Başkanı Saim Özakalın, TOBB Müşterek Konseyi'ne katıldı

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat'ın katılımıyla TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Odaları Müşterek Konseyi'ne katıldı. Özakalın, toplantıda ETSO'nun hazırladığı raporlarda belirtilen sorun ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 • İYİ Parti, Ankara adayını Cengiz Topel Yıldırım olarak belirledi
  22 Oca İYİ Parti, Ankara adayını Cengiz Topel Yıldırım olarak belirledi

  Siyaset kulislerine düşen son bilgilere göre İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. Bir dönem eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olarak da görev yapan Yıldırım, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü ve uzlaşı sağladı. Yıldırım'ın, 24 Ocak'ta İYİ Parti Genel Merkezi'nde düzenlenecek bir törenle kamuoyuna tanıtılması bekleniyor.

 • ATO ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı
  20 Oca ATO ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasında eğitim, proje, danışmanlık, ortak atölye, laboratuvar ve sosyal alan kullanımı konularında işbirliği protokolü imzalandı. ATO, üyelerinin gelişimine destek vererek başkent ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya yönelik üniversitelerle işbirliğine bir yenisini ekledi. Protokol, eğitim, proje, ortak atölye, laboratuvar ve sosyal alan kullanımı konularında işbirliğini kapsamaktadır. İşbirliği ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler üyelere aktarılacak ve işletmelere entegre edilecektir. ATO Başkanı Gürsel Baran, işbirliğinin üretim süreçlerinden ticarete kadar birçok sektörü etkilediğini ve işletmelerin değişim ve dönüşümünü zorunlu kıldığını belirtti. OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ise üniversitenin Ahilik geleneğini sürdürdüğünü ve verilen görevleri yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise işbirliği ile Ankara'nın ihracatta daha üst sıralara taşınması gerektiğini vurguladı.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, vergi indiriminde prosedür kolaylaştırılmasını talep etti
  12 Oca ATO Başkanı Gürsel Baran, vergi indiriminde prosedür kolaylaştırılmasını talep etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, vergisini düzenli ödeyen mükellefe yönelik indirim uygulamasında prosedürün kolaylaştırılmasını talep etti. Baran, verginin önemine dikkat çekerek, vergisini düzenli ödeyen mükelleflerin desteklenmesini ve teşvik edici uygulamaların artırılmasını istedi. Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Ali Aslankaya da mükelleflere yönelik bilgilendirme toplantılarının önemini vurguladı.

 • ATO Üyelerine Vergi İndirimi Uygulamaları Anlatıldı
  12 Oca ATO Üyelerine Vergi İndirimi Uygulamaları Anlatıldı

  Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) düzenlenen 'Vergi İndirimi ve 2024 Yılında Yapılacak Güncellemeler' konulu toplantıda, ATO üyelerine vergi indirimi uygulamaları hakkında bilgi verildi. ATO Başkanı Gürsel Baran, vergi konusunun önemine vurgu yaparak, vergiye uyumlu mükelleflerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Toplantıda ayrıca vergi gelirlerinin ülkenin gelişimi için önemine dikkat çekildi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  10 Oca ATO Başkanı Gürsel Baran, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Anadolu Ajansı'nın 2023'e damga vuran olaylara ilişkin fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Baran, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceleyerek, farklı kategorilerdeki fotoğraflara oy verdi.

 • Ankara Ticaret Odası, Başkentin 101 Turizm Destinasyonunu Tanıtan Takvim Hazırladı
  09 Oca Ankara Ticaret Odası, Başkentin 101 Turizm Destinasyonunu Tanıtan Takvim Hazırladı

  Ankara Ticaret Odası (ATO), Cumhuriyet'in 101. yılına özel olarak başkentin 101 turizm destinasyonunu tanıtan bir takvim hazırladı. Takvimde yer alan karekod sayesinde ATO'nun dijital uygulaması üzerinden destinasyonların görsel ve tanıtım bilgilerine ulaşılabiliyor. ATO Başkanı Gürsel Baran, hedeflerinin başkenti turizmde cazibe merkezi haline getirmek olduğunu belirtti.

 • ATO Başkanı: Sürücüler Kış Lastiği Kullanmalı
  04 Oca ATO Başkanı: Sürücüler Kış Lastiği Kullanmalı

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, sürücülerin, havaların iyi gittiğini düşünerek tedbiri elden bırakmaması ve araçlarına kış lastiği taktırarak kazalara karşı önlem alması gerektiğini bildirdi. Baran, kış lastiği kullanımının tüm ticari araçlarda zorunlu olduğunu hatırlatarak, sürücülere uyarılarda bulundu.

 • ATO Başkanı: Kış Lastiği Takılmalı, Tedbirli Olmalıyız
  04 Oca ATO Başkanı: Kış Lastiği Takılmalı, Tedbirli Olmalıyız

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, küresel ısınma nedeniyle mevsim normalleri dışında hava şartları yaşandığını ancak buna güvenerek tedbiri elden bırakmamak gerektiğini belirterek, kış lastiğine geçiş zorunluluğu 1 Aralık tarihinde başladı. Baran, araçlara kış lastiği takılması ve kazalara karşı önlem alınması gerektiğini vurguladı.

 • ATO Başkanı: Mesleki ve teknik lise mezunlarına teşvik verilmesi ara eleman sorununu çözecek
  01 Oca ATO Başkanı: Mesleki ve teknik lise mezunlarına teşvik verilmesi ara eleman sorununu çözecek

  Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, mesleki ve teknik lise mezunu çalışanlara, ücretten sigorta primine, askerlikten sağlık giderlerine çeşitli alanlarda teşvik verilmesinin, reel sektörün kronik hale gelen ara eleman sorununun çözülmesine katkı sağlayacağını belirtti. Baran, mesleki ve teknik eğitim almış ara elemanların reel sektörün kalbi olduğunu vurgulayarak, mesleki eğitimden geçen gençlere kolaylıklar sağlanması ve teşviklerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • ATO Başkanı: Para ve maliye politikalarıyla Türkiye ekonomisi olumlu yönde ilerliyor
  29 Ara ATO Başkanı: Para ve maliye politikalarıyla Türkiye ekonomisi olumlu yönde ilerliyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, genel seçimler sonrasında uygulanan para ve maliye politikalarının etkisiyle Türkiye ekonomisinin olumlu yönde ilerlediğini belirtti. Baran, 2023 yılını değerlendirerek, 2024'e ilişkin öngörü ve beklentilerini paylaştı. Gelecek yılın öncelikli hedefin enflasyonu düşürmek olduğunu vurgulayan Baran, ATO olarak ulusal ve uluslararası rekabet gücünü artırmak amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunacaklarını ifade etti.

 • ATO Başkanı Baran: '2024'te öncelikli hedef enflasyonu düşürmek'
  29 Ara ATO Başkanı Baran: "2024'te öncelikli hedef enflasyonu düşürmek"

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'de genel seçimlerin ardından uygulamaya konan para ve maliye politikalarının yılın ikinci yarısına damga vurduğunu belirterek, "2024 yılında öncelikli hedef enflasyonun düşürülmesi olacak.

 • ATO Başkanı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti
  28 Ara ATO Başkanı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Ziyarette, ATO heyetinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Ankara Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Ankara Sanayi Odası 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş da yer aldı. Baran ve Şamlıoğlu, okulun teknoloji alanlarından laboratuvarlarına kadar çeşitli bölümlerini gezerek, öğrencilerin uygulamalı eğitim atölyelerini yakından inceledi. Baran, nitelikli iş gücünün en önemli kaynağının meslek liseleri olduğunu vurgulayarak, mesleki eğitimin iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda, teknolojideki gelişmeler de dikkate alınarak verilmesi gerektiğini belirtti. Şamlıoğlu ise yakın zamanda yeni bir mesleki eğitim yaklaşımını sektöre entegre edecek bir mekanizmayı hayata geçireceklerini bildirdi.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Asgari ücretin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diliyoruz
  27 Ara TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Asgari ücretin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diliyoruz

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 17 bin 2 lira net asgari ücretin ülkenin üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesi için enflasyonla mücadele kararlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç da yeni asgari ücretin çalışanlar ve işverenler için hayırlı olmasını diledi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti
  27 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i makamında ziyaret etti. Baran, Şimşek'e ATO'nun faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve tek oranlı KDV uygulanması, ticari kredi kartlarına uygulanan taksit sayısının artırılması gibi önerilerde bulundu.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti
  27 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i makamında ziyaret etti. Baran, ziyarette küresel ekonominin zorluklarına rağmen Türkiye'nin süreci iyi yönettiğini belirtti. Ayrıca, ticari kredi kartlarına uygulanan taksit sayısının artırılması, vergi ödemelerinde limitin kaldırılması ve SGK ödemelerinde komisyon alınmaması gibi taleplerini iletti.

 • Yasa Dışı Ticaret ATO'da Ele Alındı. Kayıt Dışı ve Kaçağın Ekonomiye Faturası Yıllık 250 Milyar Dolar
  22 Ara Yasa Dışı Ticaret ATO'da Ele Alındı. Kayıt Dışı ve Kaçağın Ekonomiye Faturası Yıllık 250 Milyar Dolar

  Vergi kaybına neden olan yasa dışı ticaretin etkileri, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın katıldığı konferansta ele alındı. Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği konferansta, toplam yaklaşık 1 trilyon dolarlık ekonominin yüzde 25’inin kayıt dışı olduğu, bunun 250 milyar dolara karşılık geldiği tahminine yer verilirken yasa dışı ticaretle mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.

 • Ticaret Bakanı: 4,7 Milyar TL'lik Uyuşturucu ve 17,2 Milyar TL'lik Kaçak Ticari Eşya Ele Geçirildi
  22 Ara Ticaret Bakanı: 4,7 Milyar TL'lik Uyuşturucu ve 17,2 Milyar TL'lik Kaçak Ticari Eşya Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekiplerinin 11 ay içinde gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda 4,7 milyar TL değerinde uyuşturucu ve 17,2 milyar TL değerinde kaçak ticari eşya ele geçirildiğini açıkladı. Toplamda 22 milyar TL değerinde müsadere işlemi yapıldı.

 • Gümrüklerde bu yıl 22 milyar liralık kaçak eşya ele geçirildi
  22 Ara Gümrüklerde bu yıl 22 milyar liralık kaçak eşya ele geçirildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, gümrüklerde bu yıl 22 milyar liralık kaçak ticarete konu ürün ele geçirildiğini belirterek, "Ülkemizin güvenliğini, ekonomideki adil ticareti, halkımızın sağlığı ve refahını, ekonomik istikrarı ve dürüst ticaret erbabının hakkını korumak adına ticari kaçak...

 • Ticaret Bakanı: 4,7 Milyar TL Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi
  22 Ara Ticaret Bakanı: 4,7 Milyar TL Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekiplerinin bu yıl yapılan operasyonlar sonucunda 4,7 milyar TL değerinde uyuşturucu ele geçirdiğini açıkladı. Ayrıca, 17,2 milyar TL değerinde kaçak ticari eşya da ele geçirildiği belirtildi.

 • Bakan Bolat: 'Son 11 ayda gümrüklerde 22 milyar liralık müsadere yapıldı'
  22 Ara Bakan Bolat: "Son 11 ayda gümrüklerde 22 milyar liralık müsadere yapıldı"

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Bu sene 11 ay içinde yapılan operasyonlar neticesinde toplam 22 milyar liralık bir müsadere gümrüklerde yapıldı" dedi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, KDV tevkifatı düzenlemesine karşı çıktı
  21 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, KDV tevkifatı düzenlemesine karşı çıktı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, TBMM'nin gündeminde bulunan 'Torba Yasa' kapsamındaki KDV tevkifatı düzenlemesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Baran, düzenlemenin ticaret yapılan işletmelerin KDV tevkifatından sorumlu tutulmasının hayatın gerçeklerine uygun olmadığını belirtti ve sektörlerde büyük sıkıntılara yol açabileceğini ifade etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, Özbekistan bankası Agrobank'ın temsilcilerini kabul etti
  21 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, Özbekistan bankası Agrobank'ın temsilcilerini kabul etti

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Türkiye modelini incelemek üzere ülkeye gelen Özbekistan bankası Agrobank'ın temsilcilerini kabul etti. Baran, heyete Türkiye'deki finansman çalışmaları ve istihdam artırma faaliyetlerini anlattı. Agrobank Baş Analitik Başkanı Sherov ise Türkiye'de incelemelerde bulunarak gençlere yeni istihdam alanları oluşturmak için neler yapabileceklerini belirlemek istediklerini söyledi.

 • ATO Başkanı: El konulan poliçeler iptal edildi, sigorta acenteleri mağdur
  20 Ara ATO Başkanı: El konulan poliçeler iptal edildi, sigorta acenteleri mağdur

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (SEDDK) el koyduğu iki sigorta şirketine ait 120 bin poliçenin iptal edildiğini belirterek, sigorta acentelerinin mağduriyet yaşadığını söyledi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret etti
  15 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ATO üyelerinin gündeminde yer alan konular aktarıldı.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile görüştü
  15 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile görüştü

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve heyeti, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'la bir araya geldi. Baran, görüşmede reel sektörü ilgilendiren konuları aktardı ve sağlık sektöründe güncellenmesi gereken fiyatlar ve tahsilat süreleri konusunda taleplerini iletti. Ayrıca, ATO ve SGK işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, sosyal güvenlik sistemindeki teşvikler ve prim ödeme yöntemleri ele alındı.

 • ATO Başkanı: İşverenlerin kredi kartıyla yaptığı SGK prim ödemelerinde komisyon alınmamasını istiyoruz
  15 Ara ATO Başkanı: İşverenlerin kredi kartıyla yaptığı SGK prim ödemelerinde komisyon alınmamasını istiyoruz

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, kredi kartıyla yapılan sigorta prim ödemelerinde alınan komisyon bedellerinin işverenin yükünü artırdığını belirterek, işverenlerin kredi kartıyla yaptığı SGK prim ödemelerinde komisyon alınmamasını istediklerini söyledi.

 • ATO Başkanı Baran'dan 'Tek Oranlı Vergi' önerisi
  14 Ara ATO Başkanı Baran'dan 'Tek Oranlı Vergi' önerisi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Verginin sadeleştirilmesi, dünyanın birçok ülkesinde uygulandığı gibi tek oranlı hale getirilmesi vergide adalet sağlamanın yanı sıra vergi prosedürlerini azaltarak girişimciliğin önünün açar, tahsilat oranlarını da artırır" dedi.

 • İş dünyası işsizlik verilerini değerlendirdi
  11 Ara İş dünyası işsizlik verilerini değerlendirdi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'de uygulanan ekonomik programın olumlu etkilerini finansal göstergelerin ardından makroekonomik göstergelerde de görmeye başladıklarını belirtti.

 • ATO Başkanı Baran: 'Savunma Sanayi Şirketlerimizle Gurur Duyuyoruz'
  10 Ara ATO Başkanı Baran: "Savunma Sanayi Şirketlerimizle Gurur Duyuyoruz"

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) listesinde ilk 100 savunma sanayi şirketi arasında yer alan ASELSAN, BAYKAR, TUSAŞ ve ROKETSAN’ı kutladı. Baran, “Türk savunma sanayi şirketlerimizle gurur duyuyoruz” dedi. Baran, listeye giren üç firmanın Ankara merkezli olduğunu belirterek, bu firmaların üretimle, ihracatla, istihdamla Başkent’in ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

 • ATO Başkanı Baran'dan Türk savunma sanayii devlerine kutlama
  10 Ara ATO Başkanı Baran'dan Türk savunma sanayii devlerine kutlama

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün (SIPRI) ilk 100 savunma sanayi şirketi arasında yer alan ASELSAN, BAYKAR, TUSAŞ ve ROKETSAN'ı kutlayarak, "Türk savunma sanayi şirketlerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

 • Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Mahmud, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti
  08 Ara Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Mahmud, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye ile Etiyopya arasındaki ticaret hacmini 1 milyar dolar seviyesine çıkarma hedefi için ATO olarak çalışmaya hazırız." ifadesini kullandı.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, SGK Başkanı Raci Kaya'yı ziyaret etti
  07 Ara ATO Başkanı Gürsel Baran, SGK Başkanı Raci Kaya'yı ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Raci Kaya'yı ziyaret etti. Baran, ziyarette SGK'nın hizmet kalitesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederken, kredi kartı ile sosyal güvenlik primi ödemelerinde bankaların komisyon almadan işlem yapmasını istedi.

 • ATO, Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturmayı hedefliyor
  06 Ara ATO, Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturmayı hedefliyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk kültüründe önemli bir yeri olan Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturup, ticaretini artırmayı hedeflediklerini belirtti. ATO'nun düzenlediği etkinlikte, Türk kahvesinin 500 yıllık hikayesi anlatıldı.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: ATO Ülkenin Kalkınmasına Büyük Katkı Sağlıyor
  02 Ara İçişleri Bakanı Yerlikaya: ATO Ülkenin Kalkınmasına Büyük Katkı Sağlıyor

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara Ticaret Odası'nın ülkenin kalkınmasına ve ekonominin büyümesine büyük katkılar sağladığını belirtti. Yerlikaya, ATO'nun iş insanlarıyla yapılan Meclis Toplantısı'nda bir araya gelindiğini ifade etti.

 • Bakan Yerlikaya ATO Meclis Toplantısı'na katıldı
  01 Ara Bakan Yerlikaya ATO Meclis Toplantısı'na katıldı

  Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 29. Dönem Kasım Ayı Olağan Müşterek Meclis Toplantısı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın katılımıyla yapıldı.

 • ATO Başkanı: Türkiye, üreterek ve ihracat yaparak büyüyor
  30 Kas ATO Başkanı: Türkiye, üreterek ve ihracat yaparak büyüyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrekte yüzde 5,9 büyümesinin önemli bir gelişme olduğunu belirterek, Türkiye'nin ekonomi politikalarının olumlu yansımalarını büyüme verilerinde gözlemlediklerini söyledi. Baran, ülke risk priminin düşmesinin yatırımcının güvenini artırdığını ve Türkiye ekonomisinin büyüme performansının devam edeceğine inandıklarını vurguladı.

 • ATO ve KOBSKA arasında ticari işbirliği protokolü imzalandı
  24 Kas ATO ve KOBSKA arasında ticari işbirliği protokolü imzalandı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Azerbaycan Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Dernekler Birliği (KOBSKA) arasında ticari ve iş ilişkilerini geliştirmek üzere protokol imzalandı. ATO Başkanı Gürsel Baran, Azerbaycan ile Türkiye'nin millet olarak bir olduğunu belirtirken, dış ticaret hacminin artırılması hedeflendiğini ifade etti. KOBSKA Başkanı Nigar Alasgarova ise ATO üyesi işletmelerin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

 • ATO Başkanı: Çek sorununa çözüm üretilirken alacaklılar da dikkate alınsın
  23 Kas ATO Başkanı: Çek sorununa çözüm üretilirken alacaklılar da dikkate alınsın

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, çek sorununa çözüm üretilirken borçlu kadar alacaklının da dikkate alınmasını istedi. Baran, çeklerle ilgili düzenleme yapılacağına ilişkin haberlerin basında yer aldığını belirterek, geçici düzenlemeler yerine 'Çek vadesi geldiğinde ödenir' hükmünün Türk Ticaret Kanunu'na eklenmesi gerektiğini ifade etti. Baran, çek sorununa çözüm üretilirken borçlu kadar alacaklıların da düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

 • ATO Başkanı: 'Çek vadesi geldiğinde ödenir' hükmü Türk Ticaret Kanunu'na koyularak net bir çözüm üretilebilir
  23 Kas ATO Başkanı: 'Çek vadesi geldiğinde ödenir' hükmü Türk Ticaret Kanunu'na koyularak net bir çözüm üretilebilir

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, çek düzenlemeleriyle ilgili olarak 'Çek vadesi geldiğinde ödenir' hükmünün Türk Ticaret Kanunu'na eklenerek net bir çözüm üretilebileceğini söyledi. Baran, çekle ilgili düzenlemelerde borçlu kadar alacaklının da dikkate alınması gerektiğini belirtti.

 • TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanlığına Aykut Çakmaklı Seçildi
  20 Kas TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanlığına Aykut Çakmaklı Seçildi

  TÜGİAD Ankara Şubesi Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Aykut Çakmaklı, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Toplantıya yaklaşık 200 TÜGİAD üyesi katıldı. Çakmaklı, Türkiye'nin ekonomik potansiyelini değerlendirerek, üretken ve sürdürülebilir bir ekonomiye ulaşmanın önemine vurgu yaptı. TÜGİAD'ın 40 yıllık geçmişiyle 60'tan fazla sektörde 400 bin kişiye istihdam sağladığı belirtildi.

 • ATO ile Lusaka TSO arasında 'İyi niyet protokolü' imzalandı
  20 Kas ATO ile Lusaka TSO arasında "İyi niyet protokolü" imzalandı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Zambiya'nın Başkenti Lusaka'nın Ticaret ve Sanayi Odası (Lusaka TSO) arasında ticari ve iş ilişkilerini geliştirmek üzere "İyi Niyet Protokolü" imzalandı.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, turizmle ilgili liseleri tematik hale getireceklerini açıkladı
  19 Kas Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, turizmle ilgili liseleri tematik hale getireceklerini açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, turizmle ilgili liselerin tamamını tematik hale getirmeye çalıştıklarını ve yakında 'gastronomi lisesi' programını paylaşacaklarını belirtti. Ayrıca, müfredatların revize edileceğini ve turizm kültürünün oluşturulması için çalışmalar yapılacağını söyledi.

 • ATO'dan büyükelçilere ve yabancı misyon temsilcilerine resepsiyon
  17 Kas ATO'dan büyükelçilere ve yabancı misyon temsilcilerine resepsiyon

  Ankara Ticaret Odası (ATO), TRAVELEXPO Ankara Fuarı'nda büyükelçiler ve yabancı misyon temsilcilerini ağırladığı bir resepsiyon verdi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak'
  16 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak" "Türkiye mal ticaretinde daha fazla açık veren bir ülke ama hizmet ticaretinde fazla veren bir ülke" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Orta Vadeli Program çerçevesinde...

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak'
  16 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Orta Vadeli Program çerçevesinde turizm yıl sonu hedefimiz 55 milyar doları aşmak" dedi.

 • ATO Başkanı Baran, TravelExpo Ankara'nın açılışında konuştu Açıklaması
  16 Kas ATO Başkanı Baran, TravelExpo Ankara'nın açılışında konuştu Açıklaması

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, bugün kapılarını açan TravelExpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na ilişkin, "Fuar, bizi uluslararası konuklara ve alım heyetlerine tanıtırken büyükelçiliklerin açtıkları stantlarla yabancı ülkeleri ve onların turizm potansiyelini...

 • ATO Başkanı Baran: 'Reel sektör beyaz ve mavi yakalı işçi arıyor'
  15 Kas ATO Başkanı Baran: "Reel sektör beyaz ve mavi yakalı işçi arıyor"

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "İş Dünyası İstişare Toplantısı"nın çok verimli geçtiğini, iş dünyasının beklentileri ve problemlerini aktarma imkanı bulduğunu söyledi.

 • Travelexpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Başkentin Potansiyelini Dünyaya Tanıtacak
  14 Kas Travelexpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Başkentin Potansiyelini Dünyaya Tanıtacak

  Ankara Ticaret Odası (ATO), destekçisi olduğu ve Türkiye'nin turizm değerlerinin sergileneceği Travelexpo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda başkentin potansiyelini dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Atatürk'ün aydınlık medeniyet yoluna sahip çıkmaya devam edeceğiz
  09 Kas TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Atatürk'ün aydınlık medeniyet yoluna sahip çıkmaya devam edeceğiz

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajda, Atatürk'ün eserlerine ve aydınlık medeniyet yoluna sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti. Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyasının ülkemiz için daha fazla refah, istihdam ve yatırım sağlamak için var gücüyle çalışacağına söz verdi.

 • ATO Meclisi, Cumhuriyet'in ve Odanın kuruluşunun 100. yılı gündemiyle toplandı
  01 Kas ATO Meclisi, Cumhuriyet'in ve Odanın kuruluşunun 100. yılı gündemiyle toplandı

  Ankara Ticaret Odasının (ATO) 29. Dönem Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Cumhuriyet'in ve ATO'nun kuruluşunun 100'üncü yılı gündemiyle gerçekleştirildi.

 • ATO Başkanı Baran: 'Geçmişimizden aldığımız ilhamla gelecek yüzyıllarımızı inşa edeceğiz'
  01 Kas ATO Başkanı Baran: "Geçmişimizden aldığımız ilhamla gelecek yüzyıllarımızı inşa edeceğiz"

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Cumhuriyet'in ve ATO'nun ikinci yüzyıla girdiğini belirterek, "160 bin üyemizle birlikte iktisadi alanda yeni zaferler yazmaya devam edeceğiz.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: İsrail'in zulümleri Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın gerçeğini değiştiremez
  31 Eki ATO Başkanı Gürsel Baran: İsrail'in zulümleri Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın gerçeğini değiştiremez

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, İsrail'in yaptığı zulümlerin ne kadar şiddetli olursa olsun, Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu gerçeğini ve Mescid-i Aksa'nın da İslam'a ait olduğu gerçeğini değiştiremeyeceğini belirtti. Baran, ATO 29. Dönem 12. Olağan Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına dikkat çekerek, Türkiye'nin barış sürecine destek olduğunu vurguladı ve masum insanların kanını dökenleri kınadı.

 • ATO Başkanı Baran, TOBB İç Anadolu Bölge Toplantısı'nda reel sektörün taleplerini dile getirdi
  31 Eki ATO Başkanı Baran, TOBB İç Anadolu Bölge Toplantısı'nda reel sektörün taleplerini dile getirdi

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, enflasyonla mücadele konusunda hükümetin attığı adımların sonuçlarının en kısa zamanda görüleceğini beklediklerini ancak işletmelerin yükselen enflasyon nedeniyle gelir gider dengelerinin bozulduğunu belirterek, enflasyon...

 • ATO Başkanı: Endüstriler ekonomiyi geliştirmenin anahtarı
  30 Eki ATO Başkanı: Endüstriler ekonomiyi geliştirmenin anahtarı

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, endüstrilerin ekonomiyi geliştirmenin, yeni istihdam alanları oluşturmanın ve ihracatı artırmanın anahtarı olduğunu belirtti. ATO'nun desteğiyle gerçekleşen konferansta, İngiltere Hükümeti Yenilik Endüstriler Elçisi John Newbigin konuşmacı olarak yer aldı. ATO Başkanı Baran, endüstrilerin Türkiye ve dünyada sürekli gelişen en önemli alanlardan biri olduğunu vurgulayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de endüstriler alanında bir komisyon kurulması gerektiğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Bolat'ın yaptığı 'indirim çağrısına' iş dünyasından destek artıyor
  30 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Bolat'ın yaptığı "indirim çağrısına" iş dünyasından destek artıyor

  MEHMET KADİR KILINÇ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın yaptığı "indirim çağrısına" ticaret ve sanayi odalarından perakendecilere, zincir marketlerden farklı sektörlere kadar destek giderek artıyor.

 • Kreatif Ekonomi ve İstihdam Yaratma
  29 Eki Kreatif Ekonomi ve İstihdam Yaratma

  İngiltere Kreatif Endüstriler Elçisi John Newbigin, kreatif ekonominin istihdam yaratması ve ekonomide inovasyonu tetiklemesi gibi faydalarından bahsederek, yerel makamların bu alanda aktif politikalar geliştirmek istediğini belirtti. Newbigin ayrıca, kreatif endüstrilerin dünya genelinde yükselişte olduğunu ve kültürel faaliyetlerin artmasıyla birlikte ekonomide temel sektörlerden biri haline geldiğini vurguladı. Hükümetlerin de konuya ilgi gösterdiğini ifade eden Newbigin, kreatif ekonomiye yönelik program geliştirme ihtiyacının olduğunu ve bu programa 55 şehirden başvuru aldıklarını söyledi.

 • Başkent'te Gençlik Meclisleri Rüzgarı
  25 Eki Başkent'te Gençlik Meclisleri Rüzgarı

  Başkent Gençlik Meclisi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin organize ettiği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi (AKK) ev sahipliğinde 21-22 Ekim'de düzenlenen “100. Yılda 100 Genç Lider Başkentte” programı kapsamında Türkiye’deki gençlik meclisleri başkanları Ankara’da bir araya geldi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Farklı KDV oranları sorununu çözmeliyiz
  24 Eki ATO Başkanı Gürsel Baran: Farklı KDV oranları sorununu çözmeliyiz

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, farklı KDV oranlarının işletmelerin faaliyetlerini zorlaştırdığını ve karmaşaya neden olduğunu belirterek, alış ve satışlarda aynı oranların uygulanması gerektiğini söyledi. Baran, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın sorunların çözümü konusunda destek olduğunu ifade etti. Yiyecek-içecek sektörünü etkileyen farklı KDV uygulamaları nedeniyle sektörün çeşitli olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığı da vurgulandı.

 • Kosova Başbakanı Albin Kurti, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve heyetiyle görüştü
  20 Eki Kosova Başbakanı Albin Kurti, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve heyetiyle görüştü

  Kosova Başbakanı Albin Kurti, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti. Baran, iki ülke arasındaki ticari ve yatırım ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Kurti ise Türkiye ve ATO üyeleriyle işbirliğini derinleştirmek için hazır olduklarını kaydederek, iki ülke arasındaki tarihi ve kültürel ilişkilerin unutulmaması gerektiğini belirtti.

 • Ankara, Kosovalıları sağlık turizmi için davet ediyor
  19 Eki Ankara, Kosovalıları sağlık turizmi için davet ediyor

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın sağlık sektörüyle ön plana çıkan bir şehir olduğunu belirterek, Kosovalıları sağlık turizmi için başkente davet etti. Baran, Ankara'nın sağlık turizmi potansiyelini ortaya çıkaracak planlamalar yapılması gerektiğini vurguladı. Kosova Başbakan Yardımcısı Emilija Redzepi ve Sağlık Bakanı Arben Vitia ise Türkiye ile sağlık sektöründe işbirliği yapabileceklerini ifade etti.

 • ATO Başkanı Baran'dan Kosova Cumhurbaşkanı Sadriu'ya ziyaret
  18 Eki ATO Başkanı Baran'dan Kosova Cumhurbaşkanı Sadriu'ya ziyaret

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Kosova'ya ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla yaptıkları çalışma ziyaretinde Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani Sadriu tarafından kabul edildi.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Gazze'de İnsanlık Suçu İşleniyor
  16 Eki ATO Başkanı Gürsel Baran: Gazze'de İnsanlık Suçu İşleniyor

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, İsrail'in Gazze'de sivil halkı hedef almasına tepki göstererek, 'Gazze'de tüm dünyanın gözleri önünde insanlık suçu işleniyor. Filistin halkına yönelik saldırılar bir an önce durmalı ve bölgeye insani yardımlar dört koldan ulaştırılmalıdır' dedi.

 • ATO, marketler ve üyelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın indirim kampanyasına desteğe çağırdı
  13 Eki ATO, marketler ve üyelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın indirim kampanyasına desteğe çağırdı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın indirim kampanyası çağrısına ilişkin, "Bu süreçte, marketler başta olmak üzere tüm üyelerimizi yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadeleye destek vermeye davet ediyorum.

 • ATO Başkanı Baran, Ankara'nın başkent oluşunun 100'üncü yıl dönümünü kutladı
  12 Eki ATO Başkanı Baran, Ankara'nın başkent oluşunun 100'üncü yıl dönümünü kutladı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Ankara, üstlendiği sorumlulukla bir yandan fiili olarak başkent olurken, diğer yandan milletimizin azim ve kararlılığının sembolü haline gelmiştir" dedi.

 • Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Bilgiç, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti
  06 Eki Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Bilgiç, ATO Başkanı Baran'ı ziyaret etti

  Türkiye Cumhuriyeti'nin Moskova Büyükelçisi olarak atanan Tanju Bilgiç, göreve başlamadan önce Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ı ziyaret etti
  06 Eki ATO Başkanı Gürsel Baran, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ı ziyaret etti

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile birlikte Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ı ziyaret etti. Üstündağ, filenin sultanlarının başarılarının ardından özellikle kız çocukları olan ailelerin voleybola ilgisinin yüzde 80 yükseldiğini belirterek, Ankara'da kurulan spor lisesinin ardından iki ilde daha spor okulu kurmak istediklerini söyledi.

 • Ankara Ticaret Odası, Gönül Coğrafyamız Balkanlar etkinliği düzenledi
  29 Eyl Ankara Ticaret Odası, Gönül Coğrafyamız Balkanlar etkinliği düzenledi

  Ankara Ticaret Odası (ATO), Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Balkanlar etkinliği düzenledi. Etkinlikte Balkan kökenli vatandaşların kültürü ve mirası ön plana çıktı.

 • ATO'nun ev sahipliğinde Balkan gecesi
  29 Eyl ATO'nun ev sahipliğinde Balkan gecesi

  Ankara Ticaret Odası ve Balkan Ülkeleri Kültürel Araştırmalar ve Eğitim Vakfı iş birliğinde düzenlenen 'Gönül Coğrafyamız Balkanlar' adlı etkinlikte Balkan kültürüne ait geleneksel kıyafetler ve özel tatlar Ankaralılar ile buluştu.

 • Bakan Bolat: 'İkinci el araç fiyatlarında yüzde 10-15 oranında düşüşler var'
  27 Eyl Bakan Bolat: "İkinci el araç fiyatlarında yüzde 10-15 oranında düşüşler var"

  Bakan Bolat: "İkinci el araç fiyatlarında yüzde 10-15 oranında düşüşler var" Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ikinci el araç piyasasına ilişkin, "Sahte ilanlara ilişkin ağır cezai muayedeler uygulayacağımız yönetmelik değişiklikleri yaptık, bunların neticesini görmeye başladık.

 • ATO Başkanı, Ankara'ya Serbest Ticaret Bölgesi Talep Ediyor
  27 Eyl ATO Başkanı, Ankara'ya Serbest Ticaret Bölgesi Talep Ediyor

  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, serbest ticaret bölgelerinin yabancı yatırımcıları çekme ve ihracata yönelik üretim kapasitesini geliştirme gibi faydalar sağladığını belirterek, Ankara'ya bir serbest ticaret bölgesi yapılmasını talep etti. Baran ayrıca, KOBİ'lerin yeşil dönüşüm sürecinde desteklenmesi ve üyelerin e-ticarete adapte olabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

 • Ticaret Bakanı: Otomotiv piyasasında 2'nci el fiyatlarında düşüş var
  27 Eyl Ticaret Bakanı: Otomotiv piyasasında 2'nci el fiyatlarında düşüş var

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, otomotiv piyasasında 2'nci el fiyatlarında yüzde 10-15 düşüş olduğunu belirtti. Ayrıca, sıfır otomotivde de zam yapılamayan bir süreç yaşandığını söyledi.

 • Bakan Bolat: 'İkinci el araç fiyatlarında yüzde 10-15 oranında düşüşler var'
  27 Eyl Bakan Bolat: "İkinci el araç fiyatlarında yüzde 10-15 oranında düşüşler var"

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ikinci el araç piyasasına ilişkin, "Sahte ilanlara ilişkin ağır cezai muayedeler uygulayacağımız yönetmelik değişiklikleri yaptık, bunların neticesini görmeye başladık.

Advertisement