Son Dakika Haberleri: 10 METRELİK AĞAÇ 2 LOKANTANIN ÜZERİNE DEVRİLDİ, BİR DAİRENİN CAMINI KIRDI

10 METRELİK AĞAÇ 2 LOKANTANIN ÜZERİNE DEVRİLDİ, BİR DAİRENİN CAMINI KIRDI

5 ay önce

Beşiktaş'ta, kökü çürüyen 10 metrelik akasya ağacı, bir binanın girişindeki iki lokantanın üzerine devrildi.

Beşiktaş'ta, kökü çürüyen 10 metrelik akasya ağacı, bir binanın girişindeki iki lokantanın üzerine devrildi. Binanın 2'nci katındaki bir dairenin penceresine de zarar veren ağaç, elektrikli testereyle kesilerek kaldırıldı.

Olay, Muradiye Mahallesi Nüzhetiye Caddesi'nde, saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kaldırım üzerinde bulunan akasya ağacının çevresindeki toprağın kalktığını fark eden vatandaşlar durumu belediye ekiplerine bildirdi.

Yaklaşık 50 yaşında olduğu iddia edilen ağaç, ekipler gelmeden, kökünden kırılarak devrildi. Bir binanın girişindeki iki lokantanın üzerine düşen ağaç, 2'nci kattaki bir dairenin de penceresine zarar verdi. Ağaç düşerken lokantalardan birinde oturan müşteriler ve çalışanlar kaçarak kendilerini kurtardı.

Haber verilmesinin ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çevreyi güvenlik şeridiyle kapatarak önlem aldı. Kökünün çürüdüğü belirlenen ağaç, elektrikli testereyle kesilerek kaldırıldı.

Ağacın devrilme anına tanıklık eden esnaf Numan Karaoğlu, "Arkadaşla oturuyorduk. Ben devamlı burada, dükkanın önünde oturduğum için toprağın kalktığını gördüm. Yandaki dükkan sahibini yetkililere haber verin diye uyardım. 1 - 1.5 saat sonra kendi kendine devrildi. Daha önce de belirtileri vardı. Daha önce de kökünün bulunduğu alandaki taşlar da kalkmıştı. Sabahleyin de köşesi kalkmıştı. Toprağın 5-10 santimetre kalktığını gördüm. Hemen belediyeyi aradık. Tabii onların da yapacak bir şeyi yok. Daha önceden Büyükşehir Belediyesini aramıştık. Büyükşehir Belediyesi 'Beşiktaş Belediyesini arayın' dedi. Beşiktaş Belediyesi de 'Büyükşehir Belediyesini arayın' dedi. Herhangi bir sonuç alamadık. Yandaki lokantada 2 müşteri vardı. Ağaç devrilirken onlar da, ben de kaçtım" dedi.

10 METRELİK AĞAÇ 2 LOKANTANIN ÜZERİNE DEVRİLDİ, BİR DAİRENİN CAMINI KIRDI

Haber Yayın Tarihi: 04.07.2019 10:02 Kaynak: DHATanesi 200 liradan satılan kazlar, kesilmeye başlandı
Boşanma kararı alan Meltem Miraloğlu 80 yaşındaki eşine "Beni seviyor musun?" sorusunu sordu Nazilli'de eğlence merkezinde çalışan yabancı uyruklu 8 kadın hasta çıktı