10 Yıl önce bugün neler oldu? - Son Dakika

10 Yıl önce bugün neler oldu?

09.04.2021 10:57

10 yıl önce bugün dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen olayları sizler için derledik.

10 yıl önce bugün dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen olayları sizler için derledik.

"SOSYAL YARDIMLAŞMAYLA İLGİLİ BAKANLIK KURULACAK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, yoksul ailelere devlet olarak yardım etmek yerine onları hak sahibi yaparak nasıl yoksulluktan kurtulmaları konusunda destek olacaklarını söyledi.

FUKUSHİMA HAYALET KENTE DÖNÜŞTÜ

Deprem felaketinin ardından radyasyon sızıntısı olan Fukushima 1 Nükleer Santrali'ne 20 kilometre yarıçapta yaşayanlar için tahliye emri verilmesiyle birlikte bölge adeta hayalet şehre dönüştü. Tahliye edilen bölgenin durumunu kameralarıyla görüntüleyen gazeteciler, depremin ardından bölgede hiçbir tadilatın yapılmadığını, evlerin ve köprülerin tusunami tarafından yıkıldığını bildirdi.

Radyasyon seviyesinin yasal sınırların üzerine çıktığı bölgede, sokaklarda başı boş dolaşan evcil hayvanlar ve sığır sürüleri dikkat çekti.

İLGİNÇ TASARIMLI BİSİKLETLER BAŞKENT YOLLARINDA

Amsterdam'da bir dostunun teşviki ile özel tasarım bisikletler yapmaya başlayan ve ardından yaptığı ilginç tasarımlarla ülkenin önde gelen tasarımcısı haline gelen Yalçın Cihangir, Türkiye'deki ilk mağazasını Ankara İncek'te açtı.

(İHA)

10 Yıl önce bugün neler oldu?
10 Yıl önce bugün neler oldu?
10 Yıl önce bugün neler oldu?
10 Yıl önce bugün neler oldu?

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 10 Yıl önce bugün neler oldu? - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika! Bakan Dönmez Karadeniz'de keşfedilen gaz için tarih verdi: 2023'e yetiştirmek için çalışıyoruz Son dakika! Bakan Dönmez Karadeniz'de keşfedilen gaz için tarih verdi: 2023'e yetiştirmek için çalışıyoruz Instagram'a hızlı bir giriş yapan Müge Anlı, halk oyunu oynadığı videosunu yayınladı Instagram'a hızlı bir giriş yapan Müge Anlı, halk oyunu oynadığı videosunu yayınladı Karın bölgesindeki aort damarı bir futbol topu genişliğine erişti! Doktorlar bile gözlerine inanamadı Karın bölgesindeki aort damarı bir futbol topu genişliğine erişti! Doktorlar bile gözlerine inanamadı Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden kağıt toplayıcısına kesilen ceza vicdanları sızlattı Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden kağıt toplayıcısına kesilen ceza vicdanları sızlattı Yere yatırıp üzerine çıktığı genci acımadan yumrukladı! Bir de o anları video çektirdi Yere yatırıp üzerine çıktığı genci acımadan yumrukladı! Bir de o anları video çektirdi Evde bakım yardımı ve engelli aylıkları, rapor süresi uzatılmadan 1 Eylül'e kadar alınabilecek Evde bakım yardımı ve engelli aylıkları, rapor süresi uzatılmadan 1 Eylül'e kadar alınabilecek 5 yıldır bunu planlıyormuş! Buda'ya kendini adayan adam, giyotinle kafasını kesti 5 yıldır bunu planlıyormuş! Buda'ya kendini adayan adam, giyotinle kafasını kesti Açıkta erik hasadı başladı, kilosu 500 liradan 30 liraya düştü Açıkta erik hasadı başladı, kilosu 500 liradan 30 liraya düştü