15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı - Son Dakika

15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı

16.07.2018 09:47
15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı, System.String[]

KAYSERİ'de, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına düzenlenen Erciyes Dağı 2'nci Zirve Tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi.

KAYSERİ'de, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına düzenlenen Erciyes Dağı 2'nci  Zirve Tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi. Erciyes Sütdonduran Yaylası'nda buluşan 22 dağcı, 12 saat süren buzul rotasından 3 bin 916 metre yükseklikteki Erciyes'in zervesine ulaşıp, burada İstiklal Marşı okuyup, 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşunda bulundu.

Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından organize edilen ve bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Sütdonduran Kampı, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Zirve Tırmanışı için 22 dağcı ve doğa ile baş başa iki gün geçirmek isteyen yüzlerce doğa tutkunu, 2700 metre rakımlı Sütdonduran Yaylası'nda bir araya geldi. Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran kampının açılış programına Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ramazan Benli, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Özdemir, Hacılar Belediye Meclis Üyeleri, işadamları ve doğasever vatandaşlar katıldı. Başkan Ekici kampa katılan sporcular ve doğaseverlere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Türk bayrağı dağıttı. Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici törende yaptığı konuşmada, 2017-2018 sezonunda birçok faaliyet ve etkinlik gerçekleştirdiklerini, özellikle kayak sporunda sporcuların yine yüz akı olduklarını söyledi

Türkiye Dağcılık Federasyonu, Jandarma ve Umke ekiplerinin önlem aldığı tırmanış öncesi Türkiye Dağcılık Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Duran tarafından Erciyes Dağı, tırmanış rotası ve uyulması gereken kurallar hakkında sporculara bilgi verildi. Erciyes Dağı'nın zirvesine çıkmak için Sütdonduran Yaylasında buluşan dağcılar, gece saat 03.00'te Hacılar Belediye Başkanı ve Hadak Başkanı Doğan Ekici tarafından uğurlandı. Çıkış ve iniş olmak üzere etkinliği 12 saatte  başarıyla gerçekleştiren 22 dağcı, Erciyes Dağı'nın zirvesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için dua ettiler ve İstiklal Marşı okudular. Ekip lideri Yusuf Hakan Özdemir başkanlığına tırmanışı gerçekleştiren dağcılar ilçeye döndü.

- Kayseri

15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Şehitleri Erciyes'in Zirvesinde Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor MHP ile yaşanan krizin başkahramanı Ebru Baki'nin programı 2 saat erken bitirildi MHP ile yaşanan krizin başkahramanı Ebru Baki'nin programı 2 saat erken bitirildi İzmirli kasap kilosu 10 bin liradan et satıyor, müşteriler araba takası teklif ediyor İzmirli kasap kilosu 10 bin liradan et satıyor, müşteriler araba takası teklif ediyor Songül Karlı estetiksiz halini paylaştı: Ben hep güzeldim Songül Karlı estetiksiz halini paylaştı: Ben hep güzeldim 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' engeli 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' engeli Adana'da aşiretler birbirine girdi, sokaklar savaş alanına döndü Adana'da aşiretler birbirine girdi, sokaklar savaş alanına döndü Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor! Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor!
Advertisement