18. Uluslararası Ankara Caz Festivali" - Son Dakika

18. Uluslararası Ankara Caz Festivali"

07.05.2015 17:13
18. Uluslararası Ankara Caz Festivali

Bu yıl 18'nci kez gerçekleştirilecek Uluslararası Ankara Caz Festivali'nde konserler, mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

Bu yıl 18'nci kez gerçekleştirilecek Uluslararası Ankara Caz Festivali'nde konserler, mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

Festivalin sponsorluğunu üstlenen alışveriş merkezinin müdürü Pınar Gürer, düzenlediği tanıtım toplantısında, 9 Mayıs saat 20.00'de gerçekleştirilecek açılış konserini, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın "Cazın Kartalları Orkestrası"nın vereceğini kaydetti.

Orkestraya vokal Aydın Kahya ve Yıldız İbrahimova'nın eşlik edeceğini belirten Gürer, cazın daha geniş kitlelerle buluşması için alışveriş merkezinde yapılacak konserlerin ücretsiz olacağını da bildirdi.

Festival programı

Festival, 9 Mayıs'ta Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın "Cazın Kartalları Orkestrası" eşliğinde Aydın Kahya ve Yıldız İbrahimova konserleriyle başlayacak.

16 Mayıs'ta Türk asıllı Hollandalı vokal Karsu Dönmez konser verecek. 17 Mayıs'ta caz sanatçısı, besteci ve basçı Ozan Musluoğlu, son albümü "My Best Friends Are Vocalists" ile festivalin konuklarından biri olacak.

Musluoğlu'na Fatih Erkoç, Bora Uzer, Sibel Köse, İlham Gencer, İpek Dinç, Sanem Kalfa ve Meltem Ege sesiyle eşlik edecek. Ülke sınırlarını aşan müzik ve şovları ile Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars 19 Mayıs'ta sahne alacak.

Önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Amerikan caz ustası Ernie Watts ile "Emirgan Project" isimli eseri 22 Mayıs'ta icra edecek. 23 Mayıs'ta İtalyan Gezici Orkestrası "Funk Off" cazseverlerle buluşacak.

Festivalin kapanışı, 30 Mayıs'ta Burhan Öçal öncülüğünde "İstanbul Oriental Ensemble" grubunun konseriyle yapılacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 18. Uluslararası Ankara Caz Festivali' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var