24 Kasım Öğretmenler Günü - Son Dakika

24 Kasım Öğretmenler Günü

23.11.2014 13:08
24 Kasım Öğretmenler Günü, System.String[]

Ordu'da öğrenim gördükleri okulda mesleklerini sürdüren öğretmenler, öğrencisi oldukları öğretmenlerle aynı görevi icra etmenin mutluluğunu yaşıyor Samsun Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise öğretmenlerine sevgilerini göstermek için sürpriz hazırlayarak, çeşitli bahanelerle tek tek fotoğraflarını çektikleri öğretmenlerinin fotoğraflarını siyah beyaz bastırıp çerçevelettikten sonra okulun koridorlarına astı.

EYÜP ELEVÜLÜ - İLYAS GÜN - Ordu'da öğrenim gördükleri okulda meslek yaşamını sürdüren öğretmenler, öğrencisi oldukları öğretmenlerle aynı görevi icra etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortakulunda okuyan ve yıllar sonra aynı okulda görev yapan öğretmenler, kendi öğretmenleriyle ders vermenin heyecanını tadıyor.

Yaklaşık 37 yıl önce göreve başlayan Mehmet Yılmaz,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem 3 öğrencisinin hem de kendisini, okuduğu okulda görev yaptığını söyledi.

1966-1967 yılları arasında görev yapmış olduğu okulda öğrenim gördüğünü anlatan Yılmaz, "Bu yıllarda Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortakulu'nda 3/B sınıfında okudum. 1978'de ise bu okula sosyal bilgiler öğretmeni olarak atandım. O günden bugüne burada görevimi yapıyorum" dedi.

Aynı okulda öğrencileriyle öğretmen olduğu için mutluluk duyduğunu belirten Yılmaz, "Okulumuzda öğretmenlik yapan 3 arkadaşıma yıllar önce öğretmenlik yaptığımdan dolayı gurur duyuyorum" diye konuştu.

Müzik öğretmeni Mehmet Ali Gönül ise 26 sene önce Muş'ta meslek hayatına başladığını dile getirerek, daha sonra okuduğu okula tayin olduğunu anlattı.

Öğretmeni ve öğrencisi ile aynı okulda görev yaptıklarını vurgulayan Gönül, değişik bir duygu yaşadıklarını ifade ederek, "İnşallah Allah, bundan sonraki nesli de görmeyi nasip eder" diye konuştu.

Ercan Sayın da Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokuluna tayini çıktığında öğretmeninin de aynı okulda görev yaptığını görünce çok sevindiğini, öğrencilik zamanında kendisiyle iyi geçindiğini kaydetti.

Yılmaz ile Gönül'ün öğrencisi Betül Şen de yıllar önce öğrenim gördüğü okulda öğretmenlik yaptığını dile getirerek, "Buraya geldiğimde birçok öğretmenimin göreve devam ettiğini gördüm ve birlikte çalışıyoruz. Mehmet Yılmaz ve Mehmet Ali Gönül hocamla çalışmak çok gurur verici ve güzel bir duygu. Ben de kendi öğrencilerimle aynı okulda çalışmayı çok isterim" ifadelerini kullandı.

Şen'in öğrencisi Aleyna Toptaş ise büyüdüğünde öğretmenleri gibi aynı duyguyu tatmak istediğini vurguladı.

Samsun'da lise öğrencilerinden öğretmenlerine sürpriz

Samsun Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, okulun koridorlarını öğretmenlerinin siyah beyaz fotoğraflarıyla süsledi.

Öğrencileri, öğretmenlerine sevgilerini göstermek için sürpriz hazırladı. Çeşitli bahanelerle öğretmenlerinin tek tek fotoğraflarını çeken öğrenciler, siyah beyaz fotoğrafları çerçevelettikten sonra okulun koridorlarına astı. Teneffüste koridorlarda fotoğraflarını gören öğretmenler, şaşkınlık yaşadı. Bir gün boyunca koridorda kalan fotoğraflar daha sonra öğretmenlere hediye edildi. Ayrıca öğrenciler, hazırladıkları kısa filmle öğretmenlerini kahkahaya boğdu.

Okul müdürü Mustafa Şahin, AA muhabirine, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerin çocuklara etkinlik hazırlatmasını çok doğru bulmadığını, bu nedenle her yıl okullarında öğrencilerin çeşitli sürprizler hazırladıklarını söyledi.

Okulda her yıl değişik sürprizle karşılaştıklarını belirten Şahin, "Bu seneki sergi sürprizi de bizleri oldukça sevindirdi. Yani öğrencilerimiz bize kıymet verdiğini gösterdi. Biz de onlara insanı sevmiş olmayı öğretmenin mutluluğunu yaşadık. Ayrıca öğrencilerimiz öğretmenlerinin değişik hallerini kendilerince anlatan bir video hazırlamış. Bu da bizi oldukça güldürdü. Tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Öğrencilerin kendilerini komik şekillere sokmasının her yıl gelenek haline geldiğini ifade eden edebiyat öğretmeni Elif İnce ise "Bizim için her yıl ne yapacaklar diye bugünü bekler olduk. Öğrencilerimize harcadığımız emeğin karşılığını aldığımızı hissettik" diye konuştu.

Son sınıf öğrencisi Hale Mıdık da öğretmenlerin haberi olmadan farklı açılardan fotoğraflar çektiklerini vurgulayarak, "Fotoğraflardan siyah beyaz bir sergi oluşturduk ve bu fotoğrafları okulun koridoruna astık. Teneffüste dersten çıkan öğretmenlerimiz sürprizle karşılaştılar, umarım beğenmişlerdir" ifadelerini kullandı. - Ordu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 24 Kasım Öğretmenler Günü - Son Dakika


Son Dakika

İBB'den toplu taşımaya 'kısıtlama' düzenlemesi Koronavirüs unutuldu! Kısıtlama öncesi toplu taşımada dikkat çeken yoğunluk İtalyan kulübü Napoli, stadının adını Diego Armando Maradona yaptı Otomobil yoldan geçen koyun sürüsüne çarptı: 30 koyun telef oldu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Koronavirüs aşısı en erken 25-26 Aralık'ta yapılmaya başlanır Vaka sayısının yüzde yüz arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı