28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu - Son Dakika

28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu

28.02.2015 09:19
28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu, System.String[]

Sultangazi Söyleşi Günleri kapsamında Sultangazililerle bir araya gelen Gazeteci Yazar Cem Küçük, 28 Şubat’ın 18’inci yıl dönümünde 28 Şubat’tan Milli İradeye uzanan süreci anlattı.

Sultangazi Söyleşi Günleri kapsamında Sultangazililerle bir araya gelen Gazeteci Yazar Cem Küçük, 28 Şubat'ın 18'inci yıl dönümünde 28 Şubat'tan Milli İradeye uzanan süreci anlattı. Küçük konuşmasında, "28 Şubat sürecinin hesabı hala sorulmadı. Beklentimiz bunun hesabının sorulması" dedi.

Sultangazi Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen vatandaşlarla akademisyen, gazeteci ve yazarları buluşturan Söyleşi Günleri programı, bu hafta Gazeteci Yazar Cem Küçük'ü konuk etti.

"28 Şubat'tan Milli İradeye" konulu söyleşiye konuşmacı olarak yer alan Cem Küçük 18'inci yıldönümünde 28 Şubat'tan Milli İradeye uzanan süreci anlattı. Radyo programcısı Umut Öztürk'ün sunuculuğunu üstlendiği program, Sultangazi Belediyesi Düğün ve Nikah Sarayı'nda yapıldı. Söyleşiye, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi Başkan Vekili Fevzi Dülger, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"28 ŞUBAT TOPLUMU ÇOK YÖNÜYLE ETKİLEDİ"

28 Şubat sürecinin Post modern bir darbe olarak tarif edildiğini belirten Cem Küçük,"Bunun bir darbe olduğunu darbeyi yapanlar söylüyor. 28 Şubat döneminde Harp Akademileri Komutanı olan Tümgeneral Erol Özkasnak, 2000 yılında Hulki Cevizoğlu'nun Ceviz Kabuğu Programı'nda 'Bu bir darbeydi. Eğer Erbakan istifa etmeseydi darbe yapacaktık' dedi. Bu kadar net" şeklinde konuştu.

28 Şubat sürecinde sadece toplumsal ve sosyal hayatı etkilemediğini sözlerine ekleyen Küçük, "Bizi Psikolojik olarak da çok etkiledi. İşte başörtülü kadınlara çıkarılan sorunlar, okulların orta bölümlerinin kapatılmasıyla meslek liselerinin işlemez hale getirilmesi, onun dışında aile içinde çıkarılan problemler, başörtülü kızlarımızın okuyamaması, devletten dışlanması, toplumdan dışlanması, ağır bir yüktü. Bunun psikolojik etkileri de var bir de bunun tabi ki ekonomik hırsızlık boyutu da var. Yani 55 milyar dolar para çalındı, batık bankalarla bunun ekonomiye dolayı maliyeti 250 milyar dolar oldu. Böyle bir hırsızlığın olduğu bir yerdi. İncelenmesi, sorgulanması ve hesabının sorulması gerekir. Bu darbeyi yapanlar, bu darbeye dahil olanlar, üniversiteler, medya bu kimse doğru dürüst bir hesap sorulamadı" ifadelerini kullandı.

28 ŞUBAT'TA YARGILANMASI GEREKENLER YARGILANMADI"

28 Şubat sürecinde suçsuz olanların yargılandığını söyleyen Küçük, "Herkes dışarıda. Bütün askerler Yakup Köse o dönem 14 yaşındayken içeri giren kardeşimiz ceza evinde. Salih Mirzabeyoğlu yıllarca yattı. Bunların suçu günahı neydi? Bunlar terör örgütü üyeliğinden yattılar yıllarca. Biri bayrak salladığı, diğeri Erdoğan'ın mitingine katıldığı için. Cemaat de bunun hesabını sorardı. Çünkü 28 Şubat'a dahil olan ekonomik patronlarla anlaştı. Medya patronları ile anlaştı. ve tam tersi bu işi AK Parti aleyhine getirdi. Her davayı olduğu gibi bunu da mahvetti" şeklinde konuştu.

Program sonrası AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan tarafından Cem Küçük'e çiçek takdim edildi. - İSTANBUL

28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu
28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu
28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu
28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 28 Şubat'tan Milli İradeye Uzanan Süreç Sultangazi'de Konuşuldu - Son Dakika


Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti